Vracanje kilometraze

Vracanje kilometraze

Član
E ovako svi znamo da ima auta bruka uvezenih koji imaju svaki neku manu ( udaren, klometraza ili nekih drugih mana) e sad sto bi netko sad da kupi taj neki automobil sto je najveci problem kod njih svihu kilometraza.
Ja neznam kako to provjeriti bez laptopa ili ovlastenog servisa te podatke ali sam cuo od svog rodjaka koji je vani od djetinjstva, kao kod auta kod kojeg je vracana kilometraza na kazaljki za obrtaje moze se primjetit dali je vracano i to ako kazalja trza ili malo odskace pri radu auta da je u tog auta vracana kilmetraza i to je ujedno nekakvo pravilo kod svabe :icon_question:
E sad me interesuje dali je netko jos cuo takvo nesta ili dali je provjeravao na neki drugi nacin :icon_question:
 
Član
Ma ovo sam cuo nedavno pa da vidim dali je tko ista slicno cuo mada nisam provjeravao :icon_rolleyes:
 
Član
Evillon je napisao(la):
E ovako svi znamo da ima auta bruka uvezenih koji imaju svaki neku manu ( udaren, klometraza ili nekih drugih mana) e sad sto bi netko sad da kupi taj neki automobil sto je najveci problem kod njih svihu kilometraza.
Ja neznam kako to provjeriti bez laptopa ili ovlastenog servisa te podatke ali sam cuo od svog rodjaka koji je vani od djetinjstva, kao kod auta kod kojeg je vracana kilometraza na kazaljki za obrtaje moze se primjetit dali je vracano i to ako kazalja trza ili malo odskace pri radu auta da je u tog auta vracana kilmetraza i to je ujedno nekakvo pravilo kod svabe :icon_question:
E sad me interesuje dali je netko jos cuo takvo nesta ili dali je provjeravao na neki drugi nacin :icon_question:

jedina provjera je broj šasije i pravac ovlašteni servis da provjere u bazi podataka, ukoliko je auto održavan u ovlaštenom servisu,

sve ostale metode da ne kažem seljačke varijante :icon_smile:
 
Legend
elmo je napisao(la):
Evillon je napisao(la):
E ovako svi znamo da ima auta bruka uvezenih koji imaju svaki neku manu ( udaren, klometraza ili nekih drugih mana) e sad sto bi netko sad da kupi taj neki automobil sto je najveci problem kod njih svihu kilometraza.
Ja neznam kako to provjeriti bez laptopa ili ovlastenog servisa te podatke ali sam cuo od svog rodjaka koji je vani od djetinjstva, kao kod auta kod kojeg je vracana kilometraza na kazaljki za obrtaje moze se primjetit dali je vracano i to ako kazalja trza ili malo odskace pri radu auta da je u tog auta vracana kilmetraza i to je ujedno nekakvo pravilo kod svabe :icon_question:
E sad me interesuje dali je netko jos cuo takvo nesta ili dali je provjeravao na neki drugi nacin :icon_question:

jedina provjera je broj šasije i pravac ovlašteni servis da provjere u bazi podataka, ukoliko je auto održavan u ovlaštenom servisu,

sve ostale metode da ne kažem seljačke varijante :icon_smile:


Ima jos jedna metoda odes kod ljudi koji se bave vracanjem sata i provjere u BSI dali je sta radjeno ;)
 
Član
Imali tko u okolici visoko-kiseljak ko to radi da provjerim auto koje bi htjeo da kupim :icon_question:
 
Član
Lijep pozdrav!Ne znam koliko je ova tema stara a bas me zanima.Imam golf 1 i stradao je kilometar sat,a ovih dana planiram uraditi generalku motora pa me zanima da li neko zna ovu informaciju te da me uputi:''U Tuzli da li postoji servis ili neki majstor koji zna vratiti kilometar sat na nulu?''.Preko int sam narucio polovan km sat da pazarim,a zelja mi je da taj sat nuliram kad mi bude gotova generalka motora te da startam sa kilometrazom od nule :).U iscekivanju Vaseg odgovora lijep pozdrav!
 
Top