Vracanje kilometraze

Vracanje kilometraze

Član
Ako je vracena uredno znaci sa vise Ecu koji zapisuju kilometrazu na vise nacina nema sanse da vidite stvarnu kilometrazu.
Sve ovisi o markama vozila, u 90% slucajeva sam se susreo samo da je tabla odrađena... Najbizarniji slucaj 320 000 vraceno na 90 000, covjek kada se nije rasplakao. Rijec je o autu iz uvoza njemacka, pa mi se cini da su gore jos veci prevaranti nego mi...:cool:
 
Član
arminnn je napisao(la):
ma 90% auta je vracana kilometraza... a jedino se moze provjerit u ovlastenom servisu kad je zadnji servis radjen pa uporedis

Ne mora ni to da znači. Prvi ja nikada neću raditi servis u ovlaštenom, a znam i sam, a njima davati 50KM za 1h "rada" na autu, a oni računaju satnicu. Npr, garancija ti je 2 god. Poslije 2 god. odlučiš da radiš kod "majstora", zato što je jeftinije. ZAŠTO plaćati ovlašteni servis i njihove cijene kad to isto može bilo ko, a da ne naplati kao ovlašteni?!

apdejt je napisao(la):
Ja sam upravo zato kupio auto na 230000 km, a ne na 110000 km (za skoro istu cijenu) jer je prvo za koje sam dobio garanciju od majstora da sam miran sa tih 230000 jer nije presao vise. Jbg sta reci (Kakvu posluku porati :) ) pogledaj unutrasnjost koliko je ishabana, papucice koliko su izlizane ... pa ak ti se svidi ono sto vidis onda vozi provjerenom majstoru.

I unutrašnjost nije neko mjerilo, već kvalitet materijala koji proizvođač koristi. Iskreno, dođe nam VOLVO S60, prvi vlasnik, a na satu 540k+ kilometara. Unutrašnjost KAO NOVA!!! Nisam vjerovao dok nisam vidio servisnu i ostale papire. Švedska zakon, skupa možda, ali kvalitet je iznad svakog evropskog auta!;)
 
Početnik
evo ja sad gledao seat cordoba 2001 SDI i prodavac koji je usput iz Srbije dryi neku manju auto kucu me pola sata uvjeravao da nije vracana a na satu samo 99 000 km,a rucka na voyacevim vratima presvucena folijom,volan farban necim u crno iako se vide dobri tragovi izlizanosti..moja preporuka je gledati kupovati auta od fizickih lica,i to opet gledati one koji nemaju puno oglasa dakle koji nisu sverceri..evo danas odo vidit Megana 2002 dci od nekog gospodina,i on mu je jedini oglas na oglasniku,auto po slikama izgleda predobro ocuvan i on mi je rekao da nema nijedne packe na sebi..
 
ma sve je to fino pricat, al cinjenica je da kod nas ljudi gledaju kolko pise i to je to...ja focusa dok sam prodavo sa 180000km govorili svi puno preslo...unutrasnjost je kao nova (potvrda sto cojk kaze da je vecinom po autoputu) i komotno sam mogo vratit na 100tinjak hiljada...ali ja smatram da je vrijednije 180000 sa kompletnom servisnom knjizicom i redovnim servisima, nego recimo tih 100 000 bez knjizice...tako da uvijek ko voli nek izvoli...a dalje malo off topic...kod nas se ne isplati dovozit auto sa bogatom opremom, kad narod samo godiste gleda...to je najbitnije...znaci moja preporuka, auto treba ogolit...nikakve dobra gume, skupe alu felge, dobra muzika...nema od tog nista...
 
Član
ma ko ce ga znati , evo na dedinoj felici iz 1998 na satu stvarne kilometraze 98 000 kupljena sa 00 tako da postoji varijanta da se malo preslo sa autom :D
 
Ma mozes ti uzet auto od privatnika al opet i on je kupio od nekoga iz uvoza. jedino da je prva ruka e onda je i cijena srazmjerna tome. na kraju krajeva kilometaza i nije toliko presudna. bolje na autoputu 200 000 nego gradske voznje 100 000 jer budimo realni najmanje ima popravaka na samom bloku motora a najvise na ostalim dijelovima koji nisu nimalo skupi.
 
Član
Ja uzeo sa 190 tkm minimalna ulaganja poderan volan i rucica mjenjaca isto tako kvacilo sofer sajfa iskvrcana od kamencica a prije toga uzeo auto sa 105 tisuca ma kao novo unutra nigdje ogrebano nigdje hrdje sigurno sam 1200 u njega ulozio.Dok sa ovim poderanim nisam imao problema i cak vjerujem da je bila stvrana kilometraza odlično se pokazao sve je stvar kako gdje naletis, tak da sada gledam da mi oprema odgovara a onda ostalo tj mehanicko stanje;)
Druga stvar zna se sta se na autu kada mjenja fabricki amortizeri bi trebali izdrzati 130tkm ako nisu org mjenjani su i preslo je vise tako i sa drugim elementima.
 
Član
Sad kupiti auto je lutrija cista sreca....... Mi kad kupujemo auta gledamo preslo 220.000 km kaze puno a nadjemo neko drugo ono preslo 140.000 km joj jest dobro i to
je sve vracana kilometraza pogotovo ovi sto dovoze auta iz njemacke u njih svako drugo auto neka baka vozila ja kupio astru G opC line branici koza ful fulova spojleri kaze meni lik to je neka starica vozala samo nekad ode u trgovinu ..... i to je to ocuvano auto..... ma nema dns stvarno je ... kud ces dalje kad naprave Servisnju knjigu i pise ti kilometrazu koje hoces..... :)
 
Član
A vidis i realno jeli vraćano.
Godine puta 20000 prosjek i to je to.
Pustite priče baba vozala ova ona.
Svaka selendra ima prodavnicu i bolnicu i banku i sve, kakve priče bola...
 
Zaboravljate da kod nas ima ljudi koji prelaze po 10-15 hiljada godisnje, vani je takvih manje, tako da su i male kilometraze moguce, ali treba provjeriti ;)
 
Top