VR6 motor-palenje van auta

VR6 motor-palenje van auta

Član
Pozdrav svima, posjedujem motor vr6 i sve dijelove koji su potrebni za ubacivanje u golfa 2 syncro pa me interesuje dali neko moze da mi objasni kako bih upalio motor van auta, znaci sta treba spojiti da bi motor radio.
 
Član
mjenjac mora biti na njemu, anlaser mora biti na njemu, svi senzori moraju biti na njemu u to spadaju i lamda i protokomjer. Njegovu elektroniku skopcati na motor sve kako ide. Moras staviti crijeva za dovod goriva i povrat goriva, naci veci kanister, recimo od 10L, staviti pumpu goriva na crijevo dovoda goriva u motor, onda staviti drugo neko crijevo na pumpu i gurnuti u kanister, naravno kanister more imati bar 5L goriva ako je kanister od 10L, onda crijevo povrata staviti isto u kanister posto ce tuda vracati gorivo nazad proz povrat u kanister. Onda fino kontakt das i verglaj i mora upaliti ako je sve ispravno ali majstore cuvaj se da se ne bi zapalio jer tu se mozes jako lako zapaliti zbog gasova i kanistera... protupozarni aparat veliki obavazno pored toga imati!!!!
 
Član
i nemoj da bi motor tek tako palio dok je dole na podu, moras napravit nosace, i ucvrstit ga da se ne trese
 
Član
mjenjac mora biti na njemu, anlaser mora biti na njemu, svi senzori moraju biti na njemu u to spadaju i lamda i protokomjer. Njegovu elektroniku skopcati na motor sve kako ide. Moras staviti crijeva za dovod goriva i povrat goriva, naci veci kanister, recimo od 10L, staviti pumpu goriva na crijevo dovoda goriva u motor, onda staviti drugo neko crijevo na pumpu i gurnuti u kanister, naravno kanister more imati bar 5L goriva ako je kanister od 10L, onda crijevo povrata staviti isto u kanister posto ce tuda vracati gorivo nazad proz povrat u kanister. Onda fino kontakt das i verglaj i mora upaliti ako je sve ispravno ali majstore cuvaj se da se ne bi zapalio jer tu se mozes jako lako zapaliti zbog gasova i kanistera... protupozarni aparat veliki obavazno pored toga imati!!!!
sve to ima a sta je sa instalacijom koja ide na kutiju osiguraca
 
Član
to sto ti ide na kutiju osiguraca treba vidjeti sta je i skopcati ili moze ostati slobodno da samo izoliras trakom, ne znam sta mu ide na kutiju osiguraca...
 
Član
to sto ti ide na kutiju osiguraca treba vidjeti sta je i skopcati ili moze ostati slobodno da samo izoliras trakom, ne znam sta mu ide na kutiju osiguraca...
e to mene i muci ja sam sve dzekove skopcao na motoru sto treba ali ima dosta njih koji idu na kutiju pa neznam dali mu na neke od njih trebaju impulsi
 
Član
treba ti brava i da mozes dati kontakt i da mozes verglati, sad na kutiju osiguraca ne znam na VR6 sta ide, to mora znati neko ko je radio swap VR6 motora.
 
Član
dobro to ali treba ti i pobuda sto ide da racunar ECU motora pocne da radi, jer ti ako dovedes samo yicom na anlaser i onda spojis pobudu direkt na plus on ce da vergla ali nece upaliti jer ECU nije dobio pobudu da bi radio.
 
Član
upravo to, ali gdje ta pobuda,moracu sjesti i kablove pred sebe da vidim mozeli se sta skontati
 
Član
Nadji negdje na netu mozda naletis sta sve treva spojiti, ima ovdje ljudi koji su radili prebvacivanje motora pa mozda ti oni mogu reci, dok samo oni procitaju temu :D ili pregledaj projekte ili garaze pa mozda naletis na nekog pa mu posalji poruku ;)
 
Član
gledao sam ali nisam nista nasao, vjerovatno ce se neko javiti ko je vec radio pa da mi pomogne da nebi ja nesto zapalio.
 
Top