voznja sa potvrdom

voznja sa potvrdom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bmwscaner je napisao(la):
sao ponesi taj papir i vozi bez problema ako ti bilo sta napisu mogu guzicu brisati sa istom kaznom

ma tako cu i uraditi licna i taj papir pa sta bude..nisam valjda toliki peh..hehe..pozz
 
sub3r je napisao(la):
po zakonu ne smijes nikako voziti, to nije validni dokument... al ako vozis normalno, nece te niko ni zaustaviti, a ako te zaustave, onda zavisi od policajca... moze te peglati a moze te i pustiti... znaci,tako na svoju odgovornost vozis ;)

To je validan dokumenat, ako ljudi u CIPS-u (kojima je to posao) kazu da moze, onda moze! To sto neki padaju na folove ne pismenih policajaca to je duga stvar! Ja kad sam polozio za motor, zaustavio me i kaze ne smijes se vozati sa potvrdom, moze kazna ici, ja mu reko pisi mi kaznu nije problem, stao gleda u mene i kaze "haj' ovaj put necu, mozes ici, al' nemoj se vozati" ja se namjerno kraj njega vozio 40 minuta nije me ni pogledao! Zakonski se sa ptvrdom smijes voziti, ne smijes se zakonski voziti kad polozis a nisi dobio nikakvu dokumentaciju da mozes dokazati da imas polozeno, a sa potvrdom se smijes kretati na opstini gdje si nastanjen!
 
Član
almir_gr je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
po zakonu ne smijes nikako voziti, to nije validni dokument... al ako vozis normalno, nece te niko ni zaustaviti, a ako te zaustave, onda zavisi od policajca... moze te peglati a moze te i pustiti... znaci,tako na svoju odgovornost vozis ;)

To je validan dokumenat, ako ljudi u CIPS-u (kojima je to posao) kazu da moze, onda moze! To sto neki padaju na folove ne pismenih policajaca to je duga stvar! Ja kad sam polozio za motor, zaustavio me i kaze ne smijes se vozati sa potvrdom, moze kazna ici, ja mu reko pisi mi kaznu nije problem, stao gleda u mene i kaze "haj' ovaj put necu, mozes ici, al' nemoj se vozati" ja se namjerno kraj njega vozio 40 minuta nije me ni pogledao! Zakonski se sa ptvrdom smijes voziti, ne smijes se zakonski voziti kad polozis a nisi dobio nikakvu dokumentaciju da mozes dokazati da imas polozeno, a sa potvrdom se smijes kretati na opstini gdje si nastanjen!

hvala shvatio sam a u ostalom bice stari sa mnom veceras...tako da valjda nece biti problema..heh...hvala svima
 
Davor_ je napisao(la):
Vozio 3 mjeseca na potvrdu i tek se onda sjetio da bi mogao izvaditi vozacku

Hahaha ti si ipak gori od mene, mene su uhvatili neki praznici za novu godinu, pa neka komplikacija, cekao sam 15 dana na potvdu, a od prvog dana sam se vozao, cim sam polozio kuci dos'o kljuceve i saobracajnu i vozao se sa saobracajnom tako dvije sedmice hehe.. Nisu me zaustavili srecom, al' mi je bilo svejedno, cekao sam dugo vremena da konacno mogu voziti :D.....
 
BHT Ovisnik
prijateljica mi polozila 12.2 i tek danas dobila taj glupi papir,koja procedura u ovoj nasoj jadnoj drzavi,vozacku nece za mjesec jos ja mislim,uglavnom instruktor joj je cak rekao da moze i do Sarajeva,a ona je u Mostaru
 
Član
kolega je sa potvrdom imao udes totalka na oba auta polozio prije par dana vozao sa potvrdom i nista nije bio kriv u udesu sve uredno navedeno da ima polozen vozacki i cao drugari bez ikakvih problema
sad ganja osiguranje za totalku na golf 2 diesel mu daju 1200 km :(
 
Član
evo ljudi ja se vratio ziv i zdrav i bez ikakve kazne..hehe...nije bilo policije...ja u petak dobijam vozacku do tada se vozam sa potvrdom pa sta bude..:)..pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top