voznja pod zabranom

voznja pod zabranom

Član
radi se dakle o tome sta slijedi kad te cika policajac zaustavi a ti imas zabranu u ovom slucaju za B kategoriju, kolika je kazna, kakve mjere idu sta se desava, po jednoj prici sam cuo da je kazna bas velika, interesuje me kolika, da me odma iskljucuju iz saobracaja, da se produzava zabrana, za koliko? iii da se moze i zatvora zaglavit, sta je istina, sta se tacno desi pa cu napisati i detaljno sto pitam;);)
 
Član
mogu ti pisati kaznu 100 km, ako naletis na dobre cika policajce a isto tako mozes dobiti jos 2 mj. zabrane i novcanu kaznu nezz koliku, mene zaustavili pisali mi 100 km i nes bodova nez sad tacno.....
 
Član
Jassmin je napisao(la):
Kakav zatvor ba? :lol:

malo sam citao na drugim forumima, momak napisao da je na sudu dobio 60 dana zatvora odnosno godinu dana uslovne, imao zabranu pod B i zaustavila ga patrola i on se ganjao na sudu i etttt.. mene interesuje kako to funkcionise, ima li ko one clanove i ta sranja da pise detaljno o tome;)
 
Član
elmir je napisao(la):
Jassmin je napisao(la):
Kakav zatvor ba? :lol:

malo sam citao na drugim forumima, momak napisao da je na sudu dobio 60 dana zatvora odnosno godinu dana uslovne, imao zabranu pod B i zaustavila ga patrola i on se ganjao na sudu i etttt.. mene interesuje kako to funkcionise, ima li ko one clanove i ta sranja da pise detaljno o tome;)


Jesi siguran da je samo zbog toga? Ne znam da iko ide u zatvor zbog saobraćajnih prekršaja...
 
Član
Koliko sam cuo od instruktora kad sam polag'o, maksimalna novcana kazna je do 400 KM...ako je on slagao, i ja sam ! :icon_smile:
 
Član
nesikiraj se za zatvor, neces sigurno zavrsiti, jedan moj poznanik ima kazni nebi mi povjerovao kad bi ti rekao, a sece se slobodno,.....samo novcana i produzenje zabrane.... nisam siguran tacno
 
Član
U Sarajevu - a trebalo bi svugdje tako biti, cuo sam da po ovom novom zakonu nema kazne za oduzetu vozacku.

Samo ti mogu pisati kaznu za to sto nemas dokumenata, to je 40 ili 50 KM...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
U Sarajevu - a trebalo bi svugdje tako biti, cuo sam da po ovom novom zakonu nema kazne za oduzetu vozacku.

Samo ti mogu pisati kaznu za to sto nemas dokumenata, to je 40 ili 50 KM...



Ne kažem da lažeš, ali niđe veze.
 
Član
Franki je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
U Sarajevu - a trebalo bi svugdje tako biti, cuo sam da po ovom novom zakonu nema kazne za oduzetu vozacku.

Samo ti mogu pisati kaznu za to sto nemas dokumenata, to je 40 ili 50 KM...



Ne kažem da lažeš, ali niđe veze.

sve je moguce... sjebu se u zakonu nekad.. npr. kao za parkiranje... :)
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
Franki je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
U Sarajevu - a trebalo bi svugdje tako biti, cuo sam da po ovom novom zakonu nema kazne za oduzetu vozacku.

Samo ti mogu pisati kaznu za to sto nemas dokumenata, to je 40 ili 50 KM...



Ne kažem da lažeš, ali niđe veze.

sve je moguce... sjebu se u zakonu nekad.. npr. kao za parkiranje... :)


Znači po tom novom zakonu možeš šta oćeš, a i dokle oćeš.
 
Član
ne, ali znaju se desiti greske... znam da po novom zakonu smijes parkirati gdje hoces, ne znam je li to ispravljeno..
 
Član
elmir je napisao(la):
radi se dakle o tome sta slijedi kad te cika policajac zaustavi a ti imas zabranu u ovom slucaju za B kategoriju, kolika je kazna, kakve mjere idu sta se desava, po jednoj prici sam cuo da je kazna bas velika, interesuje me kolika, da me odma iskljucuju iz saobracaja, da se produzava zabrana, za koliko? iii da se moze i zatvora zaglavit, sta je istina, sta se tacno desi pa cu napisati i detaljno sto pitam;);)

Ista stvar je mene zadesila, i kazna je po nasem zakonu 1000 eura :/ Mislim da je kod vas manje..
 
Član
Ne mogu da vjerujem da za voznju pod zabranom nema kazne, oj hljebe :icon_mad::icon_mad::icon_mad:

Ne mogu razumjeti one koji voze pod zabranom, nisu je dzaba dobili sigurno.
Imas zabranu, uhvati te policija, nek te debelo oderu po dzepu i bar jos +6 mjeseci produzenja zabrane, (generalno govorim, a ne o tebi licno ;))
 
Top