Vozni park - promjena neophodna.

Vozni park - promjena neophodna.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pišem ovdje mada možda nije pravi pdf. Poodavno sam položio i vremnom izmijenio par auta. Uglavnom sam kupovao prema tekučim potrebama.
Nekad kupovina za keš, a nekad zamjena.
I evo me sad sa tri auta u avliji od kojih supruga SMIJE da vozi samo jedno i to jedan monovolumen, i 2 gradska autića(od kojih jedan dobijen na ime duga.
Konceptualno sad mi treba jedan gradski autić i jedno normalno porodično auto(bez zadnjeg prtljažnika hatchback).
Interesuje me da ste se ikad našli u sličnoj situaciji da i vaša iskustva i čim ste se vodili?
 
Malo je ovo konfuzno pitanje:icon_confused: Pa i hatchback je po meni gradsko auto, jer su uglavnom manjih dimenzija, laksa za manervisanje i za parkiranje, jedino ako hoces bas nesto manje tipa saxo, lupo i slicno za grada:icon_smile: Sumnjam da ces te na forumu dobiti realne odgovore, jer svako ce hvaliti ono sto vozi... Prvenstveno znas svoje potrebe, svoje finansijske mogucnosti, a u ostalom svi smo mi razliciti, imamo razlicita misljenja i shvatanja, ja bi na primer uvijek prije dao pare za dobro ocuvano i kvalitetno auto, nego taj isti iznos za neko novo auto "slabije" marke, ma koliko god vazilo ono da je novo ipak novo.

Ali eto napisi sta sad trenutno imas u dvorisu, i kakve su ti mogucnosti doplate i slicno, pa mozda neko nesto pametno i predlozi..
 
Član
Iskreno i ne tražim savjet, više volim čuti mišljenja i razloge. Megane smatram porodičnim i u HB verziji.
Trenutno imam Xaru Picaso, punta i Pug 106. Sva tri su već nabrala i godina a i ne da mi se gledat tri auta u dvorištu,
Trenutno mi konceptualno najviše odgovara nešto u stilu sandera kaoporodično, a punto kao za po gradu.
Ne želim baš ni porodično preveliko.
Temu sam pokrenuo prije svega da čujem od drugih zašto su odlučili da promjene auto, razloge, osim onih tipa skrivene mane i sl.
 
Član
Ne znam jel karavani dolaze u obzir, ja bi uzeo u tom slucaju Megane 2 karavan za porodicni, i mozda Fiat Punto 2 redizajn (ako taj vec nemas - za gradski autic). Neka godista 04 pa na ovamo... Mozes uzeti cak i Grande Punto ako ti nije preskup. Bolje od toga za grada i ne treba.

Oba su moderni auti, dosta mladi, ako nadjes ocuvane, nemas problema sa tim. Sjedi i vozi...
 
Član
Ne bih karavan zbog sptuge, čak izbjegavam i bilo šta sa gepekom pozadi isturenim. meni je svejedno ali....
 

187

Član
Taman sam mislio da ti predlozim Punta da uzmes za grada kad ti vec imas, a sto se tice nekog porodicnog do koliko para gledas?? (octavia, passat,audi a4-6, bmw e39 ili mozes e46) to je ono sto bi vecina uzela, prvi ja :D a mozes i Renault scenic bas prostrano auto..
 
Član
Nešto ne bih švabu, jednostavno ne da mi se zajebavat sa 2-4 vrste zaštita da bih mirno spavao.
Šta je vas navelo na promjenu zadnji put kad ste mijenjali?
 
Član
18197753974dd3bcce75ec8036206554_640x32085.jpg
 

187

Član
http://www.pik.ba/artikal/4629921/opel-zafira-opc-orginal-lpg-strane-table-uvoz-iz-njem-cijena-bez-carine-i-pdv/

joj ovo uzmi :lol::lol:

jbg onda gledaj nekgo scenica ili zafiru, neki pug :icon_question:

http://www.pik.ba/artikal/4606483/peugeot-407-2-0-hdi-premium/

izvini sto ti ovako ovo trpam linkove, ali svasta mi pada na pamet :lol:
 
Član
Ja bih u biti uzeo Fiat Stila za obiteljsko auto, čisto jer je dobar odnos uloženo-dobiveno. Auta su relativno nova, i dosta su povoljni s cijenom, a ima ih dosta na našem tržištu tako da nije problem naći dijelove, a ne kradu se što je i meni dosta bitno.... Renault Lagune (2007g, jng meznam koji je naziv linije) je stvarno dobro auto, povoljan cijenom, a opreme BRDO
 
Član
apostol je napisao(la):
Nešto ne bih švabu, jednostavno ne da mi se zajebavat sa 2-4 vrste zaštita da bih mirno spavao.
Šta je vas navelo na promjenu zadnji put kad ste mijenjali?
More horse power 4 door more space inside;)
Ako vec imas novce mozda bolje gledati nesto novo poputa dacije francuzi su isto tako dosta pojeftinili..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top