vozački :*

vozački :*

Član
Gdje pise da se ne mora za 49 ili 50 kubika polagati?

Ja znam da se mora polagati i za 49 kubika skutere i mopede ;) a da se ne mora to jos nisam cuo, jer za svaki moped ili bicikl sa pomocnim motorom se mora imati vozackla dozvola, bar u BiH i to je od vijeka vijekova...

Ali sto jes jes malo je glupo to za skutere i mopede ali vozacka se mora imati za svako prevozno sredstvo pogonjeno motorom :p
 
Član
Ja ne znam da iko ima polozeno.. bar u TB ima milion skutera (prdavaca od 50 kubika), nema niko polozeno, a ni problema sa murijom ;)
 
Član
RS turbo
Kad sam imao udes policajac me pitao imam li A1. Ja sam rekao da imam, kasnije sam u razgovoru dva policajca čuo da govore da je dovoljno i B. (bio sam s tomosom 50 cc)
@ avici to ti i govorim, samo uzimaju pare
 
Član
Znam ja to sve ali to je rekla kazala, po zakonu on te moze kazniti ako nemas A1 a vozis tomosa ili skutera ili cak bicikl sa pomocnim motorom, ja znam jer sam dobro prostudirao zakon kad sam vozao motore kad sam bio klinac :D a ti se zakoni ni do dan danas nisu promijenili, vecina policajaca ni ne zna zakone pa cak i neki policajci i kazu da je B1 skuter a ustvari nije nego trokolica, ali zakonski motor je motor a auto je auto, ali hej suplja nam je drzava na sve strane i dosta ljudi radi posao a pojma nema od tog posla sto radi :D kod nas sve moze proci haha :D
 
Član
Koliko sam ja upucen, moped i skuter do 50ccm se moze voziti sa položenom bilo kojom kategorijom (pod ovim podrazumjevam da vecina ima polozeno za B) ILI pod uslovom da se sa navrsenih 14 godina polazu samo testovi, za sta se dobije uvjerenje u papirnom obliku A4 formata.

Ja stvarno ne znam nikoga da samo te testove polaze (ako nema nikakvu vozacku), a eto po zakonu bi valjda trebalo.. pojma nemam :meh:
 
Poslednja izmena:
Član
ja vozim bicikl s motorom od 125 ccm , dva miliona policajaca me do sad zaustavilo i nikad kaznu nisam dobio, imam c i b kategoriju
 
Član
za skuter moras imati polozene testove, zato maloljetna djeca voze ove do 50ccm
ako imas B kategoriju, znaci i da si te testove polozio i da smijes voziti
sve preko moras imat A kategoriju
A kategorija kosta oko 450KM sa ljekarskim, nedavno pitao
 
Top