vozački :*

vozački :*

jel neko zna koliko košta polaganje vozačkog ispita u bih za B kategoriju i za motor (valjda A :D) koliko košta doplata neke druge kategorije?
 
BHT Ovisnik
B je1200km, sa C1 oko 1800km, sam motor A je 400km, sad sve zavisi kako se dogovoris, i kako gdje uopce, al oko 2000km sve ako ces u jednoj skoli
 
Član
Najjednostavnije ti je naci instruktora i pitati ga. Mene za B prije 3 god, sa svim i za dokumente 1150 km izaslo.
 
Član
Jbt, ali A 400KM :D Pa stvarnoooo, koja glupost! Sta ako ja hocu skutera od 150 kubika da vozim, isto moram polagati kao neki baja sto vozi japanca od 1000. :banghead::banghead::banghead:
 
Član
Uopšte nije glupa pretpostavka, sada je drugačiji sistem, ne važi A kategorija za sve motore, razdvojili su to po kubikaži.
 
Član
glupa ti pretpostavka. motor je motor. tebi treba B i za jugu od 45ks i za ferrari od 550ks. tvoj izbor sta ces voziti...
A dobro druze, to je moje misljenje! Meni jeste malo nelogicno.. ja da se pitam, podigao bih tu kubikazu ako nista.. da se ne mora polagati recimo do 150 kubika.
 
Član
Za bicikl sa pomocnim motorm ti je potrebna vozacka, sve sto se krece uz pomoc motora ti treba vozacka...

Nista nije razdjeljeno po kubikazi, sve kategorije su ostale kao i prije kad sam ja polagao prije 11 godina i kad su polagali ljudi prije mene i prije nego sam se ja rodio :D samo su promijenjeni nazivi...
A1 ti je do 125 kubika, A kategorija ti je preko 125 kubika koja se polaze nakon 18 godina, s tim da je prije kad sam ja polagao bilo kad polozis za A1 kategoriju i odvozis nocnu na motoru, nakon 18 godina A1 prelazi u A kategoriju i kad polazes za B kategoriju nisi imao nocne voznje, a sada se ima sve jer im sada fali para i nikad im nije dosta para pa sa,p izmisljaju da od naroda izmuzu pare, uveli su da se mora polagati za A1 i onda nakon 18 opet moras polagati za A kategoriju ( na istom motoru na kojem si polagao i A1 kategoriju kad si imao 16 godina) da bi mogao voziti preko 125 kubika, a ako ne polozis sa 16 godina A1, i nakon 18 polozis za motor dobijes vozacku samo A kategorije a ne udare ti A1 kategoriju :eek: ... Mislim malo glupo, ali posto nam je sva suplja drzava tako su i zakoni... Samo se gleda profit gdje ce ko ugrabiti pare...

Tako isto sto kazu B1 kategorija i svi govore to je za skuter, nije to za skuter, to je kategorija da mozes voziti motor trokolicu, jedan tocak na prednjoj osovini a dva tocka na zadnjoj osovini :)

Cijene sada variraju od autoskole do autoskole ali su tu negdje kako je @CoL3 naveo :D
 
Član
Sve je tako kao sto kazes.. ja samo kazem da je po meni glupo sto se mora polagati A kategorija za skutere preko 50ccm, do neke odredjene kubikaze.. kao da je neka mudrolija voziti skuter. Znam masu ljudi koji bi kupili skuter od 125-150 do 200ccm, al se u startu razbiju zbog tog polaganja. No nebitno ;)
 
Član
nista veća mudrolija nije ni auto voziti. ako hoces da voziš položiš i voziš, veoma jednostavno...
 
1083 KM te izadje polaganje sa svim za B kategoriju.Za KS koga zanima moze me kontaktirat u PM ako ga zanima da polaze vozacki.
 
Član
u Brčkom mi neki dan jedan instruktor rece za B da je 850KM sve. e sad dal moze doplata za A kategoriju ili moras placati kao da polazes sve iz pocetka punu cijenu. jer ja sam na C kategoriju samo platio voznju i izlazak komisije za A a testove nisam morao na novo da polazem.
 
Član
Sve je tako kao sto kazes.. ja samo kazem da je po meni glupo sto se mora polagati A kategorija za skutere preko 50ccm, do neke odredjene kubikaze.. kao da je neka mudrolija voziti skuter. Znam masu ljudi koji bi kupili skuter od 125-150 do 200ccm, al se u startu razbiju zbog tog polaganja. No nebitno ;)
Kao da je mudrolija vozit auto? Što se mene tiče, ja se uopće ničeg ne sjećam da me je instruktor i na motoru i na polaganju za auto naučio.
Ta vožnja kakvu sam vozio pred komisijom nema veze s onom koju sada vozim.
"A" kategorija se polaže na vespi od 150 cc koja nije u nikakvom srodstvu sa nekim 600 cc ili 1000 cc sportivom
Kad nam pogledam komplet državu ovaj sustav polaganja i nije tako loš
 
Član
Druze, nije meni nista mudrolija voziti, imam polozeno i za C kategoriju od 2004. kada sam i polozio vozacki.. nista meni nije tesko, al realno samo izmisljaju gluposti da narodu pare uzimaju.. Ja samo hocu da kazem da je glupo sto za j**eni skuter od 70ccm treba polagati, a za 50 ne treba. Pa koja je razlika u zivotu izmedju 70 i 50??? Msm, osjetna je, al ne tolika da se moras peglati oko polaganja.
 
Top