Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Putovanja.ba
Administrator
118384-vw%20polo%201.jpg

Nakon što je početkom ove godine obavio manje doterivanje svog predstavnika u B segmentu, Volkswegan za mart 2016. godine planira potpuno novu generaciju Pola.

Novi Polo će biti tek nešto malo duži i širi od sadašnjeg, uz duže međuosovinsko rastojanje, prostraniji enterijer i veći prtljažnik, dok će dizajn biti inspirisan novijim modelima ove nemačke marke. Takođe, najavljuje se i manja težina (za oko 70 kg manje u odnosu na sadašnji model), kao i povećana bezbednost i manja potrošnja goriva.

118385-vw%20polo%2011.jpg

U ponudi će svakom slučaju biti hatchback verzija sa 3 i 5 vrata, a govori se i o sedanu, karavanu (Polo Variant) i kabrioletu, dok bi naziv CrossPolo trebalo da bude uoptrebljen na malom crossoveru.

118386-vw%20polo%20111.jpg

Paketi opreme bi trebalo da budu Trendline, Comfortline i Highline, a postojaće i ekonomičnije BlueMotion verzije, kao i sportske GTI i WRC varijante.

U paleti motora će biti dosta trocilindraša, i to:

1.0 TSI 95KS / 160 Nm
1.0 TSI 110KS / 200 Nm
1.4 TDI 75KS / 210 Nm
1.4 TDI 90KS / 230 Nm
1.4 TDI 105KS / 250 Nm

Takođe, kupcima će se nuditi i 1.4 TSI četvorocilindrični benzinac sa 150KS i 250 Nm, dok će budući Polo GTI pokretati 1.8TSI agregat sa 185KS.

Pominje se i Polo WRC sa 2.0 TSI agregatom i 231KS / 370 Nm, a više verzija će moći da se dobije i sa DSG menjačem sa dvostrukim kvačilom.

Automobil će u zavisnosti od verzije u opremi između ostalog imati i Xenon prednja svetla, LED dnevna svetla, Highbeam Assist, City Emergency Braking sa detekcijom pešaka, adaptivni cruise control, Parking Assistant, Emergency Assist, sistem za prepoznavanje saobraćajnih znakova...
 
Legend
naprijed predobar, nazad mi se ne svidja, al nikako.. :(
Vidjet cemo sljedece opcije..

btw velika zamjerka sto GTI model ne ide preko 200ks, nadam se da ce ozivit ovaj wrc model
 
Najvažniji podatak je 70kg manja masa. Ostalo ništa posebno spektakularno. Ali to i jest glavna karakteristika Pola, u svemu 4/5 i na kraju najbolji prosjek.
 
Član
Fasciniraju me ovi mali motori s turbom, nema podataka potrosnje al sigurno su na nivou dizela starih 15tak godina
 
Legend
Ako je vjerovati ECE podacima onda su skoro na razini novih dizela. Mislim u prosjeku, kod većine.
ja im ne vjerujem, pogotovo kada se vidi da start stop sistem u praksi totalno nestedljiv, a to je bio glavni adut benzinaca, pored gasenja cilindara u voznji, ali gasit cilindar velicine kinder jajeta na 1.4 motoru ne znam koliko moze bit ucinkovit al et :D
 
Pa takav motor bi trebao biti štedljiv i bez tih gadgeta koji samo kompliciraju stvari. Naglasio sam ECE normu u koju se kunu proizvođači a koja nikada nije ni blizu stvarnih rezultata. :)
 
Top