Volkswagen Passat sa 900KS

Volkswagen Passat sa 900KS

Putovanja.ba
Administrator
129426-vw%20p%201.jpg

Kada se spomene Folksvagen "pasat" obično se misli na porodični automobil sa pogonom na prednje točkove, a eventualno može privući porodice "avanturističkog" duha, međutim, sada smo u prilici da upoznamo sigurno najekstremniji "pasat" ikada koji će legendarni vozač Taner Faust voziti u novoj sezoni Formula Drift takmičenja.

129427-vw%20p%2011.jpg

Taner Faust je očigledno potpisao pakt sa đavolom kada se opredelio za ovu zver od automobila kome je pogon prebačen na zadnje točkove, a snaga dolazi iz 7.4-litarskog V8 motor sa čak 900KS.

129428-vw%20p%20111.jpg

Čovek zadužen da ovu zver drži pod kontrolom je prilikom predstavljanja automobila rekao: "Jedna od stvari koje sam oduvek voleo kod driftovanja u SAD je koliko inventivan možeš da budeš u izgradnji automobila. Možeš da staviš V8 motor u "pasat" i napraviš nešto unikatno", rekao je Faust. "To se ne dešava u drugim takmičenjima po svetu".

 
Legend
Ja samod ove nove generacije sto furaju tri turbo compressor alu motore koji ne remete sam balans tetine auta u mjeri u kojoj ovi industrijski seljacki motori.. Da je 3.6 biturbo imao bih sasvim drugi komentar. 7.4 mi nije nista impresivno..
 
Član
Ja samod ove nove generacije sto furaju tri turbo compressor alu motore koji ne remete sam balans tetine auta u mjeri u kojoj ovi industrijski seljacki motori.. Da je 3.6 biturbo imao bih sasvim drugi komentar. 7.4 mi nije nista impresivno..

7.4 remeti balans drift auta ?? Znas da je drift auto u pitanju, jel tako ? :)
Znaci Tanner se prevario...
 
Legend
Nebitno.. Opet je tezak.. I da je drag ne bi bio fasciniran tom kubikazom i vec navedenih razloga..
 
Top