voda u autu

voda u autu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

Ne bi vjerovao koliko je pjena jaka kad pocne da se siri! Ja bih pripazio malo da sam na tvom mjestu! Nego, imas li u gepeku CD sanzer?
 
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

nemam cd.

a sa pjenom sam i prije radio, nije bas toliko jaka. osim toga, cijev je na oba kraja otvorena, ako se hoce siriti, sirit ce se prema vani, i kad se osusi visak odsjecem.

potrosio sam 3 pur pjene (od 500ml) dok sam napravio. Uzeo sam plasticnu cijev promjera 2cm, i provukao kroz kanal, zatim nasuo pjenu, i kad se stgne odsjecu krajeve te cijevi, tako da ipak ventilacija ostane, a nece ulaziti voda jer je kanal zatvoren. sutra cemo vidjeti sta ce biti od toga :) nisam zalivao nikakve instalacije ni bilo sta, tako da nema stete.
 
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

Evo kako to izgleda, malo je neuredno, ali preko toga ide tapacirung i nista se nece vidjeti:

Spolja:

out.jpg


(crvene oznake oznacavaju polozaj cijevi koje sam proveo za ventilaciju da se ne zatvori kanal potpuno)

Iznutra:

Crveno oznacava gdje je nekad ulazila voda, zeleno ventilacijske cijevi koje sam provukao prije nasipanja pjene.

in.jpg
 
za to para što si potrošio na pur pjenu, mogao si lijepo
otići na otpad i kupiti taj otvor, jesi sad testirao ulazi li voda:icon_question:
 
imam isti problem, samo meni na zadnjoj sajbi ulazi voda, a nemam pojma odakle, nije nista suplje al kad pada jaca kisa ima vode ne toliko al se vidi da je sa unutrasnje strane i slijeva se niz staklo...u pitanju je golf 4, ako neko zna od cega je to, gledao sam al se ne vidi nigdje gdje je suplje:icon_question:
 
Član
e vala si ga zakrpio svaka ti cast;);),,dobro ti covjek rece,jesil sad testirao,jel sad ulazi voda
 
testirat cu sutra, danas sam pustio da se dobro osusi pjena, a sutra ide testiranje.


problem je sto tu plastiku niko nema na otpadima u okolini tuzle, trazio sam bila je jedna (40KM!) ali isto napukla, a servisu treba 15ak dana dok naruce, godisnji, i to... (a i cijena bi ispala 100-tinjak KM sa ugradnjom)

a meni auto treba. a pur pjena 15KM, nije neka investicija, a nadam se da sam rijesio problem. sutra ide test 60 kilometara, pa javim kakvo je stanje.
 
Testirao danas po najvecoj kisi i barama. 50 kilometara presao, ni kapi ne curi vise, suho ko barut. A ni stakla ne magle, znaci ventilacija je OK.
 
Član
bas mi je drago sto si to sredio,dobro si napravio,,mogao bi ti u gradjevince,malo oko prozora i toga,kad ti vec dobro ide s pur pjenom:lol::lol::lol::smajli16::smajli16::smajli16:
 
samo jedno pitanje, da li je potrebno otvarati novu temu sa istim pitanjem da bi se odgovorilo na postavljeno pitanje? ako se moze odgovarati na glupa pitanja poput tjuniranja tastature i misa, a ne na pitanja koja se ticu automobila i problema, ne vidim svrhu postojanja ovakvog foruma, jer se ovdje sve pise osim o autima...kome smeta nek ne cita:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top