voda u autu

voda u autu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pukao mi je na pezou 206 unutrasnji plasticni dio zadnjeg blatobrana (zapravo je i bio puknut, ali nisam do sada primjetio), te kad je puno mokra cesta, ulazi vode u gepek i sljeva se ispod zadnjeg sjedista, toliko da nakon par sati voznje bude jedno 2L vode ispod sjedista.

Da li neko zna otptilike koliko kosta ta plastika u blatobranu?
 
Član
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

ma nije skupa na otpadu je jos jeftinije mozes naci
 
Član
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

e drug ti bar znas kuda ti voda ulazi ja sve pregledo i nema nista nigdje rupice, napuknuca, a iza suvozaca po 2-3 litra vode,
 
BHT Ovisnik
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

u mene iza vozaca u jette stalno ima vode,neznam kako dospije,nisam jos skontao u pm
 
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

Pa vjerovatno je u pitanju ta plastika od blatobrana. Ja sam skinuo tapacirung sa poda gepeka i nasao otprilike kuda ulazi. ako ne pomogne promjena plastike, naut cu pur pjene u tu supljinu, pa valjda nece vise ulaziti. :)
 
Član
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

nemoj pur pjenu kupi silikon za te stvari
 
Član
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

CoL3-99 je napisao(la):
u mene iza vozaca u jette stalno ima vode,neznam kako dospije,nisam jos skontao u pm

mozda se i kod tebe slijeva odnekle,da ti nije s poda,nije isljuceno,al to ti je bar lako provjerit
 
Član
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

A bre zadihtujde ta kola kako treba :lol: silikon i gde god posumnjas, udri...I corava koka ubode neko zrno, znaci mora da se nadje kvar :D
 
Član
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

100% mozes naci tu plastiku na otpadu


CoL3-99 je napisao(la):
u mene iza vozaca u jette stalno ima vode,neznam kako dospije,nisam jos skontao u pm

koja ti je jetta???
 

187

Član
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

kod mene u golfu uvjek ima vode kad je jaca kisa u kupacem ulzim malo se bucnem i onda iscrpim vodu xD
ne znam kuda ulazi :S:S:S:icon_mad:
 
Član
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

samo zavari tu plastiku gdje je pukla da dzaba ne bacas pare...
 
Član
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

eto vi naslutiste s tom temom jbt,mene danas zove od cure stari,da mu vozim nekome da rijesi,kroz prednju sajbu mu ulazi voda,ne bukvalno kroz staklo,ali negdje okolo,jest mijenjana sajba ljetos,vjerovatno nije dobro ustimana,eto niste jedini kome je puno auto vode;)
 
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

E stvar je malo komplikovanija nego sto se cinilo:

Taj zadnji dio zadnjeg lijevog blatobrana ima nekakvu resetku, koja vodi do gepeka, i sluzi za ventilaciju. Ipak nije bas puknuto, nego je nesto prepravljano, bas kao da je stavljano spolja jos plastike da se pokriju ti prorezi. I nekako ulazi voda na taj vent. E sad, probat cu nesto da napravim, mozda ipak promjenim plastiku, ako ne bude islo, nasut cu pur pjene u taj kanal (silikon ne moze, jer trebalo bi mi 5 litara) i onda nece ulaziti vise, ali pur pjena mi je zadnja opcija jer ne zelim da zacepim taj ventilacijski otvor.
 
Član
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

drug pur pjenu gdje naspes u zatvoren prostor ona ce ti razvalit, jer kad se susi siri se i sigurno ces jos vece sranje njom napravit
 
RE: voda u autu (pukao unutrasnji blatobran)

ne moze razvalit metal. to je metalni vent. kontao sam provuc plasticnu cijev kroz taj vent, i nasut pur pjene okolo, osta ce ventilacija kroz cijev a nece ulaziti voda. mislim da na taj vent izlazi zrak iz auta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top