VN Indije 28.-30.10.2011.

VN Indije 28.-30.10.2011.

Član
Dobro sad , svaki vozac koji je dospio u F1 je imao kao prvo jakog sponzora a sponzor se ne dobija tako lagano , opet treba imati talenat, i mislim da svaki u f1 nije da je vozac nego vazcina, ipak trebas proci serija i serija da bi zavrsio u ovoj najvecoj ,

Hamilton ima potencijala i to opasnog , sta se desava neznam ali on trenutno nema granice gdje poceti i gdje stati, iskreno dobar je ali pretjerano dosadan u zadnje vrijeme, mislim od 3 treka imati konstatno ildvije opomene il dvije kazne , to je stvarno pretjerano, drugo mislim da je jos gore je da isto drzi rekord koji najbrze potrosi gume - ogroman minus bar za mene jer je to trenutno vaznije od nekakvih preticanja (ipak je vaznije gdje ces biti na tabeli ) , kazem neznam sta se desava sa njim ali on trenutno ne koristi svoj talenat,

Button, do skoro sam ga postavljao u kalsu Massa , Webber......, ali momak se trudi i napreduje , sto se tice KERS-a po statistikama nema jacega , kada ste njega vidjeli da je sletrio sa staze

Trenutno gledajuci jacinu bolida i vozaca za mene je vodeci Alonso pa Button koliko cupaju iz bolida , a gledajuci isto Webber je totalna nula

ali u svemu tome DRS je sve omeksao , niko se ne usudjuje tako lako preticati ako nije u zoni , fuj fuj
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Bezveze ja napisah prosli post ? Pa prva recenica mi je da je on kriv u dosta slucajeva :icon_rolleyes:

Ja mislim da je jedini vozac protiv kojeg niko nista nema a ostvaruje dobre rezultate Button. Uvijek 100% cist , pretice kad treba , zna cuvati gume ko niko i pravi minimalan broj gresaka :cool:

Ma nisam ja mislio samo na prosli post, nego uopsteno ... evo konkretno za ovaj zadnji incident si okrivio 100% Massu i napisao cak da je Hamilton bio pola bolida ispred Masse, a ovaj nije presao ni milimetra ispred. Jer to nije pomalo "zaslijepljenost" ...

A ovo za Buttona DEBELO potpisujem ... za mene je on vozac sezone, pa nek je Vettel osvojio 100 puta prvenstvo. I uopste, njegov stil voznje mi se svidja. Covjek je odlican takticar, brz vozac, napada kad treba i kad zna da moze proci, a kad vidi da ne moze proci na stazi, on mudro sacuva svoje gume i onda prodje kroz bokseve. To su po meni odlike odlicnog vozaca, a ne bezumno srljanje glavom kroz zid.
 
Član
ako mi nismo dovoljno kompetentni mozda on jeste


"Oni me jednostavno nasmijavaju. Oni su kao Stanlio i Olio. Na svakoj utrci se nešto dogodi, pa tako iako mislim da se u Indiji radilo o običnom trkaćem incidentu. Nije to bila Massina greška. Volim Lewisa jer vozi malo "na snagu". Volim gledati Hamiltona na utrkama, i uvijek je zanimljiva njegova vožnja, ali mislim da Massa nije bio kriv", prokomentirao je Briatore.
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Ja mislim da je jedini vozac protiv kojeg niko nista nema a ostvaruje dobre rezultate Button. Uvijek 100% cist , pretice kad treba , zna cuvati gume ko niko i pravi minimalan broj gresaka :cool:
Potpis,mislim da je Button vozacina jos od onog nevjerovatnog rasturanja konkurencije u Brownu.Momak vozi tako cisto,pametno i pedantno da je to nevjerovatno i izvlaci maksimum iz bolida.Nevjerovatno koncentriran od prve do zadnje minute utrke,vozi gotovo savrseno.Sto se tice Masse mislim da je dobar ali da jednostavno nema srece.Nakon one sezone kad mu je Lewis uzeo prvenstvo za bod ostao mi je u srcu,posebno ona zadnja utrka.
 
Član
"Massa je znao gdje je Hamilton"

Johnny Herbet, predstavnik vozača i savjetnik sudaca na VN Indije, objasnio je zašto je Felipe Massa kažnjen zbog sudara s Lewisom Hamiltonom.

U kolumni koju je objavio za The National iz UAE, Herbet je napisao: "Nakon što smo sudar pogledali iz nekoliko različitih kutova i proučili sve podatke koje smo imali na raspolaganju, postalo nam je potpuno jasno da je Massa znao gdje je Hamilton prije nego što je skrenuo prema njemu."

> Massa: Nije mi jasno zašto sam kažnjen

"Masa je znao gdje je bio Hamilton. Otišao je preširoko i time mu otvorio vrata, ali nakon toga je opet skrenuo na unutrašnju stranu zavoja i Hamiltonu nije ostavio ništa prostora. Zbog toga smo odlučili da ćemo ga kazniti s drive-through kaznom," nastavio je. "Hamilton ništa nije mogao napraviti da izbjegne sudar. Pokušao je odustati od pretjecanja, ali bilo je prekasno i došlo je do kontakta."

Herbert, koji je odluku donio s FIA-inim sucima Gertom Ennserom i Vincenzom Spannom, još je dodao: "Znam da je Massa ljut zbog naše odluke, ali vjerujem da smo ispravno postupili."


;);)

Šta sam ja govorio..
 
Član
Potpuno su u pravu.Massa je znao gdje je Hamilton i usprkos tome nastavio voziti trkacom putanjom kao da Hamilton nepostoji.
 
Član
ma ja, treba izaci sa staze da bi hamilton mogao normala proci ;) ko je kriv cigi sto pokusava preticati gdje ne moze po 1000. put ove sezone. svi su krivi samo on nije, svi su njegovi neprijatelji...
 
emir_89 je napisao(la):
ma ja, treba izaci sa staze da bi hamilton mogao normala proci ;) ko je kriv cigi sto pokusava preticati gdje ne moze po 1000. put ove sezone. svi su krivi samo on nije, svi su njegovi neprijatelji...

Koji si ti hejter :lol::lol::lol:

A ne stvarno , ja sam prvo mislio da je Lewis bio malo ispred , medjutim kad sam vidio da nije , onda je najlogicnija odluka bila trkaci incident. Ali opet , ako se neko mora kazniti , Massa je vise "kriv" nego Hamilton ;)
 
Član
hahah pa moram biti kad je lik klocina :D bwt slazem se s tobom u vezi tog trkaceg incidenta. a u vezi ovih strucnjaka pa i oni imaju svoje licno misljenje, isto kao i npr fudbalske sudije. ono sto bi jedan svirao penal, drugi nebi...

uglavnom, svi se slazemo da cigi fali mozga i da vam dugme treba biti prvi vozac :icon_biggrin: :lol:
 
Član
Je..š ovu F1 100 sudija sto interpretacija pravila...pa kako Frenzen kazni Šumahera jedini ove sezone dobio stop and go...a zna se da njih dvojica nisu u dobrim odnosima...Britanac presuđuje između Britanca i Brazilca...daj molim te...neka sastave nezavisnu sudsku komisiju koja će biti na svakoj utrci a ne ova lakrdija sa bivšim vozačima...
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Potpuno su u pravu.Massa je znao gdje je Hamilton i usprkos tome nastavio voziti trkacom putanjom kao da Hamilton nepostoji.

pa zar ne vazi ono pravilo ko je ispred bira putanju, najbrzu,.,.,. i ako ga neko pretice da ga moze "blokirat" il je sada neko ljubicasto pravilo pretice te skloni mu se ako treba i u boks bjezi samo nek te prodje jer mozes bit kaznjen za cuvanje svoje pozicije,.,
nemam nista protiv hamiltona (nista osim sto dolazi iz engleske jedino ga zbog toga ne gotivim),., f1 treba agresivnosti,., muda je nestalo..,, svi preticu sa DRS.,., svako preticanje na pravcu., kada ste vidjeli da su se neki ono "poganjali",.,zadnji takav momenat je bio izmedju alonsa i Michaela u brazilu kad se Michael oprostio.,, poslije toga nista .,., spektakularno preticanje Vetela uzima alonsa na monci ,., citava sezona jedno dobro preticanje i nekoliko krugova bolidi blize od 1 sec,., i onda drs
hamilton podjseca na neke stare Vozace ima te hrabrosti, muda, znanja, al po meni vozi u pogresno vrijeme.,.,.,.


a ti incidenti iz F1 pogldajte neke "slabije serije",. u btcc lik udari j. plato namjerno,., zamalo s ne potukose sudije sute odgovor trkacki incident,.,
u dtm u zandvortu audi je bio 8il 9 kasno koci i dolijece na prvo mjesto i pokupi 4-5 bolida zavrsi se ko trkacki incidnt,.,., borba za poziciju
nedo bog da bude nesto tako u F1 smrtnu kaznu bi uveli,.,



a sada jestel znali da F1 timovi dobijaju od sponzora extra € ako se njihov bolid pojavljuje na tv vise od ostalih,.,
ona reklama lada na lotus reno se mora pojavit na svakoj utrci min 5sec itd itd itd
 
Član
Jest taj Massa glup ... pa sigurno ga je vidio jos i otprije u retrovizoru i znao je gdje je, a nije stao da ovaj prodje :lol:

Cuj im opravdanja majke ti mile! :D
 
Član
sema911 je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Potpuno su u pravu.Massa je znao gdje je Hamilton i usprkos tome nastavio voziti trkacom putanjom kao da Hamilton nepostoji.

pa zar ne vazi ono pravilo ko je ispred bira putanju, najbrzu,.,.,. i ako ga neko pretice da ga moze "blokirat" il je sada neko ljubicasto pravilo pretice te skloni mu se ako treba i u boks bjezi samo nek te prodje jer mozes bit kaznjen za cuvanje svoje pozicije,.,
nemam nista protiv hamiltona (nista osim sto dolazi iz engleske jedino ga zbog toga ne gotivim),., f1 treba agresivnosti,., muda je nestalo..,, svi preticu sa DRS.,., svako preticanje na pravcu., kada ste vidjeli da su se neki ono "poganjali",.,zadnji takav momenat je bio izmedju alonsa i Michaela u brazilu kad se Michael oprostio.,, poslije toga nista .,., spektakularno preticanje Vetela uzima alonsa na monci ,., citava sezona jedno dobro preticanje i nekoliko krugova bolidi blize od 1 sec,., i onda drs
hamilton podjseca na neke stare Vozace ima te hrabrosti, muda, znanja, al po meni vozi u pogresno vrijeme.,.,.,.


a ti incidenti iz F1 pogldajte neke "slabije serije",. u btcc lik udari j. plato namjerno,., zamalo s ne potukose sudije sute odgovor trkacki incident,.,
u dtm u zandvortu audi je bio 8il 9 kasno koci i dolijece na prvo mjesto i pokupi 4-5 bolida zavrsi se ko trkacki incidnt,.,., borba za poziciju
nedo bog da bude nesto tako u F1 smrtnu kaznu bi uveli,.,



a sada jestel znali da F1 timovi dobijaju od sponzora extra € ako se njihov bolid pojavljuje na tv vise od ostalih,.,
ona reklama lada na lotus reno se mora pojavit na svakoj utrci min 5sec itd itd itd

Nemam sto reci,u pravu si,ja sam malo zahrdjao u pracenju F1 tako da nisam racunao uopce na pravilo da onaj ko je ispred bira putanju.
 
Član
formula odavno nije ono sto je bila. sa silnim pravilima usrase sve sto se moglo usrati. uveli drs radi preticanja, a preticanja izgledaju kao kad se na onim trkama 24h preticu auta iz razlicitih klasa. ove sezone nisam ni 2 utrke pregledao citave. jedna od njih je ova zadnja i kajem se sto sam uopste i gledao. radije cu moto gp pratiti nego ovo sranje od f1
 
Top