Visoka temperatura

Visoka temperatura

Član
Sokoli moji zato sam i pitao RS-a, ni jedan fauve ovi stariji osim golfa keca nema klapnu koja zatvara protok vode kroz mali hladnjak, tako da ta prica nije tacna, kod svih njih voda stalno kruzi kroz hladnjak, a topal i hladan zrak se regulise klapnom u kutiji grijanja, koja uopste nema veze sa kruzenjem vode.
 
Član
Nema to veze druze nego "dzep" zraka ostane u njemu i iako si nasuo vodu i sve ako nisi pustio grijanje u puhanje u malom hladnjaku, tada ti moze ostati zrak u njemu. Fiat ti nema nikakvu klapnu isto tako direktno ide na motor pa ostane dzep u njemu i zato imaju ventil na jednom od crijeva, opel isto tako nema nikakve klapne nego ide direktno i nema nikakvog ventila ali hoce isto tako da ostane zrak unutra, ford takodje, ako ne upalis grijanje unutra radi cirkupacije, voda u motoru ce da kruzi ali nece proci kroz mali hladnjak jer ce ostati zrak unutra zbog nagiba hladnjaka, crijeva i slicno, a i jos hladno i vruce se nece nikako ;) Kod vecine se ozraci samo i bez paljenja ali bilo je slucajeva i ne samo par nego vise njih gdje nece da izbaci.
Kod novijih auta je to rijeseno da ne moras raditi jer su rijesili to nagibom crijeva i hladnjaka unutarnjeg tako da odmah prodje kroz njega voda... Kod starijih vozila nije i kod vecine moras to uraditi...
 
Član
Sve ja tebe razumijem sta hoces reci, ali vezano za pasata nema potrebe da radi to, zamjenio sam malih hladnjaka i polijepio onih klapni ne znam ni sam koliko, tako da znam kako to funkcionise na vw, za ostale ne pricam. Na vw sve sto je potrebno je da se napse voda i upali, u extremnim uslovima ako je komplet sistem prazan, onda sacekat da otvori termostat da prodje voda komplet i to je to.
 
Top