Vento TDI ili Passat B5 1.8T

Vento TDI ili Passat B5 1.8T

Član
onda kupi dizela i eto, ne znam otkud ti ideja za 1.8 turbo kad je ro motor sportski nastrojen sa dobrim potencijalom i povecom potrosnjom
 
Član
Po meni se ova ne moze poredit
Definitivno passat i plin
U ventu 6 puta manje prostora neg u pasatu
U ventu vjerovtno neces imat klimu
Vento je 100% poceo trunit
A pasat
Auto novije generacije
Imas klimu
Sa tim motorom je i koza cesta itd
To sa trapom jest malo poskupo kad izimas jedno po jedno i mijenjas
Uzmes na ebey komplet sve za prednji trap cini mi se 120e
Ja imam tdi pasata 81kw pa je lijen ko cuskija da sam bogdom uzeo 1.8t
A to da te proslo brza voznja i tak to objesi macku o rep :D
Definitivno pasat nemoj se omisljat
Jos plus
Stabilnije auzo
Udobnije
Sigurnije
Ma sve je na strani pasata
Po meni pasat za dvije klase bjezi ventu
Ja sam vozio dvicu golfa pa venta pa boru pa sad pasata
Sretno sa kupovinom
 
Član
Po meni se ova ne moze poredit
Definitivno passat i plin
U ventu 6 puta manje prostora neg u pasatu
U ventu vjerovtno neces imat klimu
Vento je 100% poceo trunit
A pasat
Auto novije generacije
Imas klimu
Sa tim motorom je i koza cesta itd
To sa trapom jest malo poskupo kad izimas jedno po jedno i mijenjas
Uzmes na ebey komplet sve za prednji trap cini mi se 120e
Ja imam tdi pasata 81kw pa je lijen ko cuskija da sam bogdom uzeo 1.8t
A to da te proslo brza voznja i tak to objesi macku o rep :D
Definitivno pasat nemoj se omisljat
Jos plus
Stabilnije auzo
Udobnije
Sigurnije
Ma sve je na strani pasata
Po meni pasat za dvije klase bjezi ventu
Ja sam vozio dvicu golfa pa venta pa boru pa sad pasata
Sretno sa kupovinom
Hvala druze, ma pusti macka i rep, imao sam dosta za*ebancija sa brzom voznjom i to... tako da mi je to manje-vise. A hvala i svima ostalim
Odluka donesena, PASSAT Definitivno... ili dizel ili 1.8T za sad.:)
 
Član
Zavisi sve kakav si sa finansijama. Izmedju pase i venta uzeo bi pasu ubacis plin i rahat. Da ces imat inicijalna ulaganja u oba auta zavisi od tvoje sposobnosti da prepoznas pravo auto i od lika koji ga je vozio. 1.8 je vjerovatno automatik tako da neces imat jebada oko kvacila lamele korpe i slicnih sranja eventulano ulje i filter plus ti je veca uzivancija automatik, ako hoces da se izivis manuelni mod i deri. 1.8 po defaultu dolazi sa jakom opremom u odnosu na venta 2 klase iznad....Vento bolji sto manje trosi i jeftinije odrzavanje, al ako si normalan vozac ni pasat te nece zaklat.

PS. Prije par mjeseci javio mi se lik da mjenjamo pasu i pezoa, pasa 2.5 motor ja se odusevio. Uso ja da pogledam slike vidim poznato mi auto, sjeti se vidio tog lika na benzinskoj prije par dana sipa lozu u njega. Neki dan sjedimo na benzinskoj clk 2004-5 godiste lik dere lozu u njega, pa ti danas uzmi dizela. Ako nema para za sipanje nema ni za odrzavanje takva auta su zaklana plus nabio je kilometara ko u prici....
 
Član
Ma znam to, sto se tice odrzavanja to sigurno necu zalit, a trazio bih manuelca za sad, svejedno planiram to auto 2-3 godine vozat dok sam ovdje, planiram tad nekad ic u austriju pa onda uzet nesto bolje, novije...
 
Član
Ako si u mogucnosti da uzmes Passata koji je dosta visa klasa od Venta ja ne znam sta se tu ima misliti...Odrzavati je i jedno i drugo...Po meni glupo passata i venta uopce porediti....Ako si zapeo za tog famoznog TDI 90 konja trazi onda golfa 3,manje ces ga platiti a u biti dobijes isto auto....Passat 1.8T lupis plin i vozas se ko gospodin i znas da imas pouzdan auto ispred kuce :D
 
Član
ako hoces dobrog tdi i ne smeta ti sto je englez prodavo je moj prijatelj, ako si zainteresovan mogu ga pitat jel jos prodaje...pasat je stvarno mina, lik bude u engleskoj pasat ovdje vozen par mjeseci on se vratio tamo sad ce dotjerat nesto drugo a ovo il ce stari vozit il ce prodat......mislim da je kod njega onaj od 130 ks
 
Član
ma uzmii opettt akoo ti ne igra ulogu benzinjaru i plin... vecina benzinaca je bolje ocuvana i manja im je kilometraza, pogotovo na vw ovima :D
 
Član
ako hoces dobrog tdi i ne smeta ti sto je englez prodavo je moj prijatelj, ako si zainteresovan mogu ga pitat jel jos prodaje...pasat je stvarno mina, lik bude u engleskoj pasat ovdje vozen par mjeseci on se vratio tamo sad ce dotjerat nesto drugo a ovo il ce stari vozit il ce prodat......mislim da je kod njega onaj od 130 ks
Hvala ali nisam za engleza :)

ma uzmii opettt akoo ti ne igra ulogu benzinjaru i plin... vecina benzinaca je bolje ocuvana i manja im je kilometraza, pogotovo na vw ovima :D
To jest, benzinci su sa manje kilometara i bolje su ocuvani od dizela :)
 
Član
Kod mene je 1.9tdi 81kw i auto leti, ali je sve na motoru 100% ispravno sto kod vecine nije (nema se para).... doduse toledo je laksi od pasata....
 
Član
Danas sam vozio passata B5 TDI 81kw, auto letii :D , jos je karavan i bilo je u njemu auto dijelova, samo steta sto nije moj nego od firme :(
 
Top