Ventilator za hladenje graficke

Ventilator za hladenje graficke

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugovi imam problem sa hladjenjem gracicke, problem je sto se graficka pregrijava jer ventilatoru variraju obrtaji, do mene je sto sam dopustio da uvucenu prasinu nisam ocistio sa ventilatora pa se racunar gasio.

Zelim uljuciti jos jedan ventiltor koji bi bio sa druge strane gragicke hladio. koristio sam ga sa jednim punjacem/ potenciometrom na 12V al sada zelim da priklucim na neki dzek od racunra.

Gledao sam temu "Woofer na kompjuter", da li ja mogu isto uraditi s tim sto jedan takav izlaz ide prvo kroz flopy pa ima onda slobodan djek pa ide dalje na hard disk.

Imam iz napojne jedan direktan izlaz sa 6 zica 3 su crne 2 narandzaste 1 crvena da li tu mogu spojiti im koje zice bi kako spojio.
 
Član
neznam sto ces toliko eksperimentisat..uzmes novi vent za komp koji i ide..nisu skupi ..svjetleci je 7 km a obicni je 3-4 i imas dzekove od napojne ustekas ga..i hladi..cak stavi ga naprijed..da ti on uvlaci zrak..a zadnji izvlaci..i bice ti dosta hladnije..i meni je to bilo ..i sad kako sam ovo stavio..sve super..imas u mojoj temi ..kako sam ja pravio to sve ..slikano
 
Početnik
ma drug imam ti ja ovaj kucni vent pa cu ti da ga dam.....pa ga ubacis i netrebas punooo kemijat oko UTIKACA :lol: samo ga u UTICNICU GURNES...haahhaahaah:lol::lol: sorry zbog spama:spam::icon_exclaim:
 
OK drug hvala na informacijama ;)bilo bi dobro da mi das link kako si radio da mogu po uzoru na tebe uradit da nebi kakav belaj napavio :lol: i ovo sam se racuno sta radit.

Pozzzzzzz
 
imas kupiti gotovih ventilatora, kako za grafiku tako i za kuciste, spojis na gotove prikljucke i miran, cjena od 5km pa na vise ;););)
 
Lija je napisao(la):
ma drug imam ti ja ovaj kucni vent pa cu ti da ga dam.....pa ga ubacis i netrebas punooo kemijat oko UTIKACA :lol: samo ga u UTICNICU GURNES...haahhaahaah:lol::lol: sorry zbog spama:spam::icon_exclaim:

Hajd ti malo sidji sa tog foruma ocito ti skodi :lol::lol::lol: nemoj pretjerat.

Prvi si skrenuo s puta:spam::icon_exclaim:

zen3dom je napisao(la):
imas kupiti gotovih ventilatora, kako za grafiku tako i za kuciste, spojis na gotove prikljucke i miran, cjena od 5km pa na vise ;););)

Hvala na uputama vec sam dobio pravo rijesenje od Taaky-ja
 
Član
evo link ..ja sam skido one zastitne plastike od mjesta za romove http://www.bhtuning.com/kuciste-tuning-pitanje-neka-za-pocetak-rada-t-33699.html ...ja sam to vako odradio..i bude dosta manja temperatura..jer pravilno cirkulise zrak unutra..prednji mi uvlaci zrak ..a zadnji izvlaci..i manja temperetura bude..
 
Član
e ovako ako si nekada skidao kuler sa grafe sigurno si vidio onu bjelu mast jos ako si je ocistio dolazi do pregrijavanja zamjeni tu mast imas je kupiti u svakom kompjuter sopu e sada kada nju stavis ako se opet pregrijava imas nacin da stavis veci ventilator a ako nemas dek kopca se na napojnu imaju dva deka jedan mali jedan veliki mali je za vece komponente a mali je za flopy e sada uzmi taj od flopy/a i imas crnu i crveu jedna pored druge jednu zicu stavi u crnu drugu u crvenu i ako nebue radio onda zamjeni nece nista stetiti samo nemoj da dode do spojai imas hladenje solida a imas bolju soluciju uzmi kucni ventilator skini poklopac od kucista i upalis ga direkt u komp i na najvecu brzinu tako je kod mene i vjeruj mi bice ti i malo brzi kompjuter jer se negrije puno
 
Član
Murinho je napisao(la):
e ovako ako si nekada skidao kuler sa grafe sigurno si vidio onu bjelu mast jos ako si je ocistio dolazi do pregrijavanja zamjeni tu mast imas je kupiti u svakom kompjuter sopu e sada kada nju stavis ako se opet pregrijava imas nacin da stavis veci ventilator a ako nemas dek kopca se na napojnu imaju dva deka jedan mali jedan veliki mali je za vece komponente a mali je za flopy e sada uzmi taj od flopy/a i imas crnu i crveu jedna pored druge jednu zicu stavi u crnu drugu u crvenu i ako nebue radio onda zamjeni nece nista stetiti samo nemoj da dode do spojai imas hladenje solida a imas bolju soluciju uzmi kucni ventilator skini poklopac od kucista i upalis ga direkt u komp i na najvecu brzinu tako je kod mene i vjeruj mi bice ti i malo brzi kompjuter jer se negrije puno

nije mast nego pasta i to srebrena....:D
imas ventilatora velicina od 8cm po stranici pa do xxcm ;), to pricvrstis i furaaaa :cool:
 
Fura jedan drugi ne fura furat ce 2 nova al sacekat ce

Hvala svima na idejama savjetima i tutorijalima na meni da uradim da li sam ili ne. jos se ne zna
 
Član
ajde ba malo pametni:lol:
a ko je reko da mora biti siva jesi znao da imaju sve boje ;)
a ovo ventilator ima i manji a moj
a imas jos jednu soluciju umjesto paste da stavis alu foliju najobicniju ona sto se koristi u kuhinji jer ona sacuva temperaturu provjereno i mislim da je ona bolja varianta jer se nemora mjenjati a pasta kad tad otvrdne pa je moras mjenjati
 
Član
e ja sam sebi napravio ventilator u kompu znaci kupijo nov nije skup i napravio da ga palim na prekidac. Znaci kad je potrebno. I koliko ti je vati napojna . Meni je 550 prikopco sam ventilator i jos jednu neonku crvenu, i imam sat koji prikazuje jacinu struje u napojnoj znaci sto vise kacim na njega ona se smanjuje tako da nikada ne mogu pretjerati. Znaci moze ono jos goniti.Ventilator ti malo snage vuce . Nemoj to ako npr imas pretjerano jako komp gdje je savaki vat bitan . pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top