Ventilator - termoprekidac

Ventilator - termoprekidac

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RS TURBO je napisao(la):
Sto se tice grijanja u autu trebalo bi da ti isto puse i na 80 stepeni i na 90 stepeni, ako ti slabije hladi na nizoj onda ostaje otvoren termostat, malo je od "vremena" popustio i na nizoj temperaturi se otvori mada da je tako onda isto tako nebi dizao temperatzuru na leru...
I sto kaze kolega , moras dovesti minus na masu, negdje na motor jer ipak ne dihtuje limom nego gumicom a isto tako on je izolovan tako da on sam nije masa nego masu dobiva preko dzeka a ne preko limene racve...

Danas nasao orginalni senzor temperature, polovan, sa dva izlaza... ugradim ga i sad fercera sve kako treba... onaj iz autodijelova (kineski) izgleda pokazivao vise nego sto je stvarna temperatura :icon_mad: 3 termoprekidaca, 2 termostata promijenuo misleci da je do njih, kad on nije tacan, *bem ti kinesku robu :icon_mad:

p.s. upravu si bio za masu.. orginalni senzor temp. ima posebnu masu sto ide na djek, a ovaj sto sam uzeo je samo sa jednim prikljuckom pa vjerovatno zbog toga nije bio tacan.... kad dodje cca 95 C ja ga ohladim do 90 onda on jos sam malo opadne tako da je stvarna temp bila jos niza... ovaj fino spojim kako treba, i sad je temp. stabilna bez oscijalcija ;)

Moze LOCK!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top