Ventil turbine

Ventil turbine

Zbog odredjenih "sjeckanja" u ubrzanju obratio sam pažnju na ventil turbine i vidio da se polugica uopšte ne pomjera kad turiram auto, moze li mi neko reci jel se taj ventil turbine moze nekako razraditi (pošto je zapekao) ili se mora kupiti novi? Unaprijed hvala na odgovoru, pozdrav
 
Član
MOze se razreaditi ali ne sa pajserom nego lagano sa rukom kolko se da razraditi,zapekla ti je turbina do bola ;) samo lagano gore dole sa dodatom wd spreja :cool:
 
Dragi alfisti, može li mi neko dati link ili poslati slike gdje se nalaze MAP senzor(ne MAF) i overbost ventil na mom motoru 2.4jtd 100kw... To bi mi mnooogo pomoglo, pozdrav svima i unaprijed hvala ! ;)
 
Član
ne razrađuje se ventil, jer nije on zapekao, zapekla je turbina, nju treba očistiti, ventil radi na principu vakuma i tako povlači tu polugicu koja u tom trenutku povlači dr.stvar u turbu ( da ne duljim) ugl u turbini se nakupilo čađi, to treba očistiti i biće ok
 
Našao sam MAP senzor, odvrnuo i skinuo kabl sa njega... Izvadim ga kad imam sta vidjeti, cantimetar masti na njemu! Odnesem kod druga i očistimo ga nekim sprejom za čišćenje kočnica ili već čega... Vratim i probam sav uzbudjen da sam našao kvar kad ono auto nemože do 2000 obrtaja nikako a preko 2000 jedva nekako! Kamo puste sreće da ga nisam ni tražio... :icon_mad: Ako hoće neko da kupi alfu daću je ispod svake cijene, nemam više živaca da se j...m
 
Član
mozes prikopcat auto na komp.
Mozda je u safe mod pa nece preko
A jesi probo skinut turbo usisnu i ocistit

I sala za koliko dajes alfu
 
Član
Obicno talijani kada im skines kabal sa MAF-a lete.
Provozaj auto sa i bez ukljucenim MAF-om
ako ne skidaj turbo, geometrija zapekla.
Nemaš potrebe na dijagnostiku ici, to je sve porez na budale.
 
Staviću na PIK, stvarno nemam vise živaca da trazim sta je. Evo upravo se vracam sa dijagnostike po kozna koji put i NIŠTA mi nisu otkrili i napravili a morao sam dati 20 maraka. Nije mi za to 20 km dao bih ja i 500 samo da mi neko napravi ili barem otkrije PRAVI kvar pa da ja SAM napravim a ne svako 5 dana mi naplacuju a niko nista ne napravi. Ja dosad nikome nisam dao da nesto lose kaze za ovu marku vozila ali sada stvarno vidim da su ljudi bili u pravu kad kazu da je smece, evo stavicu na pik pa ako ima ovde neko koga zanima ovo auto dacu ga ispod svake cijene samo da mi se vozi ispred kuce! Vama hvala na savjetima i trudu da mi pomognete ali ovo auto je rupa bez dna, ulozio sam dosad u njega hiljade maraka kako sam ga kupio a presao sam samo 41 000 od kako sam ga uzeo 2004 godine. Sve zivo sam zamjenio: TURBINU (400 EURA), comon rail pumpu (450 maraka), Pumpu u rezervoaru (170 maraka), gornje lafete tri puta i opet kuckaju, kineticka obadva oko 500 km i opet se jedan cuje, protokomjer 160 maraka, zupcasti,ulje,filtere,disk pločice ne racunam jer je to potrosni materijal. Ma ima jos toga nego nemogu da se sjetim... Poslacu vam link sa pika kad stavim pa ako nekome treba ovakvo auto nek se javi. Molim vas izvinite na smetnji i hvala vam svima sto ste pokusali da mi pomognete.
 
Top