Velika potrosnja..

Velika potrosnja..

Član
Poz svima i rado prihvaam sve savjete imam skodu feliciu nevrazumijem se bas puno u auta 1,3benz 43kw al potrosnja me odera???:icon_rolleyes: Jel jos neko ima isti problema i sta mi je raditi trosi mi na otvorenom 10 a gradske da negovorim jel moze iko ista pomoci hvla svima!!!
 
Član
karburator cini mi se ... ??? pa valjda prvo to pregledati kakvo je stanje sa njim ... tj. jel ustiman-- smjesa kakva je
 
lambda sonda, kablovi struje, svijece...... dizne precistiti..... jbg, nema tu puno mudrologije, ili izbacije visak vani umjesto u rezervoar hahahaha
 
Član
Skoda felicija 1.3 benzin su poznate po velikoj potrrosnji ali one gradske trose oko 10-11L. Dali si bio na dijagnostici? Pvo dijagnostiku moras uraditi jer moze biti svasta...Od lambda sonde, svijcica, kablova, protokomjer itd..itd... (Kako kolege rekose)
Kako ti se ponasa auto??? dali radi normalno, na leru, ubrzanja itd...

Sve mi se cini da ovaj model felicije nije karburator... Ako jeste onda se to moze lako ustelati da manje trosi, ako je anjspric onda dijagnostika da se vidi sta je...
 
Član
karburator je koliko znam a u leru neradi bas kao sto znam da benzinci rade smireno ona malo mijenja zvuk u leru ...Dje ima ta dijagnostika da bezze nebacam pare okolo jel svaki majstor svoju politiku vodi.Jel zna neko nekog majstora koji mi moze 100% reci u cemu je kvar?Hvala svim!
 
Član
taj motor ni ne radi "mirno" u leru, isto kao i skodin "doradjeni" 1.4... veca potrosnja ih i karakterise...
 
Član
Jel ima neko negdje da zna dje ima diagnostika za tacno pokazivanje potrosnje i koja je cijena hvala jos jednom svim!

I jos nesto jel neko zna koliko kosta ugradnja plina i koja je cijena?
 
Član
Dijagnostiku mozes pogledati u skoda servisu. A potrosnju mozes da vidis ako neko ima instrument za mjerenje %CO i ujedno se moze ustelati tako auto ako imas taj instrument...
U Bihacu ugradnja plina kosta 550 km, a sekvent oko 1000+ km ne znam tacno...
 
Član
Jeli ti ovakav motor???
791px-Skoda_Felicia_1.3mpi_Lump.JPG
 
Član
Hmmm... U tebe je onda najvjerovatnije polu anjspric na Skodi... Ako jest onda bi se dalo i ustelati... najbolje bi bilo da ti uslikas motor i ispod usisnu granu da se vidi sta je ili da das neki podatak o autu tacniji pa da se vidi koji je motor u njoj...
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Hmmm... U tebe je onda najvjerovatnije polu anjspric na Skodi... Ako jest onda bi se dalo i ustelati... najbolje bi bilo da ti uslikas motor i ispod usisnu granu da se vidi sta je ili da das neki podatak o autu tacniji pa da se vidi koji je motor u njoj...

evo ovakav je al bezz ovi crijeva sto idu desno na ovaj neki dio tu sto ima plavo po sebi.
 

Prilozi

  • auto-69414_8.jpg
    auto-69414_8.jpg
    86,5 KB · Pregleda: 27
Top