varenje intercoolera sarajevo

varenje intercoolera sarajevo

Član
poz drustvo, konacno nadjoh uzrok zbog kojeg mi je auto isao u safe mode
supalj intercoller, plastika koja je ujedno nosac za IC se olabavila i udarala u rebro IC i tako ga ostetila, izgleda kao da ga je neko brusilicom zasjekao
zanima me moze li se to varit posto sam cuo da ima u vogosci covjek koli to moze sanirati
 
Član
nadam se da ti je pomogla ona moja tema za skidanje interkulera.imas srece te si nasao kvar jer je interkuler nepristupacan i tesko je skontati pukotine ukoliko ga ne skines.
supalj interkuler uzrokuje pad pritiska te prebacivanje vozila u safe mod zbog podpunjavanja ili negative devation greske.
nek je sa srecom, da te od sad sluzi kako treba.
meni je bila kontra greska, lose ociscena u proslosti geometrija turbine te prethodni vlasnik koji je kod nekog dundjera majstora rastelovao vakum ventil turbine (actuator).
u turbo servisu na stupu su mi ocistili geometriju i turbinu te nastelovali ventil i isputali sve za 80KM, stim da sam dao jos prijatelju majstoru 50KM da mi je skine.
morao je i kineticki skidati jer je turbo bas nepristupacan kad se vadi u kompletu sa granom.
probao si ga prije i znas da je isao dobro, a sad otkida.

plastika se moze variti, ja sam svoju vario pistoljem za plastiku na jednom mjestu i drzi super.

p.s. nisu ti ni skupi polovni po kiseljaku 100-150KM a od skoro svakog tdi 1.9 ti pase, golfova pasata itd.
 
Član
druže, tečnog metala uzmes i zalijes tu rupicu, nije jednom da sam tako uradio, nikad nije popustilo. samo ga dobro operi , to jest odmasti prije lijepljenja
 
Top