V.N.MALEZIJE

V.N.MALEZIJE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bravof je napisao(la):
pa preko tih elektro motora,skuplja se ta kineticka energija u baterije,koja se kasnije upotrebljava za dodatno ubrzanje ,tih nekih 80ks,to su vece kolicine energije ali vozacima je dozvoljeno samo 6,6 sec po krugu,ostalo ostaje neiskoristeno,

Kako će elektromotor skupit tu energiju? ako se zakoči osovina elektromotora u pogonu on radi kratki spoj i samo vuče još veću struju.. jedino ako je asinkroni pa ga prebacuje iz režima rada generatora kasnije u režim motora, al ak je to tolka snaga to baš nije lagan stroj, tu bi motor bolida izgubio nešto snage da okreće osovinu asinkronog stroja, a i djeluje prejednostavno(edit: a i nije taj sistem, oni kažu da iskorištavaju energiju zaustavljanja/kočenja, ne vrtnju)... Tražio sam po netu, jedino što se vidi neko kućište sa malo zupčanika koji su tu ionako samo da naprave pravi prijenosni omjer

Dobro zaboravite dalje, ide u offtopic, uglavnom sprema energiju pa je vrati heheh
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
6.6sec po krugu daje ali samo na papiru , pogledaj timove koji koriste taj KERS , nigdje ih , dodatna tezina i nestabilnost bolida , po meni jedno veliko sranje , ali valjda dok se usavrsi jos ;)

Hamilton je koliko znam bio 5. prije prekida , nisam 100% siguran ;)

ne daje 6,6sec po krugu, nego se po krugu moze koristiti kers u trajanju 6,6 sec. a daje neke 0,3sec po krugu...
 
Član
imas corrado brate cijeku temu o tom kers-u...
nije to bas kako ti govoris...
tu se sila ori kocenju jednostavno pretvara u energiju koja puni bateriju...nevezano za taj motor...on jednostavno kasnije iskoristi tu energiju iz baterija...
 
Član
evo Corrado u vezi KERS-a

Po specifikacijama FIA-e mora sačuvati i isporučiti 400kJ po krugu. 80 konja

koki+ je napisao(la):
evo Corrado u vezi KERS-a

Po specifikacijama FIA-e mora sačuvati i isporučiti 400kJ po krugu. 80 konja

http://www.sportnet.hr/Vijest.aspx?ID=368604
 
Član
koki+ tnq, dobar link

faya kinetička energija nemože "magično" napunit bateriju, i ovaj sistem nije električki, nema elektromotora niti baterija, čisti mehanički sistem, pogledaj link od koki+
honda i još neki su razvili hibride koji generatorom pune bateriju koja napaja elektromotor kasnije, ali takvi sistemi su poveliki pa i nedaju previše snage u potrebnom kompaktnom obliku, ovaj kers je druga priča sudeći po tom intervjuu sa linka
 
Član
Firma KTM je ovaj KERS-(sustav povrata energije) izmislila i po prvi put je probano u zadnjoj utrci prošle godine u Moto Gp 125 ccm
 
Član
vidis nisam ni znao da je mehanika...jbt, ja sve do sad mislio to radi kao hybridna auta...samo reko jace i vece...al eto, sad skonta da je nesto potpuno drugacije...
hvala za link i objasnjenje :)
 
Član
Nemože se to još kako treba objasniti jer je to još mesigurno i neisprobano kako treba jer svaki tim ima svoje nešto a nemora značiti da uvijek ima 80 konja na raspolaganji jer to se može štimati , jedan smiješan primjerak ali isto kada mi u igricama štimamo NOS što kraće više snage ili što duže trajanje onda nema puno snage tako i oni rade neznam jeli ko primjetio da u Kvalifikacijama Ferarri nije dao da se vidi potrošnja KERS-a u grafikama .
i mislim da će se KESR pokazati tek na brzim stazama Monza i Bahrain
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top