V.N. Australije

V.N. Australije

Član
Odlična utrka kad bi sve bile bar upola ovako zanimljive bilo bi dobro...Nisam stigao na start i prvih 15 krugova kako je Šumi u odnosu na 7 startnu poziciju onoliko pao????
 
i mene je sat zaj*o :icon_mad:

a utrka je bila fenomenalna , MP4-25 mnogo bolji u odnosu na proslu utrku , a i Hamilton je bio dobar :cool:
 
Član
Vettel: Kao da me je netko opalio po jajima

Red Bull Racingov vozač je odustao i na drugoj ovosezonskoj utrci voženoj danas u Australiji, a situacija je za njega još teža s obzirom da se nalazio u vodstvu.

vettel_melbourne_crowd.jpg


Vettel potvrdio kvar kočnice na prednjem lijevom kotaču

Sebastian Vettel vjeruje da bi pobijedio na današnjoj utrci u Australiji, a da nije odustao zbog tehničkih problema koji su se na njegovom RB6 pojavili sredinom utrke.

Podsjetimo, Vettel je utrku vodio od samog starta, no zbog kvara prednje lijeve kočnice je završio u pijesku na 14. zavoju.

Ovo je druga uzastopna utrka u koju je Vettel krenuo s pole pozicije i na kojoj je prvo mjesto izgubio zbog tehničkih problema.

"Imali smo kvar kočnice," potvrdio je. "Ranije u tom krugu sam osjetio nekakve vibracije. Ništa nisam mogao napraviti i izgubio sam bolid. Šteta, jer mislim da smo utrku imali pod kontrolom čak i u najtežim uvjetima."

RBR mora podići razinu kontrole kvalitete

Vettel je i javno pozvao Red Bull Racing da pojača kontrolu kvalitete kako bi na stazi relizirali potencijale i brzinu koju imaju.

"Kao da me netko opalio po jajima," slikovito je opisao. "Svi se trudimo i svi dajemo od sebe. Ovo očito nije ničija pogreška, ali moramo biti bolji od toga i moramo se pobrinuti da u Maleziji dođemo do cilja," zaključio je.

Buttonu se isplatilo kockanje s gumama

Dobrom vožnjom i još boljim odabirom guma, Jenson Button je u Australiji došao do svoje prve ovosezonske pobjede, ujedno i prve koju je osvojio kao vozač McLarena.

Button je rano u utrci odlučio prijeći na slick gume, što mu je omogućilo da se nakon odustajanja Sebastiana Vettela nađe na vodećoj poziciji koju je suvereno držao sve do kraja utrke.

Drugo mjesto je pripalo odličnom Robertu Kubici u Renaultu, a na najnižoj stepenici pobjedničkog postolja je stajao Felipe Massa, koji je se uspio obraniti od intenzivnih napada nekoliko vozača, među kojima je bio i njegov momčadski kolega Fernando Alonso.

Četvrto mjesto je na kraju osvojio Nico Rosberg, što je posljedica dramatičnog finala u kojem su se Mark Webber i Lewis Hamilton po drugi put sudarili na današnjoj utrci.

Za razliku od Sakhira na kojem je nedostajalo prave akcije na stazi, utrka u Australiji je bila vrlo uzbudljiva, zahvaljujući i startu na mokroj stazi.

Dramatičan start
Na samom startu utrke, u 1. zavoju je Jenson Button udario u Fernanda Alonsa, a ovaj je pak pogodio Michaela Schumachera i oštetio mu prednje krilo. Lewis Hamilton je morao izići sa staze kako bi izbjegao Alonsa.

Sauberov vozač Kamui Kobayashi je do 3. zavoja stigao sa oštećenim prednjim krilom, zbog čega je izletio sa staze i udario u zid, a onda na stazi još dramatično pokupio Hulkenbergov Williams i Buemijev Toro Rosso, što je aktiviralo i sigurnosni automobil koji se potom pojavio na stazi.

Između dva Red Bulla na startu se ubacio Felipe Massa. Brazilac je odlično krenuo u utrku, no Mark Webber ga je uskoro prestigao na 6. zavoju, nakon čega se Brazilac morao braniti od Kubice i Rosberga.

Nakon nereda u prvom zavoju, dva McLarena su se nalazila na šestom i sedmom mjestu, a onda se upustila u vlastiti obračun kojeg je na 3. zavoju u 6. krugu dobio Hamilton pretekavši Buttona. No, Button se nedugo nakon toga odlučuje za slick gume, što je odlučilo daljni razvoj utrke.

Button prvi po slickove

Unatoč izljetanju na 3. zavoju sljedećeg kruga, Button uskoro počinje voziti najbrže sektore te tako dokazuje da mu se kocka isplatila.

Uskoro ga prate i svi drugi vozači, no dva Red Bullova i dalje ostaju na stazi budući da u austrijskoj momčadi očekuju još kiše. U sljedećem krugu je palo još samo nekoliko kapi pa u boks skreće i Sebastian Vettel koji gubi svu prednost, ali se na stazu ipak vraća ispred Buttona.

Webber je na stazi ostao još jedan krug, pa poziciju gubi od Kubice i Rosberga. Onda ga na 1. zavoju prestiže i Felipe Massa u Ferrariju.

Vettel se trenutno počinje odvajati od Buttona, dok priključak za vodećom dvojicom gube Kubica i Rosberg. Iza njihovih leđa se vodi nekoliko velikih borbi, od kojih se većina svodi na pokušaje različitih vozača da prijeđu Massu.

Drama oko Masse

Brazilca je u 15. krugu na 1. zavoju pokušao prestići Mark Webber, no to je iskoristio Lewis Hamilton koji ga je napao na 3. zavoju. Webber kasno koči pri čemu izlazi sa staze, no uskoro se vraća i napada Fernanda Alonsa, koji se oporavljao od incidenta u 1. zavoju koji ga je unazadio do samog začelja.

Nakon šest krugova, Hamilton uspješno prolazi Massu na ulasku u 1. zavoj, pri čemu je oštetio i prednje krilo na svom McLarenu. Massu napada i Fernando Alonso, ali pritom ponovno gubi mjesto od Marka Webbera.

Nakon što je došao ispred Masse, Hamilton hvata Nicu Rosberga kojeg napada s vanjske strane brzog 11. zavoja koji se prolazi u 6. brzini, zbog čega gubi momentum. Rosberg je bio na putu da vrati poziciju na 13. zavoju, no od pokušaja napada odustaje zbog žute zastave koja se tamo pojavila nakon izljetanja Sebastiana Vettela.

Vettelovo odustajanje

Uzroci Vettelovog odustajanja još su uvijek nepoznati, no evidentno je da se radi o još jednom tehničkom problemu.

Na polovici utrke većina vozača je imala problema s trošenjem mekših guma, a za boks su se odlučili Lewis Hamilton, Nico Rosberg i Mark Webber.

U boks je prvi, u 31. krugu skrenuo Webber, koji je potom Rosberga prestigao kroz 2. i 3. zavoj, nakon što se Nijemac vratio iz boksa. Hamilton je na stazi proveo dva dodatna kruga. Nedugo zatim, Hamilton izljeće na 13. zavoju, nakon čega ga napada Webber, ali silovitim ubrzanjem ostaje ispred Red Bullovog vozača.

Jenson Button nije imao problema sa svojim gumama te je do kraja utrke bildao prednost ispred Kubice i Ferrarijevih vozača koji su ga pratili na razmaku nešto većem od 10 sekundi.

Uzbudljiva završnica
Kroz posljednjih 8 krugova, Kubica, Massa, Alonso, Hamilton i Webber su se međusobno borili za pozicije od drugog do šestog mjesta, a kasnije im se priključio i Nico Rosberg. Gume Lewisa Hamiltona, koji se vozio u Alonsovoj zavjetrini, su prve popustile, ali Španjolca je svejedno napao 2 kruga prije kraja.

U tom ga je trenutku u stražnji kraj udario Mark Webber, nakon čega su obojica izletjela sa staze. Hamilton je se uspio vratiti u utrku i doći do 6. mjesta, dok je Webber pao u poretku jer je morao u boks po novi nos.

HRT došao do cilja

Unatoč ranom odustajanju Adriana Sutila, Force India ponovno ima razloga za veselje; njihov vozač Vitantonio Liuzzi je došao do 7. mjesta i osvojio je bodove.

Krug prve desetorice zatvaraju Rubens Barrichello, Mark Webber i Michael Schumacher, koji je se uspio oporaviti od incidenta u prvom zavoju. Dojmljivo je bilo i Schumacherovo pretjecanje Jaimea Alguersuarija u završnici utrke, kada je mladog Španjolca u Toro Rossu prešao s vanjske strane pretposljednjeg zavoja.

Spomenimo da je do cilja došao i HRT-ov vozač Karun Chandhok, što je izazvalo oduševljenje u španjolskoj momčadi.

ovo je trka , od starta do kraja
Hamilton po mome je htio prvise , istrosio je gume i onaj ulazak u box ga je i kostao podesta , a Weber slicno , i sta su uspjeli, nisu mogli Alonsa sa istrosenim gumama preci
Ali kada pogledas agresivnost i Hamiltona ,Alonsa , mislim da Shcumacher nije vise jedini i da ce mu sve teze i teze biti
Renault dobra aerodynamika i Kubica je tvrd kao i Truli neda se covjek
u Ferarrija neznam sto nisu Alonsu dali da predje Massu

ali trenuntni najveci rat svabe protiv engleza ide dalje : MCM 2:0 Mecedes
 
Član
Webber opomenut od strane sudija


Mark Webber dobio je zvaničnu opomenu od strane sudija zbog incidenta sa Hamiltonom.

Na samo dva kruga pre kraja trke, Mark Webber, Lewis Hamilton i Fernando Alonso su vodili interne duele u borbi za četrtu poziciju. Bilo je očigledo da je Španac usporavao vozače McLarena i Red Bulla, tako da je Hamilton sve pokušavao da se nadje ispred vozača Ferrarija dok je Webber iza njih vrebao svoju šansu.

U tom trileru vozača, Hamilton je napao Alonsa koji je vozio defanzivnom putanjom sve do pred trinaestu krivnu gde je Webber kasnim kočenjem udario Hamiltona i izbacio ga pokraj staze i tako polomvši svoje prednje krilo.

Hamilton je zadtražio arbitražu ovog incidenta posle trke, a sudije su odlučile da opomenu Australijanca.

Mark Webber kaže da je se u Australiju došao utrkivati

Red Bull Racingov vozač Mark Webber je svoju domaću utrku u Australiji završio na devetom mjestu, no kaže da je svejedno uživao.

webber_melbourne_front.jpg

Uzbudljiva utrka

Unatoč razočaravajućem finalnom rezultatu, Red Bull Racingov vozač Mark Webber je izjavio da je sretan ishodom Velike nagrade Australije jer je, tvrdi, "dolje i otišao kako bi se utrkivao."

Webber, koji je u utrku krenuo s devete pozicije, je na kraju zauzeo tek deveto mjesto, što je rezultat dramatičnih događanja i konačnog sudara s Lewisom Hamiltonom u pretposljednjem krugu.

"Pa, ja sam dolje i otišao samo zato kako bih se utrkivao," rekao je Webber za BBC. "Mislim da je bilo najbolje što smo se oslobodili i napali. Razmišljao sam o Bahreinu i odlučio da moramo napraviti nešto drugačije zbog svojih navijača. Nisam želio završiti na toj poziciji, ali barem sam malo više uživao."

Isprika Hamiltonu

U samoj završnici utrke, Webber je udario u bolid Lewisa Hamiltona, dok je ovaj pokušavao prestići Fernanda Alonsa u Ferrariju.
"Bilo je vrlo teško napraviti nekakav potez s unutrašnje strane jer je staza i dalje bila pomalo skliska, a Lewis je imao nevjerojatnu brzinu na pravcu tako da ga je bilo jako teško napasti. Zatim smo ja i on sustigli Fernanda."

"Veselio sam se posljednjem dijelu utrke jer sam mislio da će borba biti uzbudljiva. Obojica smo pratili Fernanda. Ispričavam se Lewisu," dodao je.
 
ne znam zasto je ono trebalo da urade Hamiltonu :icon_rolleyes:

mislim da je danas bio vozac utrke , stvarno je perfektno vozio , al et , konj Weber ga je sj*o :icon_mad:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
ne znam zasto je ono trebalo da urade Hamiltonu :icon_rolleyes:

mislim da je danas bio vozac utrke ...

Vozio je dobro, sto jest jest, ali i kostalo ga je to, ispao je malo glup u odnosu na konkurenciju. Vozio je ostro i stalno nadoknadjivao prednost, a to ga je kostalo guma i morao je jednom viska da ide u boks, kad su skontali da konkurencija ima dobro sacuvane gume i da nece morati u bokseve, Hamilton je opet morao forsirati i opet je ostao bez guma, a to sa Webberom, to je tipican trkaci incident. Kako god je Webber napao njega u bezizglednoj situaciji, tako je isto i on napao Alonsa na mjestu gdje nije imao sanse da prodje, pa je pomalo i sam kriv

Ali, sto jest, jest danas je on napravio odlican spektakl, ali na njegovu zalost ovogodisnja pravila to vbas i ne nagradjuju

A inace, trka je bila predobra, evo upravo gledam i reprizu
 
Član
Williams

Rubens Barrichello, pozicija 8: "Bila je ovo dobra trka, ali mislim da smo trebali da završimo na sedmom mestu. Iskoristio sam šansu i trenutak za promenu guma i od tada sam vozio svoju trku. Drago mi je što sam osvojio poene za tim, što je bio naš cilj. Bolid je bio veoma dobar, a u budućnosti nadam se i podijumima."

Nico Hulkenberg, nije završio trku: "Veoma sam razočaran našim rezultatom. Već sam ušao u krvinu kada sam udaren od strane Kobayashija. Bio je to snažan udarac, nisam siguran šta ga je izazvalo. Nadao sam se dobrom rezultatu na ovoj trci, što čini moje razočaranje još većim."

Sam Michael, tehnički direktor tima: "Ovo je bila dobra trka za osvajanje poena, ali ubuduće moramo mnogo više uložiti u bolid i motor. Rubens je odvozio zaista dobru trku, dok je nažalost Nico izbačen sa staze."

Toro Rosso

Jaime Alguersuari, pozicija 11: "U jednu ruku baš sam srećan jer sam imao zaista dobru i dugu borbu sa Schumacherom. Bio sam pod pritiskom, ali sam uspeo da ga zadrži dosta dugo iza sebe sve dok nisam napravio malu grešku na krivini 13. Ova greška koštala me osvajanja jednog boda, ali sam veoma zadovoljan performansama bolida i nadalje dosta očekujem od tima."

Sebastien Buemi, nije završio trku: "Danas nije bio moj dan, bio sam umešan u incident koji nije zavisio od mene. Mislim da je Kobayashi kočio veoma kasno i zato me udario. Nisam imao najbolji start, ali sam i dalje držao svoju poziciju u prvom krugu gde sam u šestoj krivi kočio kasno i dobio udarac od Japanca. Veoma sam razočaran, očekivao sam dosta od ovog vikenda i nadao sam se bodovima."

Franz Tost, tehnički direktor tima: "Ovo je bila fantastična i veoma interesantna trka za sve one koje žele promenu pravila na svakih 5 minuta. Nažalost, Buemi je bio umešan u incindent i odmah je završio trku. Alguersuari je odradio solidan posao u trci i mislim da mu je ovo bila najkompetetnija trka u karieri. Njegove performanse su svakom danom sve bolje i bolje i mislim da je danas zaslužio bar jedan poen. Mislim da je danas naučio važnu lekciju od Michaela Schumachera da ako izgubiš koncetraciju na samo delić sekunde možeš lako izubiti poziciju. Mislim da je tim mnogo napredovao u odnosu na trku u Bahrejnu i nadamo se dobrom rezultatu u Maleziji."

BMW Sauber

Pedro de la Rosa, pozicija 12: "Za početak trka je bila ok, uspeo sam da ostanem van nevolja na stazi i tada je bila šansa da zabeležimo neki poen. Tada smo podcenili degradaciju guma i pred kraj trke više nisam imao zadnje gume. U poslednjih 15 krugova bilo je samo važno da zadržim kola na stazi, tako da sam bio bespomoćan kada su me Schumacher i Alguersuari obišli."

Kamui Kobayashi, nije završio trku: "Čini mi se da sam dotako ivičnjak na nekoj krivini ili sam dotakao neki bolid na početku trke. Sve je bilo veoma blizu i u principu nesećam se ništa odredjeno, ali na telemetriji se vidi da je bilo nečega. Nisam se brinuo oko prednjeg krila, ali posle nekoliko krivina na početku ono je palo i zaglavio se ispod automobila. Prvo nisam znao šta se desilo pošto sam izgubio kontrolu nad bolidom."

Willy Rampf, tehnički direktor tima: "Ovo je bila teška trka pod teškim uslovima. Kamui je najverovatnije ima kontak sa nekim bolid i oštetio svoje prednje krlio. Kao rezultat toga krilo se odkačilo i pred zonu kočenja za šestu krivinu on je izletelo. Pedro je zaradio poziciju na startu i mi smo njemu zamenili gume u pravom momentu. Naša ideja je bila da završimo trku na jednom setu guma za suvu stazu što je bilo prava odluka. Ipak degradacija guma bila je prevelika, što nam je onemogućilo da imamo konstatna vremena i da završimo trku na devetom mestu."

Peter Sauber, šef tima: "Gledajući kako se trka odvijala ovo je za nas razočaravajući rezultat. Na trećini trke Pedro je uspeo da odbrani devetu poziciju od strane Barrichella, ali zbog guma morao je da pusti i njega kao i Schumachera i Alguersuarija. Što se tiče Kamuia on je svoju trku završio u prvom krugu posla kontakta sa još jednim bolidom, izbačen je sa staze, nažalost udarivši naše direktne rivale."

Renault

Robert Kubica: "Današnje drugo mesto je fantastičan rezultat za ekipu posle svog uloženog truda tokom zime. Bilo je teško odabrati strategiju, ali sam ja rešio da pređem na gume za suvu stazu čim sam video Buttonov tempo. Uspeo sam da sreskočim Massu tokom pit stopa i izašao sam na stazu ispred Buttona, ali me je on malo kasnije obišao pošto su mi gume bile hladne. Mislio saam da ću do kraja trke morati još jednom u boks ali me je preko radija javljeno da za time neće biti potrebe ako pokušam da sačuvam gume. Čuvanje guma nije bilo lako pošto sam imao prvo Hamiltona, a potom i Massu iza sebe, ali na kraju se sve završilo kako treba. Puno smo radili tokom zime i svesni smo da nam treba još vremena pre nego što budemo u mogućnosti da pariramo vodećima. Ali ovaj rezultat je veliki podsticaj za ekipu."

Vitaly Petrov: "Dobro sam startovao i popeo se za 8 mesta. Uživao sam u prvih nekoliko krugova dok je bilo mokro i kada sam bio među prvih 10. Prešli smo na slikove u istom trenutku kao i ostali. Nažalost pri ulasku u krivinu 3 prekasno sam zakočio, izleteo u pesak i zaglavio se. Razočaran sam jer smatram da sam mogao da osvojim poene danas. Ipak ovo je lep dan za tim zahvaljujući Robertovom drugom mestu."

Eric Boullier, šef ekipe Renault: "Drugo mesto je veliki uspeh za ekipu. Puno smo radili tokom zime i možemo biti ponosni na današnji rezultat. Moramo još da unapređujemo auto i ovo drugo mesto će nas dodatno motivisati da nastavimo da radimo. Robert je odvezao savršenu trku. Takođe bih se zahvalio mehaničarima koji su bili veoma brzi i omogućili Robertu da preskoči Massu tokom pit stopa. Šteta je što Vitaly nije završio trku ali on se još uvek prilagođava. Imao je odličan start i dobru strategiju i mogao je do poena."

Allan Permane, glavni trkački inženjer ekipe Renault: "Robert je odvezao sjajnu trku danas. Dobro je startovao i mislim da smo napravili promenu na gume za suvo u pravom trenutku. Posle toga je sjajno vozio, sačuvao je gume i završio kao drugi. Nažalost Vitalyjeva trka se prerano završila ali on još uči i siguran sam da če gledati da bude bolji u Maleziji gde ćemo imati nekoliko novih aerodinamičkih unapređenja."

Ferrari

Felipe Massa: "Zadovoljan sam današnjim rezultatom. Ako uzmemo u obzir kišu na startu, sigurnosni automobil, promenu na slikove dok je još bilo klizavo mislim da smo odradili odličan posao. Ovi poeni su veoma bitini. Do sada nisam imao ovoliko uspeha na početku sezone. Start je bio ključ uspeha. Odmah sam imao dovoljno prijanjanja za razliku od drugih i uspeo sam da se probijem na drugo mesto. Zatim sam izgubio nekoliko pozicija pošto sam imao problema sa prijanjanjem ali zahvaljujući strategiji sam uspeo da ih povratim. Uspeo sam da se približim Kubici ali nisam imao pravu priliku da ga obiđem dok je iza mene blizu bio Fernando Alonso tako da sam morao da pazim na njega. Mislim da su gledaoci danas mogli da uživaju. Ovoga puta nije bilo dosadno."

Fernando Alonso: "Zadovoljan sam rezultatom. Imao sam užasan start i bio sam poslednji nakon prve krivine nakon kontakta sa dva druga automobila tako da je četvrto mesto značajan rezultat pogotovo ako vidimo šta se desilo sa nekim drugim vozačima. Povećali smo prednost u odnosu na glavne rivale i to je najvažnije. Strategija je isto igrala veliku ulogu i omogućila je ovaj rezultat. Auto se odlično ponašao i mogli smo da vozimo dugačak stint na mekšoj komponenti guma. Možda sam mogao da budem nešto brži kada sam sustigao Felipea ali svi znamo koliko je teško preticati u Formuli 1 a i nije bilo potrebno rizikovati. Da smo pretekli Kubicu možda bi bilo drugačije. Ovako sam morao da pazim na Hamiltona i Webbera iza sebe koji su bili na svežijim gumama od nas. Nadam se da posle ove trke više nećemo slušati kritike prema kojima su trke dosadne."

Stefano Domenicali, šef ekipe Ferrari: "Možemo biti zadovoljni sa ovim rezulrtatom. U trci punoj odustajanja i incidenata uspeli smo da dovedemo jednog vozača do podijuma a drugog koji je bio poslednji nakon prve krivine do četvrtog mesta. Fernando je sjajno vozio i možda je mogao i do boljeg rezultata ali svi znamo koliko je teško preticati pogotovo kada se radi o dva ista automobila. Alonso je odlično branio poziciju od Hamiltona pri kraju trke. Felipe je imao odličan start koji je bio ključan za dobar rezultat na kraju. Imao je težak vikend i siguran sam da je zadovoljan drugim uzastopnim podijumom. Ipak pouzdanost je ponovo bila ključni faktor što smo mogli danas da vidimo. Današnji rezultat je dobar i oba šampionata. Glavni konkurenti nisu osvojili mnogo bodova i naši vozači su povećali svoju prednost. Sada moramo da ostanemo skoncentrisani i da se pripremimo najbolje što možemo za trku u Maleziji gde će uslovi biti različiti od ovih u prve dve trke."

Chris Dyer, glavni inženjer ekipe Ferrari: "Pre trke smo se nadali boljem rezultatu ali nakon svega što se desilo na startu i u prvoj krivini moramo biti zadovoljni trećim i četvrtim mestom. Odlučili smo se za samo jedan set guma za suvu stazu što se pokazalo kao dobra odluka. Da smo se odlučili za još jedan pit stop izgubili bi smo nekoliko mesta. Ipak, znali smo da će nas rivali sustići ako ostanemo na starim gumama i da ćemo morati da se branimo i na kraju je ishod bio pozitivan. Nakon dve trke vodimo u oba šampionata sa puno samopouzdanja ulazimo u naredne trke."

Red Bull

Mark Webber: Imao sam težak start ali sam bio zadovoljan što sam bio treći nakon prve krivine. Posle sigurnosnog automobila trka se razvijala kako treba. Hteo sam da promenim gume u krugu kada je to učinio Vettel ali onaj koji je ispred ima prednost kod donošenja te odluke tako da sam morao da ostanem krug duže na stazi sa intermedium gumama. Kada sam izlazio iz boksa nisam uspeo da ubacim u drugu brzinu i otišao sam preširoko. Znao sam da ću morati da pretičem na stazi ako sam hteo dobar rezultat. Odlučili smo se za još jedan pit stop i to je bila dobra odluka pošto smo brzo sustigli vozače ispred nas. Ali onda sam imao incident . Želim da se izvinim Lewisu zbog incidenta. Izgubio sam prijanjanje na prednjem delu kada sam se približio i udario sam Lewisa. Izgledalo je kao da će finiš biti dobar ali svi znamo da je veoma teško preticati. Nisam bio zadovoljan sa šestim mestom i želeo sam da se popnem na podijum ali na kraju je ovo bio veoma težak dan za ekipu. Vratićemo se."

Sebastian Vettel: "Osećao sam da nešto nije u redu krug pre izletanja. Varnice su izletale iz prednjeg levog točka. Nismo znali šta je u pitanju i hteli smo da odradimo kontrolni pit stop. A onda sam pred izletanje osetio jeke vibracije i čim sam dotakao kočnice nešto je otkazalo i završio sam u pesku. Nisam mogao ništa da uradim, izgubio sam kontrolu i to je bilo to. Šteta je pošto smo potpuno kontrolisali trku i pored teških uslova na stazi. Ali ako hoćete da pobedite morate prvo da završite trku. Radimo na tome da sredimo probleme sa pouzdanošću i nadamo se da ćemo uspeti da završimo u Maleziji."

Christian Horner, šef ekipe Red Bull: "Ovo je bio veoma razočaravajuć dan za nas. Drugi put uzastopno smo u potpunosti kontrolisali trku ali je Sebastian na kraju morao da odustane zbog kvara na prednjem levom točku. Nije imao sreće drugu godinu za redom u Australiji. Mark je izgubio jedno mesto na startu ali je kasnije vozio dobro u teškim uslovima. Morali smo da ga ostavimo na stazi krug duže od Vettela kod pit stopa pošto bi izgubio mnogo vremena da su ušli na zamenu guma u istom krugu. Na slikovima je imao nekoliko dobrih preticanja. Kada se situacija smirila uvdeli smo da ne bismo ništa izgubili ako promenimo gume još jednom i probamo da napadnemo vodeće u finišu. Istu strategiju su imali Hamilton i Rosberg. Preskočili smo Rosberga tokom pit stopa ali su onda na stazi Webber i Hamilton imali duel posle koga je Mark ponovo morao do boksa na zamenu prednjeg krila. Deveto mesto nakon starta sa prva dva mesta je veoma razočaravajuće."

McLaren

Jenson Button (1. mesto): "Kakav fantastičan vikend. Od prvog kruga osećao sam se prijatno u automobilu. Kvalifikacije su bile dobre, nismo imali tempo kao momci na vrhu kolone, ali tempo u trci je bio mnogo bolji. U ovim prevrtljivim uslovima, mislim da smodoneli neke dobre odluke i da smo zbog toga na kraju završili na podijumu. Neko će reći da smo samo imali sreću, ali jamislim da smo doneli prave odluke u pravo vreme i da je to jako bitno u današnje vreme. Nije sve u brzini, bitno je doneti prave odluke, biti dosledan i brinuti o automobilu. Bilo je neophodno otići u pit na zamenu guma i staviti slikove. Borio sam se sa gumama, zadnje gume su počele da se raspadaju, pa sam odlučio da je vreme za menjanje guma. Staza je još uvek sa strane idealne linije bilavlažna, pa sam se bojao da nisam napravio ogromnu grešku. Kada sam izlazio iz pita, izleteo sam sa staze i pomislio:"Oh,ne", ali su se gume vrlo brzo zagrejale i pošeo sam da se osećam dobro u autu i da sustižem Sebastiana. Dobro sam čuvao gume i napravio sam veliku razliku, i zato žečim da zahvalim celom timu, jer su odradili brilijantan posao. Biti ne samo na podijumu, nego medju najboljima posle samo dve trke je neverovatan osećaj. Bitno je osvojiti velike poene kada nemate dobar tempo i ovo su jako bitni poeni za nas. Sada moramo pognuti glave i nadati se da ćemo u Maleziji da se pojavimo sa još boljim autom. Ova pobeda mi mnogo znači. Grand Prix pobeda u McLarenu, dobro zvuči, zar ne ? Trenutno želim da trčim unaokolo i vrištim od sreće. Osećaj je neverovatan."

Lewis Hamilton (6. mesto): "Ovo je verovatno bila jedna od vožnji života za mene. Ok, moguće je da odluka da se napravi drugi pit stop za zamenu pneumatika nije bila prava, ali moj tim je brilijantna grupa momaka i oni obično urade pravu stvar. Mislim da stvari ne mogu uvek da ispadnu kako treba, ali to je moto sport. Razočaravajuće je to kako sam stradao od Marka Webbera, ali sam čuo da se posle izvinuo za svoju grešku, tako da to cenim. Sretan sam sa današnjom vožnjom, vozio sam srcem i auto se dobro ponašao. Da li smo Jenson i ja mogli postići danas 1-2, to ne znam, ali znam da je on odvozio odličnu trku danas i čestitam mu na prvoj pobedi u McLaren Mercedesu, to je dobar osećaj. Što se mene tiče, ja ću nastaviti da se borim i dalje. To je jedini način koji znam."

Marttin Whitmarsh, šef tima: "Ova trka je odličan prikaz Formule 1, i pokazuje da će ovaj sport da nas uvek iznenadi, uzbudi i očara na mnogo načina. Ova trka je bila fantastična za nas u McLarenu. Jenson je vozio kao pravi šampion. Kao prvo pokazao se kao pravi taktičar i vrhunski strateg, kada je na svoju odgovornost odabrao da promeni pneumatike, što ga je kasnije i postavilo na početak kolone i što je doprinelo ovoj pobedi. Kao drugo, pokazao je vrhunsku inteligentnu vožnju, gde je uspeo da održava konstantnu vremensku razliku na čelu kolone, podečavajući svoj auto i čuvajući svoje pneumatike u dugačkom stintu do kraja trke. To je besprekorna pobeda. Lewisova vožnja je bila suprotna Jensonovoj, ali takodje veoma brilijantna. Posle starta sa 11. mesta, pokazao je odlušnost, hrabrost i strast koja ga je i napravila u jednog od najboljih vozača na svetu. Umanje od sat vremena, on je srušio teoriju o tome da je Formula 1 postala dosadna. Svojim manevrima, preticanjima zabavljao je milione gledalaca širom sveta. Možda smo pogrešili u izboru taktike za Lewisa, ali nas je ohrabio taj njegov stav da se ne predaje i taj izuzetan talenat koji ima. Ostavljamo Albert Park ohrabreni tempom koji smo imali i i demo u Maleziju da nastavimo taj tempo. Na kraju pohvalio bih tim ExxonMobil-a u ovoj trci, jer njihovi inženjeri i hemičari su odradili fantastičan posao tokom zimskih testova, da bi nam omogućili gorivo i maziva koja postavljaju standarde u Formuli 1, koji su odigrali ključnu ulogu u današnjoj trci."

Mercedes GP

Nico Rosberg (5. mesto): "Peto mesto je odličan rezultat posle konfuzne trke danas. Imao sam loš start, i ako smo imali dobar tempo, borio sam se sa opcionim gumama. Zadnje gume su bile u veoma lošem stanju, pa smo se odlučili za drugi pot-stop, na zamenu guma, kako bismo imali mogućnosti da sustignemo grupu koja je bila ispred nas. Čak i sa prednošću novih guma, bilo je veoma teško preticati i kada smo se našli tu gde jesmo, bilo je dobro osvojiti nekoliko pozicija, posebno kada su Mark i Lewis imali nezgodu, tako da sam zadovoljan. Moramo nastaviti sa osvajanjem poena, kao i na poboljšanju automobila, ali mislim da smo imali pristojan trkački vikend."

Micahel Schumacher (10. mesto): "Mogao sam imati dobru trku danas,ali je šteta što sam krenuo sa prljave strane staze na startu. Taj incident na početku odlučio je moju kompletnu trku. Ali takve stvari se dečavaju i morate sebi reći:"to je trkanje". Morao sam se boriti sa zadnjeg mesta, ali naš tempo je bio dobar, i u jednom trenutku trke vozili smo brže nego prva četvorka. Bilo je dobro osvojiti neki poen i taj osećaj nosimo na sledeću trku i u nove izazove."

Ross Brawn, šef tima: "Nico je odradio dobar posao danas i osvojio je peto mesto. Bio je u dobroj poziciji, ali smo se zabrinuli za njegove pneumatike. Izgubio je mesto od Lewisa a izgledalo je da će i od Marka, pa smo ga pozvali u pit. Sa novim gumama mogao je da sustigne grupu ispred, i iskoristi incident na stazi. da li smo uradili dobar posao ili bi to uspeo i sa prvim gumama, teško je reći. Micahel je imao tećak start sa incidentom koji se desio i vozio je jako dobro pa je doneo poene za tim. Sve u svemu zadovoljan sam sa timom ovog vikenda. Izvukli smo sve iz auta, ali je očigledno da još moramo poraditi na performansama. Nije nedostižno i veoma se radujemo sledećim trkama."

Norbert Haug, podpredsednik Mercedes-Benz Motorsporta: "Veoma interesantna trka i jedna od najboljih ikada. Kiša i različiti pneumatici su napravili konfuziju od trke, i naši vozači su pokazali dobru brzinu. Bolja mesta su bilamoguća, ali je Michael žrtva incidenta izmedju Buttona i Alonsa što je prouzrokovali pit-stop i promenu nosa bolida. Michael je stajao tri puta, paje deseto mesto i poeni koje je doneo maksimumkoji je mogao da ostvari u ovoj trci uz izuzetnu vožnju koju je imao. Nico je odradio odličan posao, završivši samo dve sekunde iza mesta za podijum i medju najboljima. Postigli smo poene u obe trke,ali je Melburn bio mnogo bolji od Bahreina. Čestitke za McLaren Mercedes i Buttona. Ovo je 69 pobeda za Mercedes-Benz i nadam se da ćemo uskoro proslavljati i jubilej."

Force India

Vitantonio Liuzzi (7. mesto): "Još jedna dobra trka i joše jedan dobar rezultat za tim. To je pokazatelj dobrog tempa koji smo imali u Bahrainu i poslakoji je odradio tim tokom zimskih testova. Mnogo smo radili tokom vikenda za ovo 7. mesto i to je odličan rezultat imajući u vidu kako je trka bila konfuzna. U pošetku smo se borili sa gumama koje smo imali i izgubili smo nekoliko mesta, aliposle promene guma, postavili smo dobar tempo i došli do ovog mesta. Pri kraju trke, gume su se istrošile, imao sam malo problema, ali sam uspeo da održim poziciju i završim trku. Mislim da je bio odličan vikend i jedva čekam trku u Maleziji sledećeg vikenda."

Adrian Sutil (nije završio trku): "Videli smo da imamo problem sa motorom veoma rano u trci. Vozio sam na samo četiri cilindra a onda sam izgubio snagu i to je bilo to. To je bilo šteta, jer smo dobro izgledali na startu trke. Tim je pokušao da me osposobi i vrati u trku, jer smo bili u dobroj poziciji i bio sam jedan od najbržih automobila u jednom trenutku na stazi. Dobra je vest da je Tonio doneo neki bod timu, a ja ću pokušati da se dokažem u sledećoj trci i donesem poene."

Dr. Vijay Mallya, šef tima: "Kakvu smo trku imali danas! Uzbudjeno sam gledao i bio sam oduševljen što je Force India u top deset timova. Tonio je vozio brilijantnu trku danas, odvozio je skoro 50 krugova na istim gumama, i postigao poene i u drugoj trci sezone. To potvrdjuje da imamo tempo i da smo polako u trci za poenima. Šteta za Adriana, jer je ovo mogla biti njegova trka, ali ćemo videti u čemu je proble, i spremiti ga za njegove poene na sledećoj trci u Maleziji."
 
<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/3oVLOAXFxxE&hl=en_GB&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/3oVLOAXFxxE&hl=en_GB&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
 
Član
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

http://www.youtube.com/watch?v=j_89KBM1-sM&feature=related

dobar komentator a Weber debil:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
Hidraulic je napisao(la):
... a Weber debil:icon_mad::icon_mad::icon_mad:

A sto je Weber debil? Sto se trkao, napao protivnika i pogrijesio? To se moze svakom desiti...

Ako je u ovoj situaciji Weber debil, kako bi onda ovo nazvao?
http://www.youtube.com/watch?v=xnCsG0DlXkU


Moram malo zapoceti ... ove teme nisu zanimljive bez svadje...:lol:
 
Webber nije namjerno udario Hamiltona , izvinuo se kasnije , al opet , napravio je glupost sa kasnim kocenjem.

mtopic : tema nije Canada 2008 :icon_smile:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
mtopic : tema nije Canada 2008 :icon_smile:

Znam da nije, ali covjek Webbera naziva debilom, a da je Hamilton udario u njega, pisao bi ovo isto sto i ja pisem :icon_smile:
 
Top