Uvoz iz Hrvatske?

Uvoz iz Hrvatske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Administrator
m50b25 je napisao(la):
Da OK to sto kazes o rupama, ja ti pricam o pisanom crno na bijelom a sankcije za takvo sto su pored kazne i prijave zapljena auta... a oduzetih auta ti kao primjer ne mogu nabrojati ali kada budem imao zivaca okinem koju sliku pa pogledaj... vozis do jednom, kada ti oduzmu auto kukas i jebes sve i svima... jebiga kolega, to objesi macku o rep objesi ti pa se usudi voziti auto stranih tabla koje si ti platio i spreman budi preuzeti rizik..

Ja kolegi koji je otvorio thread kazem da po zakonu drzavljanin BiH nema pravo voziti auto stranih tablica osim ako je ili pod radnom vizom te drzave ili ima boravisnu te drzave.

Kolega nodiash, po tvom zakljucku onda nama nebi trebao ni uvoz niti bi se sekirali oko starosne dobi auta jer bi vozili na D tablama i mirna bosna.. zasto uvesti auto i trpiti svakojake gluposti kad nam ti kazes da mozemo voziti na D table..??? gdje ti je tu logika?? placati cestarinu i raznorazne poreze Njemackoj a trositi asfalt po jadnim BiH cestama... nemere to tako jebiga, a ti vozi ako mislis da mozes ;)
upravo tako

a sto se tice da se moze moze se, al sve do jednom dok se nekom drotu ne digne k...c .
 
Kada sam polagao za vozacku, na casovima teorije predavac je bas spominjao to vozanje na stranim tablama, mislim da oko 2-3 mjeseca auto sa stranim tablama se max smije zadrzati u stranoj Zemlji, po tim neim zakonima koji vrijede kod nas mada se slabo sprovode ti ne smijes u stranoj Zemlji nikako vozati auto, dajdza je u mene isao u Njemacku gdje radi sa nasim tablama i uopste nije smjeo vozati tamo auto, dok kod nas ovi stranci sto dodju vozaju se, al' ono budu kratko i nazad, ti da uvezes auto i vozikas se stalno na stranim tablama, to zakonski nije dopusteno, mozes ti ali dok te ne poklopi neki policajac koji je upucen u sve, a realno gledajuci sad ce ih biti sve vise jer dosta mladjih (skolovanih) dolazi na rad u policiju!!!!
 
Član
nismo je napisao(la):
m50b25 je napisao(la):
Da OK to sto kazes o rupama, ja ti pricam o pisanom crno na bijelom a sankcije za takvo sto su pored kazne i prijave zapljena auta... a oduzetih auta ti kao primjer ne mogu nabrojati ali kada budem imao zivaca okinem koju sliku pa pogledaj... vozis do jednom, kada ti oduzmu auto kukas i jebes sve i svima... jebiga kolega, to objesi macku o rep objesi ti pa se usudi voziti auto stranih tabla koje si ti platio i spreman budi preuzeti rizik..

Ja kolegi koji je otvorio thread kazem da po zakonu drzavljanin BiH nema pravo voziti auto stranih tablica osim ako je ili pod radnom vizom te drzave ili ima boravisnu te drzave.

Kolega nodiash, po tvom zakljucku onda nama nebi trebao ni uvoz niti bi se sekirali oko starosne dobi auta jer bi vozili na D tablama i mirna bosna.. zasto uvesti auto i trpiti svakojake gluposti kad nam ti kazes da mozemo voziti na D table..??? gdje ti je tu logika?? placati cestarinu i raznorazne poreze Njemackoj a trositi asfalt po jadnim BiH cestama... nemere to tako jebiga, a ti vozi ako mislis da mozes ;)
upravo tako

a sto se tice da se moze moze se, al sve do jednom dok se nekom drotu ne digne k...c .

Sve je to u redu sto ti pricas...i sve je tacno...al kad se nekom drotu digne k...c u Bosni druze ti ces nosat praunuce u rukama...a zasto bi mu se dizo kad nije placen da mu se dize niti edukovan da sprovodi sve zakone koje mu njegova profesija nalaze...kao sto Almir rece nadam se da ce ovi skolovani mladji promjeniti nesto...svaki koji me je zaustavio do sad garantujem da nije imo vise od srednje i to nekog zanata i najmanje 5 zuba u glavi...i kako od takvih ocekivat sprovedbu nekog zakona... sve sto ja hocu da kazem je da ljudi vozaju auto na stranim tablama bez problema vec neko vrijeme...i kako stvari stoje vozat ce jos duze vrijeme...kad se svi nasi zakoni pocnu implementirat onako kako bi trebalo kao u svakoj normalnoj drzavi(nasa nije takva naravno) onda ce se takvi kao ovi sto vozaju auta na D tablama pocet i pridrzavat tih zakona...a do tad druze su relativno rahat...a da se taj zakon sporovodi onako kako treba i kako dolikuje jednom zakonu vjeruj da nebi nijednog takvog "waltera" bilo na cesti...a iznenadio bi se kad bi znali tacnu cifru...ja znam par njih i to jako dugo...dakle, zakon postoji a niko ga ne sprovodi...kao da ga i nema...na pitanje mozel se dobijes odgovor da moze...kao sto znas i sam...al ne mozes dobit odgovor do kad ce se moci...kad ne bude moglo recu ti druze svaka cast u pravu si bio a do tad...:icon_exclaim:
 
Član
Onda mu je najbolje da prekuca auto i ne brine nista jer su nasi policajci glupi i taman kada dodju pameti i kada im zubi narastu to auto ce biti spreman za zamjenu za drugi koji ce onda jel kupiti kako zakon kaze..
 
Član
m50b25 je napisao(la):
Onda mu je najbolje da prekuca auto i ne brine nista jer su nasi policajci glupi i taman kada dodju pameti i kada im zubi narastu to auto ce biti spreman za zamjenu za drugi koji ce onda jel kupiti kako zakon kaze..

heh...tako ih vecina i radi i jos bruku nekih stvari cijoj raspravi nije mjesto po javnim forumima jer mogli bi nas pandurovi od "crnog viteza" pokupit:D
 
Administrator
pa sto ce se muciti i prekucavati samo nek tablice nabaci ako je tako...:cool:


Svi mi znamo da se zakon ne primjenjuje kako treba, al kad savjetujete na ovo sto to i sami ne uradite, sto uvozite mladja auta i placate porez i carinu.
Nek se javi taj koji misli isto ovako a voza divljaka - prekucanog ili na stanim tablama pa se ne boji tog naseg NIKAKVOG zakona i savjetuje to isto i drugima...
 
Član
nismo je napisao(la):
pa sto ce se muciti i prekucavati samo nek tablice nabaci ako je tako...:cool:


Svi mi znamo da se zakon ne primjenjuje kako treba, al kad savjetujete na ovo sto to i sami ne uradite, sto uvozite mladja auta i placate porez i carinu.
Nek se javi taj koji misli isto ovako a voza divljaka - prekucanog ili na stanim tablama pa se ne boji tog naseg NIKAKVOG zakona i savjetuje to isto i drugima...

Nije niko druze savjetovo samo smo malo raspravljali...drasticna razlika;) ...a naravno ja to nebi nikad uradio...derem guzove Bogu iza tregera..dodjem kuci i kupim si auto koje zelim...bez nekih zajebancija...ali ima hicme ljudi koji rade takve stvari i prolaze bez problema...i to vec godinama...to je citava poenta moje price...a kako prolaze e to je vec pitanje za neke institucije koje se (ne)bave tim pitanjima...
 

lc3

Član
Kako ti na ovom forumu mogu pokvariti raspolozenje,sad sam nikakav kad sam sve ovo procitao :lol::lol::lol: Ma nista to prekucavanje itd. necu da se zahebajem s tim,ipak je bolje dati ovdje vise 3000KM ali makar se neces "tresti" kad te zaustave i kontati hoce li ti oduzeti auto ili ne :)
Hvala svima na komentarima ;)
 
Član
m50b25 je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
GOLFVR6 je napisao(la):
Ti kao drzavljanin BiH nesmijes po zakonu upravljati vozilom na stranim tablama (i HR tablice su "strane")

Otkud ti taj zakon..zasto nebi mogao upravljat vozilom sa stranim tablama??...ako je vozilo uredno registrovano u zemlji cije tablice nosi mozes bez problema upravljat s njim...a sto se tice njegovog pitanja...jedini nacin na koji ti mozes vozat to auto po BiH je da ti neko uradi osiguranje i registraciju u toj zemlji odakle je auto i dobar si do isteka registracije...drugih nacina nema ako je vozilo starije od 7 godina...

Kao drzavljanin BiH nemas pravo voziti auto stranih tablica osim ako nemas validnu radnu vizu drzave u kojoj je taj auto registriran i osiguran ili neki oblik privremenog prebivalista.. to ti je zakon u BiH i ostalim zemljama koje imaju zakone
Potpis ko kuca,kod nas u RS nema sanse da se voze ovakav auto,jednom ce te opomenuti drugi put oduzeti auto a te price da saobracajni policajci
ne znaju zakon su ciste gluposti!
 
Član
lc3 je napisao(la):
Kako ti na ovom forumu mogu pokvariti raspolozenje,sad sam nikakav kad sam sve ovo procitao :lol::lol::lol: Ma nista to prekucavanje itd. necu da se zahebajem s tim,ipak je bolje dati ovdje vise 3000KM ali makar se neces "tresti" kad te zaustave i kontati hoce li ti oduzeti auto ili ne :)
Hvala svima na komentarima ;)

To u svakom slucaju da jeste...
 
Administrator
ma znam i ja takvih koji vozaju i rade tako pogotovo amerikance, neki padnu, neki imaju stelu, srecu pa i provuku se al vjeruj da ne spavaju mirno a od svakog policajca pa i postara u uniformi strahuju :lol::lol::lol:


Da zakljucimo legalno nema sanse nikakve a nelegalno mozes kako hoces
 
Član
nismo je napisao(la):
ma znam i ja takvih koji vozaju i rade tako pogotovo amerikance, neki padnu, neki imaju stelu, srecu pa i provuku se al vjeruj da ne spavaju mirno a od svakog policajca pa i postara u uniformi strahuju :lol::lol::lol:


Da zakljucimo legalno nema sanse nikakve a nelegalno mozes kako hoces

Dosli smo do zakljucka sad moze jedan lock:icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top