Uvoz iz Hrvatske?

Uvoz iz Hrvatske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

lc3

Član
Zanima me da li se isplati uvesti golfa 2,3 u BIH i da li je to moguce ili ipak vozilo mora biti mlade od 7 godina?



I kao podpitanje posto se dosad nisam susretao s tim zanima me ove probne tablice kako i sta.Znaci imam automobil koji ne mogu registrovati posto je uvezen iz Njemacke a stariji je od 7 godina pa me zanima da li bi mogao uzeti te probne tablice i nekako ih produzavati.Ako neko ima ko je upucen molio bi da mi odgovori posto stvarno nisam upucen oko tih probnih tablica posto mi dosad nikad nisu trebale.
 
Član
Zakon ti je isti il iz Njemacke ili Hrvatske ne smije bit stariji od 7 godina. E ti mozes vozat auto na HR tablicama u bosni ali moras u HR produzavat registraciju... A ne znam na kakve probne tablice mislis... probne tablice ne mozes produzavat ni u jednoj zemlji....
 

lc3

Član
a da tako sam i kontao ali ae reko mozda su nam oni makar dozvolili da mozemo uvoziti :D:D.Samo da vidim jos s nekim za ove probne tablice moze li se vozati automobil koji je stariji od 7 godina i sto se ne moze registrovati pa kasnije produzavati tablice :)

VR6 12V je napisao(la):
Zakon ti je isti il iz Njemacke ili Hrvatske ne smije bit stariji od 7 godina. E ti mozes vozat auto na HR tablicama u bosni ali moras u HR produzavat registraciju... A ne znam na kakve probne tablice mislis... probne tablice ne mozes produzavat ni u jednoj zemlji....


to nisam znao ali sam cuo da uzmu tablice i produzavavaju ih i tako vozaju po godinu dana ali naravno svako produzavanje placaju :).Zanima me posto si sigurno upucen na koliko maximalno dana,mjeseci mozes uzeti probne tablice i vozati i da li ih mozes uzeti na vozilo koje je starije od 7 godina i ne moze se registrovati?
 
Član
Ti mozes auto registrovat u zemlji odakle je auto, i vozat ga u bosni al moras imat nekog gore da ti da osiguranje... a auto starije od 7 godina u Bosnu ne mozes nikako registrovat osim naravno prekucavanjem...
 
Član
Ti kao drzavljanin BiH nesmijes po zakonu upravljati vozilom na stranim tablama (i HR tablice su "strane")
 
Član
GOLFVR6 je napisao(la):
Ti kao drzavljanin BiH nesmijes po zakonu upravljati vozilom na stranim tablama (i HR tablice su "strane")

Otkud ti taj zakon..zasto nebi mogao upravljat vozilom sa stranim tablama??...ako je vozilo uredno registrovano u zemlji cije tablice nosi mozes bez problema upravljat s njim...a sto se tice njegovog pitanja...jedini nacin na koji ti mozes vozat to auto po BiH je da ti neko uradi osiguranje i registraciju u toj zemlji odakle je auto i dobar si do isteka registracije...drugih nacina nema ako je vozilo starije od 7 godina...
 
Član
nodiash je napisao(la):
GOLFVR6 je napisao(la):
Ti kao drzavljanin BiH nesmijes po zakonu upravljati vozilom na stranim tablama (i HR tablice su "strane")

Otkud ti taj zakon..zasto nebi mogao upravljat vozilom sa stranim tablama??...ako je vozilo uredno registrovano u zemlji cije tablice nosi mozes bez problema upravljat s njim...a sto se tice njegovog pitanja...jedini nacin na koji ti mozes vozat to auto po BiH je da ti neko uradi osiguranje i registraciju u toj zemlji odakle je auto i dobar si do isteka registracije...drugih nacina nema ako je vozilo starije od 7 godina...

i napravit punomoc na svoje ime
a sto se tice probni tablica mozes izvati ako je auto tehnicki ispravno al te izadje skuplja pita nego tepsija
 
Član
arminnn je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
GOLFVR6 je napisao(la):
Ti kao drzavljanin BiH nesmijes po zakonu upravljati vozilom na stranim tablama (i HR tablice su "strane")

Otkud ti taj zakon..zasto nebi mogao upravljat vozilom sa stranim tablama??...ako je vozilo uredno registrovano u zemlji cije tablice nosi mozes bez problema upravljat s njim...a sto se tice njegovog pitanja...jedini nacin na koji ti mozes vozat to auto po BiH je da ti neko uradi osiguranje i registraciju u toj zemlji odakle je auto i dobar si do isteka registracije...drugih nacina nema ako je vozilo starije od 7 godina...

i napravit punomoc na svoje ime
a sto se tice probni tablica mozes izvati ako je auto tehnicki ispravno al te izadje skuplja pita nego tepsija

Da i punomoc...al to danas samo na grani traze a i to u beli vakta...bar sto se nasih susjeda tice a za ostale ne znam...
 
Član
nodiash je napisao(la):
GOLFVR6 je napisao(la):
Ti kao drzavljanin BiH nesmijes po zakonu upravljati vozilom na stranim tablama (i HR tablice su "strane")

Otkud ti taj zakon..zasto nebi mogao upravljat vozilom sa stranim tablama??...ako je vozilo uredno registrovano u zemlji cije tablice nosi mozes bez problema upravljat s njim...a sto se tice njegovog pitanja...jedini nacin na koji ti mozes vozat to auto po BiH je da ti neko uradi osiguranje i registraciju u toj zemlji odakle je auto i dobar si do isteka registracije...drugih nacina nema ako je vozilo starije od 7 godina...

Kao drzavljanin BiH nemas pravo voziti auto stranih tablica osim ako nemas validnu radnu vizu drzave u kojoj je taj auto registriran i osiguran ili neki oblik privremenog prebivalista.. to ti je zakon u BiH i ostalim zemljama koje imaju zakone
 
Član
m50b25 je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
GOLFVR6 je napisao(la):
Ti kao drzavljanin BiH nesmijes po zakonu upravljati vozilom na stranim tablama (i HR tablice su "strane")

Otkud ti taj zakon..zasto nebi mogao upravljat vozilom sa stranim tablama??...ako je vozilo uredno registrovano u zemlji cije tablice nosi mozes bez problema upravljat s njim...a sto se tice njegovog pitanja...jedini nacin na koji ti mozes vozat to auto po BiH je da ti neko uradi osiguranje i registraciju u toj zemlji odakle je auto i dobar si do isteka registracije...drugih nacina nema ako je vozilo starije od 7 godina...

Kao drzavljanin BiH nemas pravo voziti auto stranih tablica osim ako nemas validnu radnu vizu drzave u kojoj je taj auto registriran i osiguran ili neki oblik privremenog prebivalista.. to ti je zakon u BiH i ostalim zemljama koje imaju zakone

Navedi mi primjer kad je zadnji put implementiran taj zakon na nekome...sad trenutno znam tri osobe koje vozaju auto na stranim tablama vec duze vrijeme i zaustavljani su redovno sto zbog prekrsaja sto zbog redovne kontrole..sve sto pogledaju jel auto osigurano i uredno registrovano a taj zakon mozes okacit macku o rep...to sto je on zaveden tamo nedje kao i hiljadu ostalih koji nisu nikad implementirani to je druga stvar...al sigurno te taj zakon nece sprecavati da upravljas vozilom sa stranim tablama i to opusteno...bar sto se nase ove drzavice tice...za ostale ne znam...osiguranje...registracija..punomoc i niko ti nista nece..
 
Član
i ja imam jarana nije vidio njemacke na karti a voza s njemackim tablama rega vec neko vrijeme i sve OK prolazi
 
Član
Ma imamo mi tih zakona pun k....samo sto ih pola nisu u upotrebi a pola ih nasi drotovi i ne znaju...samo eto sto ima ljudi koji misle da nasa drzava pa tako i zakoni funkcionira bez prijekorno pa se pridrzavaju zadatih pravila...nidje veze...ono sto je na papiru kojeg pola funkcionera nije ni procitalo nije ni priblizno onome sto je u praksi...znam iz tog nekog ajmo reci iskustva...koliko samo nas zakon ima rupa i precica je da se ibretis...svaki dobar pravnik ti to moze potvrdit...
 
Član
Da OK to sto kazes o rupama, ja ti pricam o pisanom crno na bijelom a sankcije za takvo sto su pored kazne i prijave zapljena auta... a oduzetih auta ti kao primjer ne mogu nabrojati ali kada budem imao zivaca okinem koju sliku pa pogledaj... vozis do jednom, kada ti oduzmu auto kukas i jebes sve i svima... jebiga kolega, to objesi macku o rep objesi ti pa se usudi voziti auto stranih tabla koje si ti platio i spreman budi preuzeti rizik..

Ja kolegi koji je otvorio thread kazem da po zakonu drzavljanin BiH nema pravo voziti auto stranih tablica osim ako je ili pod radnom vizom te drzave ili ima boravisnu te drzave.

Kolega nodiash, po tvom zakljucku onda nama nebi trebao ni uvoz niti bi se sekirali oko starosne dobi auta jer bi vozili na D tablama i mirna bosna.. zasto uvesti auto i trpiti svakojake gluposti kad nam ti kazes da mozemo voziti na D table..??? gdje ti je tu logika?? placati cestarinu i raznorazne poreze Njemackoj a trositi asfalt po jadnim BiH cestama... nemere to tako jebiga, a ti vozi ako mislis da mozes ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top