Uvoz automobila iz njemacke

Uvoz automobila iz njemacke

Član
Pozdrav !
Naime, zelio bih da povucem auto iz njemacke za Bosnu! Auto je malo starije, 95' god. Ne bih zelio da ga prevodim na nase table (ne znam ni da li je moguce) jer sam mislio da ga vozim do prije isteka registracije, pa vratiti se u njemacku, po registraciju! Sada me zanima par stvari jer nemam puno vremena, a ne razumijem se, nit' me ima ko uputiti! Sta mi treba od papira sve ? Koliko cu placati na granici ? Koliko bi me putarina odprilike izasla od njemacke do Bosne ? Ugl kakva je procedura u svemu tome? Auto je priblizno 1000€ ! Citao sam temu od col3 - ta "uvoz auta", posto je stara tema molio nekog, ko moze da izdvoji 15-ak minuta I da mi objasni! Lijep pozdrav !
 
ti auto kupis i registrujes na sebe i vozis gdje hoces jer je tvoje. ne treba ti nikakav strani papir sem saobracajne vozacke i zelenog kartona. to je standard i vise nista i ne treba. a putarine ko putarine. izbjec se ne mogu. da prvi put nabas na automat znaces sve odraditi. samo nemoj da dozvolis da autu istekne TuV pa ga ne mognes vratiti u njemacku. jer kad istekne auto je osudjeno da ostane u bosni. toliko od mene i to ti je dovoljno za sve sto te zanima. pozdrav
 
BHT Ovisnik
Ispravite me ako grijesim, ali on nemoze s nasom vozackom voziti auto na njemackim tablama, mislim moze,ali nemoze prelaziti uopce granicu, osim ako nije u prisustvu vlasnika vozila
 
Član
Uh! To bi mi bio bas ogroman problem ako se ne bih mogao poslije vratiti u Njemacku da registrujem auto :/
 
Član
U svakom slučaju, kao državljanin BiH u BiH se nalaziš u carinskom prekršaju, preko granice ti neće dati sigurno, a bit ćeš sumnjiv i na granici Slovenija - Hrvatska tako da će te i tu peglati sa upitnim ishodom. Ne isplati se toliko trošiti ni para, ni vremena, kupi auto na bh. tablicama i gas, a stranca na otpad, u željezo ili slično.
 
Član
U svakom slučaju, kao državljanin BiH u BiH se nalaziš u carinskom prekršaju, preko granice ti neće dati sigurno, a bit ćeš sumnjiv i na granici Slovenija - Hrvatska tako da će te i tu peglati sa upitnim ishodom. Ne isplati se toliko trošiti ni para, ni vremena, kupi auto na bh. tablicama i gas, a stranca na otpad, u željezo ili slično.
Hvala na informacijama, postujem ! Ne isplati mi se onda nikako :/ A kada bih uvozio auto sa euro3 motorom, kako ide ta homologacija i da li bih ga morao odma prevoditi na nase table ?

( Kad seljak krene u kupovinu -.- )
 
Član
Ispravite me ako grijesim, ali on nemoze s nasom vozackom voziti auto na njemackim tablama, mislim moze,ali nemoze prelaziti uopce granicu, osim ako nije u prisustvu vlasnika vozila
Sad ne znam da li je isto u Austriji i Njemačkoj, ali kod mene jaran prošle godine dovezao BMW 90-i neko godište sa euro 2 motorom, tamo mu rođak samo registrovao i ona sam došao sa autom u BiH i prešao je granice bez problema i po isteku registracije vratio samo table po tom rođaku a BMW je završio negdje u BiH vjerovatno na otpadu. Sad ne znam ima li kakve razlike Austrija-Njemačka :/
 
Član
Pa mozes ti prelaziti sve do jednom dok neko ne kaze daj vozacku i saobracajnu :) raspitaj se u MUP-u oni ce ti dati odgovore :)))
 
Član
prvo naziv teme je promasen. koliko sam skontao ti ne uvozis vec hoces da reg tamo auto i da vozas ovamo. mene interesuje kako ti mislis na svoje ime da registrujes auto u njemackoj? ako ga tamo reg onda moras imat njihove papire i mozes da se vozas kako hoces. ako nemas njihove papire ne mozes registrovati auto na svoje ime. ako ti neko od prijatelja il rodbine registruje auto na svoje ime mora da ti da medjunarodnu punomoc da mozes upravljati vozilom.
 
Član
prvo naziv teme je promasen. koliko sam skontao ti ne uvozis vec hoces da reg tamo auto i da vozas ovamo. mene interesuje kako ti mislis na svoje ime da registrujes auto u njemackoj? ako ga tamo reg onda moras imat njihove papire i mozes da se vozas kako hoces. ako nemas njihove papire ne mozes registrovati auto na svoje ime. ako ti neko od prijatelja il rodbine registruje auto na svoje ime mora da ti da medjunarodnu punomoc da mozes upravljati vozilom.
Eh, to mi je trebalo ! Sad sam skontao sve ! Dzaba kada ne znam, pa sam I nazov fulio I sve :/ ! Mnogo Vam hvala svima na izdvojenom vremenu i pomoci ! Cijenim i postujem ! Hvala puno, moze tema lock !
 
Top