Ulje za automatski mjenjac,gdje kupiti?

Ulje za automatski mjenjac,gdje kupiti?

Član
Gdje najbolje kupiti ulje za automatski mjenjac? U pitanju je e60 530d 2004 god. U Tomicu je 53KM litar,a treba mi 9 litara pa mislim da je malo preskupo bez obzira... Dovoljno mi je sto filter moram platiti 300KM :)
 
Član
Cisto informacije radi mozes li mi reci koje ti ulje ide u taj mjenjac. To mi nesto preskupo 53,00KM po litri.
 
Član
Neznam valjda Dexron III...tako su mi rekli uglavnom u Tomicu,da imaju i da je 53KM litar...
 
Član
Neznam druze,to sto oni prodaju je BMW ulje originalno..ima po prodavnicama i po 10KM litar...al Boga pitaj cije je i kakav je kvalitet..sve neke lijeve marke...Jedino da vidim u Castrolu..Da mi je da znam da je neko negdje kupovao i da je zadovoljan..eto da je bar do 20-25KM litar pa haj to postujem..
 
Član
Druze vozis bmw-a e60 i mislis se oko ulja,nije golf dvica, kupi original ulje koje ide u mjenajc jer ulje mu je sve i sve,a gledaj ima li filter igdje jeftinije on toliko ne igra ulogu ja mislim..
 
Legend
sta je vama sto vozite bmwa furka se hvalit da je tomic zara i da klempa po usima ove ponosne bmw fahrere ?
Cuj 9l, a litar 53km pa sta je u tom litru, sperma vrapca ?
Ne vjerujem..
cuj filter 300 maraka, pa sta je to ?
Ja sam za dsg platio filter i 5l ulja oko 130tak km
Ulje ko ulje, nije taj mjenjac nista poseban u odnosu na sve ostale kada je mazivo u pitanju..
LP
 
Član
druze moj ti je savjet nadji neki dobar bosch car servis ili dobrog majstora i vidi sa njim za ulje, ovlasteni za bilo koje auto ubija meni je za 407 dva i po puta vise trazili u ovlastenom servisu za veliki servis nego u drugom servisu...kad sam ih pitao zasto kao mi imamo pezo pecat i stavljamo original djelova koda drugi stavljaju remenice od fergusona.....

vidi na stranim forumima kolko tacno ide litara i koja je cijena po litiri bilo koje markirano ulje da uzmes nece omasit jbg nes ga vozit jos 200.000 pa da ti je vazno
 
Član
NA svakoj NESTO pumpi u BiH, imas Matik DX III, cijena 11 i nesto KM,

Ispunjava specifikacije:
GM DEXRON III
ALLISON C-4
ZF TE-ML 14A
MB 236.5/236.9
MAN 339 Typ Z1/V1
FORD MERCON M
VOITH 55.6335
 
Top