ulje za 1,3

ulje za 1,3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ovako vozim golfa mka2 1,3 benz 92 god u super je stanju e sad auto kad tek upalim ventili se cuju cimmalo odradi prestane e ja sipam 15w40 ulje catsrol jel smijem stavit mozda 10w40 il nesta drugo i hocel biti bolje .. hvala unaprijed...
 

MTR

Član
edo_sa je napisao(la):
GTI 16V je napisao(la):
Pa zar ne bi trebao stavljati 10w40:icon_question:


tako mi j emajstor rekao ja ne znam jel treba?

stavi ti slobodno 10W40 , opet preporucavam Carstrol Magnatec.
Problem je sto benzinci koji koriste bezolovni benzin moraju imati ulje jace gradacije ( 10W40 , 5W40 , 0W30 ,.... ) zbog toga sto u bezolovnom benzinu nemas primjesa olova a koje se u toku rada motora vezu sa nekim drugim elementima te tako podmazuju ventile , sto znaci kad cujes ventile , fali im podmazivanja barem 5-10 sec. prilikom paljenja .
Ako nisi znao radilica napravi ( zavisno od motora ) 20-24 m/sec preracunato, za tih 5 sekundi rada radilica , klipovi , klipnjace .... svi zajedno opale oko 100 metara u sekundi .
Moja preporuka svima , ako hocete max iz motora i da bude cist iznutra , prije promjene ulja spucajte im turu od jedno 30-50 km pod gasom da se saperu ventili i klipovi i sav hamelj koji je unutra ( samociscenje motora )
 
Član
Da okoncamo teme koje ulje svi vw motori 8v znaci golf 1,2,3 i ostala auta u tim generacijam sipa se 15W-40 inema diskusije , kakve sintetike i polu sintetike to kad odete na pijacu kupujte majice sintetike i polu sintetike, to su sve stara auta , svaki dan tema koje ulje auto staro preko 20 godina ima max 75 konja ide drugom 120 km/h , neka malo ozbiljnijih tema .
Docice forum kao repriza sapunica, ako grijesim neka adm. brisu ovaj post
 

MTR

Član
onda brate sipaj 15W40 , moja preporuka Texaco Ursa za kamione ;), GTI de mi samo nabroj koji aditivi i deterdjenti i koliko ih ide u 15W40 a koji u 10W40 ?
 
Član
MTR je napisao(la):
edo_sa je napisao(la):
GTI 16V je napisao(la):
Pa zar ne bi trebao stavljati 10w40:icon_question:


tako mi j emajstor rekao ja ne znam jel treba?

stavi ti slobodno 10W40 , opet preporucavam Carstrol Magnatec.
Problem je sto benzinci koji koriste bezolovni benzin moraju imati ulje jace gradacije ( 10W40 , 5W40 , 0W30 ,.... ) zbog toga sto u bezolovnom benzinu nemas primjesa olova a koje se u toku rada motora vezu sa nekim drugim elementima te tako podmazuju ventile , sto znaci kad cujes ventile , fali im podmazivanja barem 5-10 sec. prilikom paljenja .
Ako nisi znao radilica napravi ( zavisno od motora ) 20-24 m/sec preracunato, za tih 5 sekundi rada radilica , klipovi , klipnjace .... svi zajedno opale oko 100 metara u sekundi .
Moja preporuka svima , ako hocete max iz motora i da bude cist iznutra , prije promjene ulja spucajte im turu od jedno 30-50 km pod gasom da se saperu ventili i klipovi i sav hamelj koji je unutra ( samociscenje motora )


po tebi je znaci bolje da stavim 10w40 posto mi se to desava ??
 

MTR

Član
dobro je ovaj GTI napisao , zavisi od stanja motora , koliko je star koliko je presao , bali li gdje , ne znam .
Imas onaj Valvolin za stare motore , ili se raspitaj malo ko sta sipa , nedavno sam bio kod Krajinovica u Tuzli on kaze da u svoje auto sto se trka sa njim na brdu sipa OMV Bixxol i da uljni film ne puca ni pod visokom turazom .

Eto pa sad uporedi sta i kako , ako ti je osinuo vise od 200000 km , sipaj 15-ku , u osnovi nije to motor pod jakim opterecenjem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top