Ukraden Renault Laguna 2 1,9 dci 2001

Ukraden Renault Laguna 2 1,9 dci 2001

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prva stvar, zao mi je uvijek kad cujem nesto ovako, ali brate treba malo biti pametniji od njih, ako ti je vec dao telefon, ti si mogao za to vrijeme vozanja da malo razvlacis a pajdu posaljes u sup da javi cika policiji sta se trenutno desava i da oni posalju zahtjev telekomu i za 10ak min bi znali tacno gdje je.

Onda si ga mogao ti ili oni uhvatiti pa dobro namlatiti, zavisi ko prvi stigne do njega :D pa ga onda jos i tuziti za iznudu, za pretrpljeni strah, za ostecenje auta za ko zna sta jos.

Tako bi dobio i auto i jos bi ti njemu uzeo para, a ne on tebi a njega bi strpao u zatvor i ne bi mu palo na pamet da vise tako nesto pokusa.

Kad ti neko da broj telefona da ga zoves znaci da je kreten, jer kod nas vec odavno postoji mogucnost po prilicno tacnog lociranja svakog aparata.

Nego sad je kasno, i razumijem ne snadje se covjek odma, ali eto. Sad mu posalji poruku na taj broj da ces dat jos koliko god treba para samo da ti vrati auto.
A policiji javi sta se desava i sta si uradio i nek prate taj broj, ako bude radoznao pa upali tel i vidi poruku oni ce ga odma uhvatiti.
 
Član
Evo obišao sam sve parkinge Socijalno Malta Pofaliči,Merkator,VF, na žalost bez uspjeha. Poslao sam poruku.
 
Član
uzmi direktan broj od nekog u policiji,dok ti dodje izvjestaj za poruku,javi im da pokrenu pracenje mobitela
 
Član
edoze je napisao(la):
uzmi direktan broj od nekog u policiji,dok ti dodje izvjestaj za poruku,javi im da pokrenu pracenje mobitela

Imam direktan broj kojeg sam dobio od inspektora 24 sata pristup ako šta saznam.

Imam broj od inspektora direktan 24 sata ako nešta saznam. Danas je šesti dan od nestanka, još uvijek imam nade.
 
Ja mislim da ce oni tebe zvati ponovo da im das jos para, ali u tom slucaju moras naci nekoga povjerljivog u policiji da ide sa tobom i onda reci prvo auto, pa pare...
 
Član
Nemoj, onda ce te skontati, reaguj isto ko i prvi put, vadi se na zenu i djecu, reci treba ti auto samo da kazu gdje i koliko para trebas donijeti, ako kazu puno reci puno je, reci da nemas da mozes dat jos hiljadu dvije i da trebas do banke, i onda stvarno otidji do banke u slucaju da te prate, udji provjeri stanje i izadji. Onda im se javi reci da nemas dovoljno na racunu da moras ici pozajmiti, izmisli nesto realno da i oni povjeruju.

A time kupujes vrijeme policiji da ga oni uhvate.

Uzmi za predpostavku da su oni pametni lopovi iako nisu, pogotovo ako te nazovu drugi put. Ali Zamisli da jesu pa ti probaj ispast pametniji, malo ih razvuci, ali radi sve sto im kazes. Ako kazes da ces do banke onda stvarno idi, ako kazes da ces pozajmiti od kolege, onda ga nazovi i otidji na kafu s njim .........

U svakom slucaju, sretno i pazi sta radis i nemoj sebe da ugrozavas mnogo imaju ljudi zaduzeni za taj posao, ti samo treba da im olaksas i pomognes.

Desavalo se mnogo takvih slucajeva, i ljudi uglavnom plate i dobiju auto nazad, i njima se ne isplati mnogo cekati.

A to da ga rastave i prodaju u dijelove, je jako spor i tezak proces, i uvijek ostavljaju sansu da neko prepozna auto pa prijavi policiji. Ovako izvuku od tebe para pa ti vrate auto a ti nemas pojma ni ko su ni gdje su. Ali zato ti budes korak ispred njih pa im se posle nacestitas nove godine.
 
Član
a i pored svega manje pricaj/pisi po forumima sta cesi i kako uraditi, hajvani su medju nama sto bi se reklo, da ce ti sa porodicom bit sve uredu a "ebat auto"...
 
Član
Bože sačuvaj šta se sve dešava.

Nadam se da ćete prije svega svi izvući živu i zdravu glavu, da neće biti posljedica šoka a valjda će se doći i do auta nekako, bilo tog koje je ukradeno, bilo boljeg od tog bitno je da se sve održi na okupu i da se ne gubi vjera. Nek je sretno u potrazi ali još sretnije nek je ozdravljenje i brz oporavak od stresa svih članova porodice.
 
Član
Sve je to u redu, ali ja ne bi odustao od trazenja nikad, a kad ga nadjem .... hebes auto nije auto problem, nego ti sto kradu, njih treba zakaciti za to ukradeno pa provozati po gradu.
 
ako znaju da imas pare da bi im platio mozda ce te i nazvati opet. al postoji jos jedna mogucnost, sto znam sto posto da se u telecomu moze obavit, a to je: ukoliok on taj telefon koristi, a taj broj sa kojeg te zvao samo kupio da tebe nazove, on se moze vrlo lako naci. jer nema veze ako promjeni karticu, pri prvom paljenju, i nakon dva tri poziva ili poruke, telecom registruje koji je mobitel u pitanju, koji serijski broj sve sve. i kad stavi drugu karticu opet, recimo da je bacio karticu kojom je tebe zvao, a sad koristi svoju, oni ga mogu naci. eh, odma sam ti reko da se to u telecomu MOZE obaviti, a ne i da mora. sad zavisi hoce li policija odnosno tuzilastvo izdati naredbu da to obave i tako to. a to je malo duzi proces. jer vjerovatno su ti kriminalci i uvezani sa policijom, pa ce te naredbe negdje nestati i tako to.
uglavnom, zelim ti svu srecu da pronadjes svog ljubimca, i brzo ozdravljenje tvojoj zeni i sinu.
 
Član
Hvala još jedanput na podršci. Nadu ne gubim, a porodica će se oporaviti nadam se. Situacija sa suprugom je još uvijek loša, a mali je bolje. Pukao mu je gips pa mora još 10 dana nositi novi, biće dobro.
 
Član
Sretno druze, skoro je frka bila oko tih Renola...kao u Bunji u ovlastenom servisu, jedan od glavnih mehanicara prodao je dekoder za kartice mislim za velike pare auto mafiji a on narucio novi kao pokvario se.
I na osnovu broja sasije ti napravi i novu karticu mislim. i tako upali auto ko da je njegovo.
Pofatali su ih drotovi, te iz servisa i te lopove i nasli su taj dekoder...Sad koliko njih ima ne znam,al eto ti kazes da su ti razbili staklo...

Moj savjet za ubuduce,stavi dobar alarm koji radi neovisno od kartice tako da oni ne mogu tek tako odvuc auto jer je paljenje onemoguceno, morat ce se dobro pozabavit alarmom sto naravno njima ne ide na ruku jer mogu bit uoceni.

Vlasnici Renault-a pripazi te se, pogotovo u ovlasteni kad idete... ima svasta kod nas i guzicu bi prodali za velke pare, jer jebe se njemu nece njemu nestat auto...nego nekoj postenoj dusi koja je u kreditima do guse zbog auta...
 
Član
Čuo sam za tu priču samo nisam htio javno da je objavljujem. To sam čuo od policajaca i od inspektora koji je zadužen za pronalazak mojeg auta. Vjeruj mi samo da ga pronađem nabaviću brodski dok i lancem ga vezati (u šaljivom smislu). Pouzdao sam se u čuvenu Renault zaštitu i zato sam se u svoje vrijeme odlučio za Renaulta. Kolebao sam se oko orginalnog alarma tvornički predviđenog ili Cobra, Meta,Albatron. Kontao sam ako ga tri godine nisu pokušavali ukrasti neće ni ubuduće. Ali grdno sam se prevario. Sredio ga ko za sebe i na kraju preko noći sve se ovo izdešava.

Narode Zeder ili Hudini mehanička blokada, tajni prekidač, dobar alarm,GPS praćenje za 40 maraka mjesećno i po mogučnosti garaža daju neke garancije, a ovako ma ništa od lopova nije sigurno.
 
Član
Covjek nekako uvijek nauci na svojoj greski i ja sam hiljadu puta. Tebi zelim puno srece da ga nadjes. Dosta ljudi daje dosta novaca za neke felge i ostala skupa cuda a nece osnovno ALARM da stave na auto il ZEDER u kombinaciji... A to u biti treba prvo da se uradi i miran si koliko toliko...
Ja sam malo cesljao svoje parkinge,zivim tu do tebe komsije smo...al' nista nazalost. Ne odustaj...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top