Ugradnja zadnji diskova MK3

Ugradnja zadnji diskova MK3

Član
Zanima me dali je moguce ugraditi zadnje diskove na mk3 (skinem doboše i stavim diskove). Pašu li nosači? Ako je moguce zamolio bi vas da mi to pojasnite sta mi sve treba za ugradnju diskova i kako(mislim kako to sve ugraditi ???? Moze li se to samostalno uraditi bez servisa?? Hvala Unaprijed
 
Član
Jeste, moguće je.
Najbolje ti je da odeš na otpad i uzmeš kompletan zadnji most.
Ja sam ga u svojoj okolini platio oko 120km. (komplet: sa diskovima i čeljustima i oslalim sitnicama.
Pregledaš ga i uporediš sa svojim i odlučiš, hoćešli prebacivati na svoj most dijelove ili ćeš ga srediti i samo namontirati.
Uspješan ti rad želim! ;)
 
Član
Mozes odradit, cak mislim da ne mozes na svoj trap montirat, jer nisu isti, al never manj, ugl treba ti komplet trap sa sajlama od rucne, jer nisu iste, i onda laganini u montazu, mada ja da sam na tvom mjestu to nebi radio... Velike glavobolje zadaju zadnja kljesta kod mk2 i mk3, tako da ja to nebi radio da sam na tvom mjestu...
 
Član
Veoma je to lako odratiti samo se moras odluciti hoces li koristiti nove ili polovne dijelove ili pola pola

Ja ti preporucujem da uzmes nove diskove, lezajeve,pakne i sajle

Klijesta mozes uzeti polovna ali uzmi od mk3 jer rijetko se ikad zaglave/zakoce, mk2 su problematicne

Razmontiraj ih, iscisti i podmazi klizne zarafe i to je to

Ali ce ti mozda trebati i samopodesavajuci regulator pritiska hidraulike koji je vezan za zadnji most ako ga vec nemas, inace ce ti zadnji tockovi dobijati skije u kisnom vremenu! Pogotovo ako su ti gume uske/celave

Zracenje je veoma vazno uraditi pravilno ili ce ti kocnica biti spuzvastog osjecaja i hod pedale ce biti predug

Ali sve u svemu pitaj se zasto bi sve to radio jer na golfovima bolji izgled diskova je jedina prednost iznad bubnjeva

Oko 70% kocione sile u autima sa masinom/mjenjacem naprijed je u prednjim kocnicama
 
Član
ajoj :icon_sad: ko će čitav zadni sistem mjenjati ne pasu ni sajle ništa ja mislo samo skinuti dobos ugraditi diskove ali ima posla ovde jbg nezz hocu li to raditi molim moderatora da lock temu .......
 
Član
http://volkswagen.msk.ru/forum/index.php?showtopic=104752

evo ga drug, ja sam sebi ovo radio i prezadovoljan sam sa kočnicom, samo nove sajle i disk pločice.

Sretno,ako sta zapne javi se slobodno
 
Top