ugradnja LPG u Golf 2 GTI 8V

ugradnja LPG u Golf 2 GTI 8V

Kao prvo pzz forumasi kao prvo zanima me dali je netko od vas vec ugradio u svog
GTI 8V ljubimca plin i kako se ponasa na njemu.
kod mene je prva serija dvojke GTI-a iz 84 god. znaci kod mene je K-glava
smjestena na kutiju od filtera za zrak.
I zanima me dali bi puno izgubio snage ugradnjom plina.
Ako neko ima kakav savjet neka mi odg na temu jer sam u nedoumici neznam sta da radim.
POzzz
 
Član
Nisam ga ugradjivao u moga ali koliko sam upoznat trebas paziti da sustav ima hladjenje ventila i ako je dobar razliku u performansama nebi trebao osjetiti na gasu.Ponavljam ako je dobra ugradnja.To je sve sto znam.
 
Član
Ne moze sekvent na k glavu, moze se uraditi vakum sistem, izgubice 20% snage,ali sta te briga vozis se za male pare!
 
Član
Gledaj sto kvalitetnije da ti urade, nemoj gledati da ti fusaju da bi ustedio 100 km jer danas izgori kolegin Cherokee dzip zbog plina, lose uradjeno, fus majstor itd... Za 12 minuta sav izgori a naulagao se na njega :( dobro gledaj kod koga ces i da se uradi sto kvalitetnije da nebi i ti ostao bez auta...
 
hvala na savjetima svima
nisam bas neki laik o plinu nego nisam vidio ni jednu ovakvu masinu s ugradjenim plinom
a imam jednog dobrog majstora za ugradnju mom starom ugradio na golfa 2 1.8 66kw polu-ajnspric
i za sada golf ide ko zvono malo vise trosi za oko 1 do 2 litra ali nis strasno a snagu nije izgubio nimalo
malo veca potrosnja i to je to.
a sto se mene tice plin je zakon ja odvrno potrosnju plina malo i vise a golfac ide ko GTI masina jos automatik 190kmh na auto putu za kratko vrijeme razvije.
sto se tice majstora i ugradnje sigurno ne treba zaliti niti ijednu marku samo se kvalitet ganja.
jos jednom hvala na savjetima i ocekujem ih jos a ujedno da podjelimo korisna misljenja.
thx guys :cool:
 
Eh ovako da osvjezim temu
hodao lutao i trazio savjete i sve se svelo na savjet od clana Dejan 16V
znaci obiso 3 majstora sto ugradjuju plin i svi mi isto kazu da seckvent ne moze na moju masinu iz tog razloga sto je kod mene mehanicki sistem ajnšprica tj. nema nikakve elektronike koja regulise rad dizni koje ubrizgavaju gorivo
znaci ostaje samo solucija stare ugradnje tj. na usisnoj grani
a oni sto posjeduju ovakve motore samo neka pogledaju dali im na dizne dolazi kakva struja tj. zice to znaci da se kod njih moze ugraditi secvent
usput zelio bih se zahvaliti Dejanu 16V na posiljci i da kazem da sam auto sredio pravo bez ikakvog cackanja K-glave
auto radi mirno bez ikakvih zalijetanja i pri paljenju ne treba stisnuti papucu od gasa tj. krese ko mina
sve u svemu HVALA drug ;)
 
Član
Imao sam plin u Audiu svom 2,0E (isto K-jetronic) ; par stvari na koje treba obratiti pažnju kod ugradnje:
-Mješač (Flanđa) mora biti isključivo za K sa dvostrukim usisom.
-Rasplinjač obavezno BRC 100kW sa izvodom za kompenzaciju
-Relej sa 5 izvoda koji prekida rad pumpe goriva u jednom položaju, a u drugom prekida struju na ventil plina.

Ovo kad se odradi kako treba mora raditi ko singerica.
 
Član
rodak mi ima isti motor kao kdo tebe na dvici, zezala ga K-glava...ubacio je plin i 2godine i 4 mjeseca vec nema nikakvih problema, samo vozi na plin jer mu je k glava pravila problem, a i pumpa u rezervoaru
 
adams je napisao(la):
rodak mi ima isti motor kao kdo tebe na dvici, zezala ga K-glava...ubacio je plin i 2godine i 4 mjeseca vec nema nikakvih problema, samo vozi na plin jer mu je k glava pravila problem, a i pumpa u rezervoaru

kontam sta mu je problem ja sam svoje hvala Bogu rijesio sto se tice benzina a plin ide u njega uskoro mozda vec iduce sedmice cisto radi ekonomske racunice non-stop mi je Golf u pokretu pa zbog toga i hocu da ubacim plin
a sistem i marka je Lovato s toga nema se sta reci a i ugradjuje majstor koi se tim e bavi 10-ak godina
pozzz ;)
 
Top