ugasio se GTI

ugasio se GTI

Član
Eh za nju znam 100% da ima samo jedna pumpa :icon_smile:

Izvadi zadnje sjediste odvrni cetri sarafa na crnom poklopcu i odvrni takode veliki navoj plasticni da izvuces pumpu al to sve iza suvozacnog sjedista. Tako rasklopljenog ga vozaj (pumpa nek ti bude potopljena) i kada ti se ugasi nevracaj kljuc do kraja nego nek neko pali ti auto a ti samo kucni od pumpu ako bude upalio znaci da je pumpa dotrajala i treba ti druga (nemoj sad verglat pola dana dovoljno je 10 sec). A prije nego sto to sve raskopas provjeri relej od pumpe koji se nalazi u kutiji sa osiguracima moguce da on ugasi pumpu. Nije iskljucivo da je inpulsator koji je smjesten odma iznad kutije osiguraca i ima na sebi dva dzeka okrugli koji ide na glavnu elektroniku i manji koji daje na bunbinu struju. :icon_biggrin:
 
Član
keno drug provjeri bobinu. kod jasmina na ABF-u je bilo do bobine i isto se ponasala (verglas do besvjesti i nista se ne desava a ima gorivo na diznama). nova bobina u panex-u oko 100KM
 
Super Moderator
ako je bombina kupi ovu original 100KM sto je isplati se i vise dati nego kupiti onu fus pa da svako malo mijenjas
kod mene na range roveru se to desilo par puta
jednom mi ga poslepamo do majstora i on upali valjda kako se tresao putem pa procepila pumpa
jednom isto stao nece da upali verglas al nista
i mi se sjetimo da ga zaljuljamo i ljuljaj ljuljaj i upali, onda smo otisli i kupili novu pumpu i nije bilo problema :D
al nikad se nije ugasio u toku voznje vec kad ga ugasis jednostavno nekad nije htio da upali zbog lose pumpe il se nakupi mulja u njoj i tako
 
Član
odvukao sinoc u AC-Quattro,kasno sa posla dosao,zakacio auto i ostavio ga dole nek ga prikopcaju i nadju sta je,u petak planiram ici u juzne krajeve.Ja sumnjam isto na bombinu i na pumpu goriva.Ali vise me na struju vuce nego na gorivo jer cisto onako iz cista mira se ugasi,da je pumpa ja mislim da bi se osjetilo malo slabije da ide,ili tako nesto...Ali danas ce mi javiti sve iz servisa da se ne zaj*ajem,nek mi nadju kvar a ja cu opravak.
 
Član
Ma nema mi druge,ja dok bi nasao,ispitaj ovo,ispitaj ono prodje 5 dana dok sve nadjes a radim o pola 4,ovako nek mi nadju sta je ja cu zamjeniti i cao.
 
Član
zvali me iz ac Quattr-a neke zice se prekinule nisu mi preko telefona mogli objasniti koje opravak je mizerna cijena 18.50 km...heheheh
eto rijesio sam problem,ma nebi ih nasao ni za 10 dana
 
Član
Na samom pocetku rekao sam ti da je neka sitnica i da se GTI nece tek tako lako ugasit ... ajde bas super dobro si prosao ;)
 
Član
ma dobro poznajem i ja mehaniku koliko toliko znam da mu je dovoljno da dodje gorivo i struja i da ce upaliti ali kako ce raditi to vec je malo veca filozofija,stelovanje vazduha i goriva...Ma nek se napravilo bar mi nece godisnji propasti..heheh
hvala na savjetima
 
Top