ugasio se GTI

ugasio se GTI

Član
Sinoc kasno mi se desilo,nisam imao priliku da se zarovim,ali dali se nekome desilo isto i sta da trazim otprilike,da ne kopam po cijelom autu.Vozio normalno,ima goriva,zupcasti u redu.Samo se ugasio u toku voznje pokusaop verglati nista ne reaguje vergla ali nepali...
 
Član
Provjeri struju, takode provjeri dovod goriva moguce da je pumpa stala, a nije iskljucivo da je i remen malo preskocio (al kazes da nije remen tako da to mozemo iskljucit).
 
Član
razmisljao sam o pumpi jer je zujala,Ali cuj se kontakt kad dam da radi i ona ali moguce da radi kako treba smao joj pritisak opao.
hvala na savjetu
 
Član
sitnica je to provjerit. skines glavni dovod goriva na raill-u i pocnes da verglas nisam upucen kolko bar-i pritisak mora da bude na VW GTI-u ali za BMW-a znam da je preko 3-ce. GTI nece se tek tako lako ugasit to je neka sitnica ;)
 
Član
Znam ja koliko treba biti 5.3 bara mora biti pritisak,kod mene je siroka pumpa.Vidjet cu sve kad dodjem kuci,ovo sam postavio da vidim dali neko ima slicno iskustvo,jer puno stvari moze biti u pitanju.
 
Član
ima potopna u rezervoaru,koja doprema gorivo do pumpe koja se nalazi na podu i koja daje gorivo pod pritiskom na KE-jetronic koji je kod mene u pitanju.To znam.
 
Član
Kakve dvije pumpe :icon_question::icon_question: odakle toooo, zar nije jedna pumpa tkz. potapajuca u rezervaru i ispod ima onda filter koji nalikuje samo pumpi i ima (ovisno o tipu) dvije ili tri zice prikopcane a neki filteri i nemaju. To mi je sad skroz nelogicno da K-Jetronic ima dvije pumpe u sistemu. :icon_question:
 

MTR

Član
joj Ido haj ne lupaj boga ti , na vecini imas glavnu u rezervoaru i dobavnu prije motora
 
Član
KE-Jetronic se zove sad sam proguglo.... sorry nemoras me odma napadat MTR nisam se bahco sa VW-ovima. :icon_smile:
 
Član
idosa je napisao(la):
KE-Jetronic se zove sad sam proguglo.... sorry nemoras me odma napadat MTR nisam se bahco sa VW-ovima. :icon_smile:

ma i KE-jetronic ima i ima K-jetronic a li ti nazivi nemaju nikakve veze sa tim pumpama,razlika izmedju K i KE-jetronika je velicina pumpe.
 
Član
Jeli gti 8v ili 16v?

Pumpe su iste ali ima malo razlike oko karnistera u kojem pumpa sjedi.

Ako je K-Jetronic to znaci "mehanicko" ubrizgavanje onda trebas imasti jednu potopnu pumpu i glavnu ispod ispod auta blizu rezervara. To je visoki pritisak pumpa jer su dizne mehanicke i otvaraju se na pritisak to jeste nemaju ugradjene solenoide za dizne.
Prvo provjeri dovod goriva kao sto je receno, skini dovodno crijevo i zaverglaj pa vidi baca li gorivo.
Ako ne provjeri dovod struje do pumpe, ako nema struje provjeri relej ili kako se vec zove.
Ako imas dovod goriva onda provjeri razvodnik goriva i plohu, dali se dize ok, mozda je zaglavljena
 
Član
da neotvaram slicnu temu jer ija imam slican problem

isto tako vozim sse normalno i odjednom pocnu padati obrtaji (ne prima gas)
i ugasi se

probam upaliti nece samo zavergla
vratim kljuc na pocetak i onda tek upali iz drugog puta bez problema


inace pali isprve
 
Top