ubacivanje dizela

ubacivanje dizela

Član
Gazija2001 je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
jedno je trenutna potrosnja, drugo je prosjecna potrosnja

hahaha, pa šta sam ja drugo i napisao: po brdovitim predjelima kad se ide i po gužvari u gradu troši itekako (kako već napisah). Ako ga tako tjeraš 100kilometara znači da ćei potrošit onoliko kolko pokazuje (8.5 ili 9.5 ili.....)

tacno 100%,octavia TDI 90 ks pokazuje 9 na bordu cim se malo zagasa i krene u guzvu neku :icon_smile:
 
Član
I opet ne znam kakve to veze ima sa potrosnjom od 9-10 litara... Al eto necu se prepirat moje auto trosi 10 pozz i zivili
 
emsho21 je napisao(la):
Gazija2001 je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
jedno je trenutna potrosnja, drugo je prosjecna potrosnja

hahaha, pa šta sam ja drugo i napisao: po brdovitim predjelima kad se ide i po gužvari u gradu troši itekako (kako već napisah). Ako ga tako tjeraš 100kilometara znači da ćei potrošit onoliko kolko pokazuje (8.5 ili 9.5 ili.....)

tacno 100%,octavia TDI 90 ks pokazuje 9 na bordu cim se malo zagasa i krene u guzvu neku :icon_smile:

Dobro je što ima i iskrenih ljudi...pa majka mu stara ne tankam vam ja pa da krijete, sami sebi tankate i sami i potrošite.
 
Gazija2001 je napisao(la):
Kad kažem da dizel zna trošit i do 10l ne pišem to napamet već sam se vozio u dosta dizel auta u kojih ima board komp. pa u drugoj itekako pokazuje 8.5/100l, 9.5/100l...ako je to jednako 4l onda priznajem griješim.

griješiš drug,to je trenutna potrošnja goriva,a prosjecna potrošnja je nešto drugo,na primjer ako neki tvoj drug ima golfa 5 gledaj u trenutnu potrošnju kad pritisne gas zna skočiti i na 30 litara,ali to nije mjerilo.otprilike potrošnja tog 1,9 td na otvorenom putu oko 6,5 litara i to naravno ovisi od režima vožnje(koliko stiščeš gas)a na loko voznji otprilike 7,5 - 8 litara i to ce ti potvrditi vjerovatno mnogi koji vozaju mk3 sa 1,9 td motom,još da napomenem da potrošnja može ići i ispod 6,5 litara jedino ako voziš sa malim gasom do 2500 obrtaja i u petoj brzini sa laganim pritiskanjem gasa.mislim ne bih da pametujem nek potvrde oni koji imaju ovakve motore u autima.pozzz i sretno sa ugradnjom dizelskog motora
 
Franki je napisao(la):
I opet ne znam kakve to veze ima sa potrosnjom od 9-10 litara... Al eto necu se prepirat moje auto trosi 10 pozz i zivili

Čuj kakve ima veze sa potrošnjom???

Pa te ti brojke i pokazuju potrošnju. Naravno nisam ja bukvalac, znam da kad je nizbrdica ili u većoj brzini skroz malo pokazuje npr. 4.7 ili 5.5, i tako se dođe do prosječne potronje.
Al namjerno spominjem naše brdovite predjele jer mnogi se često tim džadama voze pa ističem da je tada itekako velika potronja i kod dizela a da ne spominjem benzin.

A ovi što pišu max 6l (gradske) nek objese mačku o rep...naravno može se sad postavit pitanje kakve gradske vožnje dal npr. po Sarajevu il možda po Žepču (po Žepču; da)...
 
Član
Pa čovječe ja imam taj motor i ne govorim ti da trosi 3 litra pa da mi nevjerujes nego ti govorim 5.5.
Mi ovdje govorimo o konačnoj isplativosti ubacivanja tog motora. Ako ti na 5 sec bord pokaze 10 litara ne znam kakve to veze ima iscim.

Oj :lol:
 
Član
Bezveze bacanje para,prodas auto i uzmes nesto novije, il' ganjaj kakvog dizela fabrickog za te pare!
 
mirsadgolf je napisao(la):
Gazija2001 je napisao(la):
Kad kažem da dizel zna trošit i do 10l ne pišem to napamet već sam se vozio u dosta dizel auta u kojih ima board komp. pa u drugoj itekako pokazuje 8.5/100l, 9.5/100l...ako je to jednako 4l onda priznajem griješim.

griješiš drug,to je trenutna potrošnja goriva,a prosjecna potrošnja je nešto drugo,na primjer ako neki tvoj drug ima golfa 5 gledaj u trenutnu potrošnju kad pritisne gas zna skočiti i na 30 litara,ali to nije mjerilo.otprilike potrošnja tog 1,9 td na otvorenom putu oko 6,5 litara i to naravno ovisi od režima vožnje(koliko stiščeš gas)a na loko voznji otprilike 7,5 - 8 litara i to ce ti potvrditi vjerovatno mnogi koji vozaju mk3 sa 1,9 td motom,još da napomenem da potrošnja može ići i ispod 6,5 litara jedino ako voziš sa malim gasom do 2500 obrtaja i u petoj brzini sa laganim pritiskanjem gasa.mislim ne bih da pametujem nek potvrde oni koji imaju ovakve motore u autima.pozzz i sretno sa ugradnjom dizelskog motora
Prijatelju to si jako lijepo napisao al to sam ZNAO, vrati se na ranije postove pa vidi u čem je kvaka.


Franki je napisao(la):
Pa čovječe ja imam taj motor i ne govorim ti da trosi 3 litra pa da mi nevjerujes nego ti govorim 5.5.
Mi ovdje govorimo o konačnoj isplativosti ubacivanja tog motora. Ako ti na 5 sec bord pokaze 10 litara ne znam kakve to veze ima iscim.

Oj :lol:

Kupiti dizela pa vozat je po meni puno ispaltivije vozat neg benzinca (ako se gleda samo potrošnja), al u ovom slučaju ubacivat dizel i to sve papreno platit pa opet hajd znaj da će sve valjat - po meni je neisplativa investicija...dakle prodaj postojeće i kupi dizel.
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
emsho21 je napisao(la):
Gazija2001 je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
jedno je trenutna potrosnja, drugo je prosjecna potrosnja

hahaha, pa šta sam ja drugo i napisao: po brdovitim predjelima kad se ide i po gužvari u gradu troši itekako (kako već napisah). Ako ga tako tjeraš 100kilometara znači da ćei potrošit onoliko kolko pokazuje (8.5 ili 9.5 ili.....)

tacno 100%,octavia TDI 90 ks pokazuje 9 na bordu cim se malo zagasa i krene u guzvu neku :icon_smile:

Dobro je što ima i iskrenih ljudi...pa majka mu stara ne tankam vam ja pa da krijete, sami sebi tankate i sami i potrošite.

Moj trosi 15l i ja se time ponosim :D nemam sta kriti, ja dizela nikad necu voziti niti cu gledati koliko mi auto trosi ;)
 
Član
mirsadgolf je napisao(la):
Gazija2001 je napisao(la):
Kad kažem da dizel zna trošit i do 10l ne pišem to napamet već sam se vozio u dosta dizel auta u kojih ima board komp. pa u drugoj itekako pokazuje 8.5/100l, 9.5/100l...ako je to jednako 4l onda priznajem griješim.

griješiš drug,to je trenutna potrošnja goriva,a prosjecna potrošnja je nešto drugo,na primjer ako neki tvoj drug ima golfa 5 gledaj u trenutnu potrošnju kad pritisne gas zna skočiti i na 30 litara,ali to nije mjerilo.otprilike potrošnja tog 1,9 td na otvorenom putu oko 6,5 litara i to naravno ovisi od režima vožnje(koliko stiščeš gas)a na loko voznji otprilike 7,5 - 8 litara i to ce ti potvrditi vjerovatno mnogi koji vozaju mk3 sa 1,9 td motom,još da napomenem da potrošnja može ići i ispod 6,5 litara jedino ako voziš sa malim gasom do 2500 obrtaja i u petoj brzini sa laganim pritiskanjem gasa.mislim ne bih da pametujem nek potvrde oni koji imaju ovakve motore u autima.pozzz i sretno sa ugradnjom dizelskog motora


Imam taj motor i nisčim se neslažem. :D ;)
 
Član
ma nista to ba prebacivanje motora i te za*ebancije, prodaj to auto, kupi drugo i kraj price ili ugradi plin.
 
Član
Jesftinije se na plin vozit ;)
Kad ti je motor taj vec dobar ugradi samo plin i to je to :icon_smile:

Ako si zeljan kakve promjene promijeni felge, uradi presvlake il nes :D:cool:
 
Član
adi187 je napisao(la):
Jesftinije se na plin vozit ;)
Kad ti je motor taj vec dobar ugradi samo plin i to je to :icon_smile:

Ako si zeljan kakve promjene promijeni felge, uradi presvlake il nes :D:cool:

debeli potpis :cool::cool::cool:
 
Vozo sam auto na plin pojak motor (2.3, 100kw). Sve pohvale imam za plin. I zaista je velika ušteda, a auto ide ko ludo.

Sad samo ima jedna bitna kvaka vezana za plin; naime poskupio je atest (oko 400KM) i svake godine mopraš radit taj neki pregled, pa opet svako 5 godina moraš platit atest iznova.
 
Top