U razvodu traži da mu supruga vrati bubreg koji joj je darovao

U razvodu traži da mu supruga vrati bubreg koji joj je darovao

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ostavljen, razočaran, prevaren suprug i liječnik, želi da mu njegova supruga u brakorazvodnoj parnici vrati bubreg koji joj je on darovao kako bi joj spasio život.


Dawnell i Richard Batista sretni i zaljubljeni na dan vjenčanja (Foto: The Sun) Richard Batista i Dawnell vjenčali su se 1990. godina, a bubreg joj je transplantirao 2001. godine. No ubrzo nakon transplantacije, ona je započela vezu s muškarcem izvan braka i podnijela zahtjev za razvod 2005. godine, koji još dosad nije zaključen, prenosi NY Daily News.

'Nema veće boli od one koju ćete ikad moći osjetiti kad vas izda netko koga ste voljeli i kome ste posvetili svoj život. Osjećam se izdano, poniženo kao osoba, kao muškarac, otac i suprug', rekao je Batista.

Neki odvjetnici kažu kako bubreg nije materijalna stečevina koja bi se mogla tijekom razvoda dijeliti. On pak ne odustaje od svog zahtjeva da mu supruga vrati bubreg koji joj je transplantiran ili da mu plati milijun funti kompenzacije za istog.

49-godišnji dr. Richard Batista svoj je slučaj pustio u javnost jer je frustriran činjenicom kako se razvod sporo odvija. Kaže kako joj nije samo darovao svoje srce, već i bubreg kako bi spasio njezin život.

Bili su u braku 18 godina i imaju troje djece.
 
Početnik
u prekidu veze (brak, zabavljanje, svaleranje, whatever) u kojoj postoje emocije, uvijek jedna strana pati vise, a druga manje (ili nikako). u vecini slucajeva je ona strana koja pati luda u svom bolu pa radi svakakve gluposti... ovaj (jadnik) trazi da mu se vrati bubreg (sto je gotovo isto kao i da je rekao: zelim da ona umre)... neki glasno (i jednako jadno) zale za svojim vremenom, novcima i whatever sto su ulozili u tu neku vezu koja je pukla... ljudi nerijetko ne sacuvaju ni mrvicu dostojanstva kada shvate da su ostavljeni i da je veza umrla... ne razumijem ih... ne mogu shvatiti zasto pljuvati po nekome ko te vise ne voli, zasto govoriti "samo sam uzalud trosio/la" ili slicno... cim to kaze, sam/a po sebi pljuje... kakva je to osoba ako je bila s nekim za koga kaze da je ovo ili ono... ista takva "ovo ili ono"...

jadan covjek... u svom ocaju, on sam sebe unistava!

svaka veza je dobra, u svakoj ima nesto lijepo, svaka ostavlja trag... na nama je da od tog "traga" napravimo ugodu ili neugodu... svaka veza nas nauci necemu, a ako je pamtimo po dobrim stvarima, onda nam oplemenjuje dusu i stvara prostor da zavolimo nekog novog...

jadni su ljudi koji blate svoje bivse, koji im se nastoje osvetiti i rade gluposti da bi im se dokazali na neki nacin... jadni, zaista ih zalim... zelim im sve najbolje... daleko im kuca bila od moje!
 
Član
bilosto je napisao(la):
u prekidu veze (brak, zabavljanje, svaleranje, whatever) u kojoj postoje emocije, uvijek jedna strana pati vise, a druga manje (ili nikako). u vecini slucajeva je ona strana koja pati luda u svom bolu pa radi svakakve gluposti... ovaj (jadnik) trazi da mu se vrati bubreg (sto je gotovo isto kao i da je rekao: zelim da ona umre)... neki glasno (i jednako jadno) zale za svojim vremenom, novcima i whatever sto su ulozili u tu neku vezu koja je pukla... ljudi nerijetko ne sacuvaju ni mrvicu dostojanstva kada shvate da su ostavljeni i da je veza umrla... ne razumijem ih... ne mogu shvatiti zasto pljuvati po nekome ko te vise ne voli, zasto govoriti "samo sam uzalud trosio/la" ili slicno... cim to kaze, sam/a po sebi pljuje... kakva je to osoba ako je bila s nekim za koga kaze da je ovo ili ono... ista takva "ovo ili ono"...

jadan covjek... u svom ocaju on, sam sebe unistava!

svaka veza je dobra, u svakoj ima nesto lijepo, svaka ostavlja trag... na nama je da od tog "traga" napravimo ugodu ili neugodu... svaka veza nas nauci necemu, a ako je pamtimo po dobrim stvarima, onda nam oplemenjuje dusu i stvara prostor da zavolimo nekog novog...

jadni su ljudi koji blate svoje bivse, koji im se nastoje osvetiti i rade gluposti da bi im se dokazali na neki nacin... jadni, zaista ih zalim... zelim im sve najbolje... daleko im kuca bila od moje!

:icon_eek::icon_eek: :icon_eek:
:lol::lol:
 
Član
zasto ne? ako ju je volio i sve joj dao ili ona njemu a jedna strana je zajehbala i ja bi trazio svoje i tako se dijeli pola pola pri razvodu ili dogovorno tako bi i ja svoj bubreg nazad htijeo ili 10000 e kolko je na crnom trzistu...
 
Član
ma jest nisko... sto trazi bubreg.... preko medija... to se saceka... da se sve zavrsi... i ako je toliko revolta stovrila u tebi.. ili stvorio... sve zavisi ko je koga zajebo... nadjes se poslije s njim/njom... i ubijes boga u toj drugoj strani... a u nekom slucaju... izvadis i svoje organe...:lol:

najjaca prica je bila.... muz i zena se rastavili... onda dobila pola kuce on pola... posto nisu mogli zivjeti zajedno... coik ode uzme bager.... i fino lijepo sravni svoj polovicu... sigurno je bio kursko iz nadrealista.... :lol:
 
Član
bilosto je napisao(la):
u prekidu veze (brak, zabavljanje, svaleranje, whatever) u kojoj postoje emocije, uvijek jedna strana pati vise, a druga manje (ili nikako). u vecini slucajeva je ona strana koja pati luda u svom bolu pa radi svakakve gluposti... ovaj (jadnik) trazi da mu se vrati bubreg (sto je gotovo isto kao i da je rekao: zelim da ona umre)... neki glasno (i jednako jadno) zale za svojim vremenom, novcima i whatever sto su ulozili u tu neku vezu koja je pukla... ljudi nerijetko ne sacuvaju ni mrvicu dostojanstva kada shvate da su ostavljeni i da je veza umrla... ne razumijem ih... ne mogu shvatiti zasto pljuvati po nekome ko te vise ne voli, zasto govoriti "samo sam uzalud trosio/la" ili slicno... cim to kaze, sam/a po sebi pljuje... kakva je to osoba ako je bila s nekim za koga kaze da je ovo ili ono... ista takva "ovo ili ono"...

jadan covjek... u svom ocaju, on sam sebe unistava!

svaka veza je dobra, u svakoj ima nesto lijepo, svaka ostavlja trag... na nama je da od tog "traga" napravimo ugodu ili neugodu... svaka veza nas nauci necemu, a ako je pamtimo po dobrim stvarima, onda nam oplemenjuje dusu i stvara prostor da zavolimo nekog novog...

jadni su ljudi koji blate svoje bivse, koji im se nastoje osvetiti i rade gluposti da bi im se dokazali na neki nacin... jadni, zaista ih zalim... zelim im sve najbolje... daleko im kuca bila od moje!

Ja ih recimo razumijem, jer konkretno u ovom slucaju, covjek joj je posvetio svoj zivot, dao joj sebe i sad ostao bez icega, za sta je on sada? Nigdje prispio, treba biti jak kao slon da se opet vrati na pocetak i pocne sve ponovo, ali za njega vise nikad nema potpune srece... Ja da se stavim u njegov polozaj, das zeni bubreg, da joj spasis zivot, a ona ode sa drugim, ma ne bi joj trazio nista, isla bi odmah dva metra bez geometra... Mozda to nije tako gledano na nekog lijevog, kako ti rece, gdje ce joj traziti bubreg, pa to je kao da trazi njenu smrt... I ja isto to kazem gdje ce, to je jadno i stvarno nije na mjestu, kad su njih dvoje upitanju, ali kad sebe stavim na njegovo mjesto, ubio bih je kao zeca...:icon_mad:

Ovo sto si ti napisala bih i ja napisao za nekog drugog, ali kada bih se nasao u slicnoj sitaciji, bilo bi cuda.... Drugo su veze, mada i one donesu puno toga loseg na kraju, ali brak 18 godina, troje djece... Ma kozu joj oguliti...:icon_evil::icon_evil::icon_evil:

Sorry bilosto...puno sam se uzivio u pricu ovog lika....;)
 
Član
I ja koliko god se trudio da razumijem ovu zenu,ne uspijeva mi..
Covjek je pristao da ga razrezu,izvade mu organ i presade njoj samo da joj spasi zivot,i ostane on sa jednim bubregom..Da bi ona nedugo nakon toga otisla sa drugim ? Gdje je tu ljubav,postovanje,razumijevanje,ma bilo sta.. Doduse ne znamo mi sta je bilo iza zatvorenih vrata...
 
Početnik
Sina je napisao(la):

ma, super je sto si se ti uzivio, ali ne razumijem sto ti to meni pricas i kakve to veze ima sa mnom... :icon_rolleyes:

u ovoj prici sve je vrlo jasno - posmatracu sa strane - ona je kurava, a on je rogonja glupi... no, poenta mog posta nije u tome... hvala na paznji i do slusanja!
 

IGY

Član
i po meni je bezveze sa njene strrane, u jdnu ruku on je rizikovao svoj zivot da bi spasio njen:icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top