U Njemačkoj isporučen prvi serijski Volkswagen XL1

U Njemačkoj isporučen prvi serijski Volkswagen XL1

Putovanja.ba
Administrator
vw%20xl1.jpg

Serijska verzija Volkswagena XL1 je zvaničnu premijeru imala početkom marta prošle godine na tradicionalnom Salonu automobila u Ženevi, dok je prvi primerak sada isporučen kupcu u Nemačkoj.

Ovaj primerak je inače u "onyx" beloj boji i sa enterijerom u "titan black / pearl gray" kombinaciji, a što se cene tiče, ovde podsećanje da XL1 u Nemačkoj (sa uključenim tamošnjim porezom) košta 110.000 evra.

XL1 je kao koncept premijeru imao još početkom 2011. godine na Salonu automobila u Dohi (Qatar Motor Show 2011), a ovaj serijski model je hibridno vozilo (kombinacija dvocilindričnog 0.8L TDI dizelaša sa 35 kW/48KS i 120 Nm, elektromotora sa 20 kW/27KS i 140 Nm, litijum-jonskih baterija od 5.5 kWh i sedmostepenog menjača sa duplim kvačilom), koje po fabričkim podacima troši samo 0,9 litara goriva na 100 km i emituje tek 21 gram CO2 po kilometru.

Moguća je i vožnja samo na elektro pogon, i to do 50 kilometara, dok ukupna autonomija iznosi do 500 km. Maksimalna brzina je ograničena na 100 milja na sat (161 km/h), a ubrzanje od 0 do 100 km/h traje 12,7 sekundi.

Dužina ovog dvoseda iznosi 389 cm, širina 167 cm, visina 115 cm, međuosovinsko rastojanje je 222 cm, dok su točkovi od 15 i 16 inča (sa gumama 115/80 R15 napred i 145/55 R16 pozadi).

XL1 karakterišu i mala težina (795 kg, zahvaljujući ugljeničnim vlaknima), koeficijent otpora vazduhu 0.186, kao i vrata koja se otvaraju u vis

Ivan Mitić – Autoblog.rs
 
Član
Platis 110.00 Eura da bi "stedio", pa vise bi ustedio da je kupio Passata CC V6 sa 300 KS, dao bi za auto 45000 Eura i jos 45000 Eura za gorivo za 300.000 km i opet bi bio ispod ove cijene. Zanimljiv autic i projekat, ali uz ovu cijenu potpuno gubi svrhu. Al kupovat ce ga pojedinci, jer ce biti prava ekskluziva na cesti...
 
Fuj za sta ljudi daju pare , jos jedva ide jos sav na struju i jos 2sjed a pored toga ruzan ko lopov. Ovo mora da je kupio jay leno da ima jos jedno auto u kolekciji :D
 
I da dodam , upravo gledam review ovog smeca i ne mogu da vjerujem da su zbog tezine i za 110.000e ti dali kurble da motas da spustis prozor :D
 
Super Moderator
I da dodam , upravo gledam review ovog smeca i ne mogu da vjerujem da su zbog tezine i za 110.000e ti dali kurble da motas da spustis prozor :D

a ja gledo reportazu na tv cini mi se za dodge vipera il nemam pojma neki tako bijesan auto da stavljaju el. podizace zato sto su laksi od ovih mehanickih :) ko je sad ovdje lud
 
Lud je onaj ko da 110.000 za ovaj kontejner na tockovima , ne znam kakve su im to statistike ali ko ima da da za auto 200 hiljada ima i da ga sipa :D
 
Super Moderator
jest hahaha, sire su gume i na kontejneru od ovih 115/80.... pa reno 4 ima gume 145
 
Član
a ja gledo reportazu na tv cini mi se za dodge vipera il nemam pojma neki tako bijesan auto da stavljaju el. podizace zato sto su laksi od ovih mehanickih :) ko je sad ovdje lud

Nije kod VW-a to stavljeno (kurble na prozore) da bude laksi ili nesto slicno, elektricni podizaci su dodatna oprema kod njih uvijek bila :D a ovo je 110 000 eura :D osnovni model zato i nema elektricne podizace :D Bitna je potrosnja, a to sto ne ide, sto je ruzan k'o lopov i izgleda kao auta iz buducnosti iz 70-ih godina to nema veze :D bitno je da je dva cilinda TDI rezi pod haubom sa 50 konja i 120 Nm :D

I sto kolega rece, dati 110 000 eura da bi onda ko fol gledao da li ce trositi 0.9 ili 1.5L na 100km i kad trebas uzbrdo a auto jadno pocne plakati od muke kad vidi stranu ili kad treba preteci nesto :oops:
Ja ne znam sto se ljudi toliko gubaju sa tom potrosnjom o_O da li ce trositi 8 po gradu ili 9 :bag: paze, gledanje u tablu kolika je potrosnja, saltaj prije, vozi sporije, vozi izmedju 1000 i 1500rpm, napusi gume na 2.5 bara da stvaraju manje trenje ali hebes gume sto se ce raspasti za 2 godine pa ces opet dati 500km za nove, slusaj turbinu, provjeravaj gume da li su na 2.5 bara, zatvori prozor da ne pravi trenje, klimu imas a ne palis je hahaha ne pali muziku ni ostale potrosace u autu, kuhaj se u autu i sve to radi ustede neke od litru ili dvije :eek: pa ne bi se peglao oko toga vala, hebem ti i dvije litre da vise trosi vise a ne trosi ni toliko vise kad uopste ne pratis nista... Pa na 1000 kilometara bez da probijas mozak i ako ti auto tada 2L vise potrosi to je na 100km 4.40 konvertibilnih maraka, na 1000km je li to 44 konvertibilne marke :D za 44 "kaema" peglati se toliko mislim da je smijesno :) pogotovo kad pogledas da mjesecno na zvake, cokoladice i ostale gluposti puknes 100-150 maraka a da i ne znas da si izgorio toliko, a ovako kao za 2L se peglas svaki dan :bag: Trosi koliko naspem i haj živio :woot:

Jos da dodam
Ako vec stedis i gledas na potrosnju i koliko ces potrositi na gorivo, obicnom smrtniku nema boljeg od benzinca na plinu, gledajuci u pare nema dizela dizela koji ce se moci porediti sa tim koliko ce para dati na 100km predjenih :) benzinac sa nekih 200konja trosi 15km plina po gradu, koji ce to dizel moci sa 200konja sa 15km preci 100km? ne mogu cak ni ovi sa 130+konja sa 15km preci po gradu 100km :) a da ne pricamo o nekim slabijim benzincima poput 1.6 ili 1.8 16V gdje je odrzavanje 5x jeftinije od dizela i jos otovrene potrosi 8 maraka plina :D A opet vozas benzinca i imas i zvuk i sve ostalo i vozis se k'o gazda u ovim jacim benzincima ;)
Ali opet stvar ukusa sto se tice, neko voli dizela neko benzinca ali sto se tice USTEDE u parama na odrzavanju i parama u predjenim kilometrima, benzin na plin je najeftinija solucija za vozati se jeftino za obicnog smrtnika...
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da Fauve ima ambiciju prodavati cca 100000 komada godišnje :D

Jao kakav bi V12 pao da imam 110000 € za auto :wtf: :D
 
Top