Twingo - ležaj točka

Twingo - ležaj točka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U mjenjac Twileta trebalo bi da stane 2,9 litara ulja 75W80...S prednje lijeve strane je cep plasticni koji odvrnes i sipas dok ne procuri ulje kao sto Zerr rece...
 
Član
Našo sam šaraf gdje se ispušta a i čep gdje se sipa... Planiram zamijeniti ulje ali se bojim da već nije rikno koji ležaj u mjenjaču... jaoo majko, čim spomenu da ću ga prodat ojadu me zabavi :icon_cry::icon_cry:
 
Član
grk je PREVARANT

uvalio je burazeru, polovnu poluosovinu sa krstom tripoida kao navu
samo je zafarbao crnim autolakom:icon_mad::icon_eek::lol:

SKF
 
Član
nisi upravu ta sto si je ti kupio je reparirana
a
u buduce savjet sa takvim stvarima npr ja kad sam trebao da zamijenim covjeku kineticki na pezou
ista stvar se desila samo da bi poznao dali je dio nov ustanovio sam tako sto sam vidio na kinetickom zglobu dje se steze kineticki (centralna matica) na tocku
e u cemu je fazon ako je nov dio onda nema nikakih ostecenja po vrhu kinetickog dje je nekad bila stara matica i koju je neko udarao cekicem da se nebi odvrnula to jest osiguravao je
nadam se da vrijedi sto sam pisao
 
Novih poluosovina nema osim ako negdje nisu ostale u nekom magacinu pa da se poruci...Sve je to repaprirano, pa je u prodaji...Raja se cesto zavarava po tom pitanju...

Sto se tice ulja i lezaja i ja sam vozio sa manjkom ulja pa nije zakovao drzi se...Kad donaspes prestat ce...Ne znam je li JB1, JB3 ili JB5 getriba...
 
Član
Ne znam je li JB1, JB3 ili JB5 getriba...

a ne razumijem se baš u to, kakve veze ima? Kupio sam danas u motorex-u flašu ulja pa ću dosuti sutra.... dobro će bit ako bude falilo ulja, da nije šta drugo....
 
Član
Meni je toliko se čulo da kad sam stavio nogu na patos osjetile se blage vibracije i to baš od toga... ja sam bio ubijeđen da je ležaj al posle sam shvatio da ne može bit nikako....

a bolje i da je lamela nego neki ležaj u mjenjaču...
 
Član
Baš danas htio da dospem ali kako sam vidio ne fali ga... čim sam otvorio onaj čep gdje se sipa izlazilo je ulje....

Evo sad otišo do hadžića i vratio se, ništa se ne čuje... Najgore mi da me ne ostavi negdje u putu :icon_confused:
 
Bit ce da je lamela...Ajde ovako reci mi kad odvojis na kvacilu cvili li ? Cuje li se skripa onda? Kod mene se culo kao voz kad koci bas ruzno i nezgodno cviljenje...Cim odvojis na kvacilu nista...
 
Član
Ma sada apsolutno ništa se ne čuje... ni kad vozim, ni kad krećem... apsolutno ništa :icon_rolleyes:

A prošli put krenuo bio prema primorju i oko hadžića prvo jednom kratko poče da zuji, isto kao ležaj i posle je zujalo konstantno... stanem jedno 5 minuta, ponovo krenem, ne zuji jedno 500m i opet počne... vratim se sa bradine nazad u Sarajevo i tokom cijelog puta mi brujalo, zujalo nenormalno... i baš kad sam vozio uz uspon, od OHR-a na Grbavici do Jevrejskog groblja, u prvoj, drugoj zujanje je prestalo i od tada sve ok....

Ja prvo konto ležaj točka al posle vidio da nije, jer je zujanje skoro isto samo što sam ovaj put osjećao i na volanu a i patos pod nogama mi se bukvalno tresao, blage vibracije...

Stvarno ne znam šta bi moglo bit... Najgore je što je sad to prestalo, pa kad mi mjenjač iskoči negdje na sred ceste u onoj špici kad je najveća gužva :icon_cry:
 
Član
Ma ko ga hebe, voziću dok me negdje ne ostavi :) nešto mi se neda ići majstoru, skidati mjenjač a i ne znam dali je on u pitanju....

Opet bi sretniji bio da je lamela nego ležajevi u mjenjaču...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top