Tuzla, HGT vs ibiza tdi

Tuzla, HGT vs ibiza tdi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
danas malo uhvatio vremena lijepog da isprobam autic (punto HGT), pa se potegnem sa nekom ibicom i bas smo bili uporedo, jeste da nije imalo ceste za vise od trece brzine (jest da sam ja prvom i drugom udario u blokade jbg nisam se jos stopio sa autom:D) kaze lik TDI 100KS ja mislim da laze :D, e zna li neko tu ibizu nebesko plava boja zatamljena, 4 vrata, 17 felgice i koji je motor u njoj shishti opasno hehe, ide drama dobro ibiza

cisto informativno da znam:cool:,

zna neko od tuzlaka sigurno, mozda je i regan na forum;)
 
Administrator
ne znam da li je regan na forum, ali ja sam imao priliku da se vozim prije par mjeseci u toj ibizi... i to jaran posudio tog seata i reko je li ovo benzinac kaze nije TDI... sada nisam ga pitao koliko konja ima ali ima sigurno 100... ali ide ko luda:cool: ali je TDI 1000000% ;)
 
Član
TDI-i su pravo opasni, posebno do nekih 110 km/h - ne treba te cuditi i ako je stvarno 100 KS :icon_biggrin:

Al tad nekad usaltaju u cetvrtu i izgube skoro svo ubrzanje, bar ti do 130-ak KS :icon_biggrin:
 
Legend
nema tog lika na forumu,veceras sam je i ja vidio u gradu,hoce fino povuc,al eto meni je realno da ima 100 ks
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
TDI-i su pravo opasni, posebno do nekih 110 km/h - ne treba te cuditi i ako je stvarno 100 KS :icon_biggrin:

Al tad nekad usaltaju u cetvrtu i izgube skoro svo ubrzanje, bar ti do 130-ak KS :icon_biggrin:

ma ide ibiza pravo ali punto se neda :D, a vozo sam se u ibizi sa 100konja, ide ona, ali ova mi djeluje dosta brza,

jbg nije bilo ceste da ubacim u cetvrtu

Nexus je napisao(la):
nema tog lika na forumu,veceras sam je i ja vidio u gradu,hoce fino povuc,al eto meni je realno da ima 100 ks
[/quot

ma da cujes kako shishti turbo, fabricka neshishti tako :D
 

MTR

Član
svaki TDI ce te poderat do 100-130 , bas kao sto Boki kaze ;)

Dok sam Passata imao ( 115 KS ) , redovno sam se ganjao sa C klasama - al do 150-160 km/h, dalje me tresu ko balu
Jednom za Zagreb , auto put , C280 , ni prismrdit ne moze al brale kad ufati na 140-150 samo poravna i odeeeeeeee
 
Član
nije me odero, cak sam bio u prednosti za duzinu haube :), znaci prva (udarim u blokadu), druga (udarim opet blokadu) i treca i pocnem kociti (krivina)
 

MTR

Član
haso je napisao(la):
nije me odero, cak sam bio u prednosti za duzinu haube :), znaci prva (udarim u blokadu), druga (udarim opet blokadu) i treca i pocnem kociti (krivina)

pa on je vec u trecoj dok si ti u prvoj , imas fore obrtaja , on jadan mora stalno saltat .

P.S. ne koci u krivinama :D
 
Član
Eo malo čitam komentare i nemogu se načuditi.Ibiza bi te oderala u među ubrzanjima,tu su Tdi motori čudo božije,al potezanjem od 0 do kraja treće bi ti nju trebao poprilično oderati.Govorim trebao,možda ti nešto nije uredu s motorom:icon_question:A šta je duljina haube u potezanju?:DA netko je bacio komentar da serijski punto HGT nije brz.Druže,šta je tebi brzo?Pojasni mi malo taj pridjev
 
Ma mora da nisi dobro startovao,ili ti je nesto do motora!
Ti si od njega puno brzi,a pogotovo ako ima 17-ke felge!
U ostalom evo link,pa pogledajte malo!
http://www.autoevolution.com/carcompare/fiat-punto-3-doors-1999-18-hgt/seat-ibiza-3-doors-2002-19-tdi-100-hp/#maintitle
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top