turboooo...........

turboooo...........

jer mogi dobiti od nekoga odgovor neke slika sta znam sta god bilo sta da uradim na mome motoru 1.8i golf3 zelim da mu ubacim turbino ja sve imam al sta treba da se uradi neki soveti tak dalje pozzzzzzzzzzz
 
sta da uradim na sto ciljas koja podloga to mi reci ona ima kompresija fabricka 10 znaci sa turbom ce bit na 0.5bara 11 nije veliko to a????????
 
Član
ajde ti malo google prvo informiraj se o svemu i svacemu pa onda dodji na forum pitati i pisati o kobiva turbo projektu
 
Član
IVAN VRANJO je napisao(la):
sta da uradim na sto ciljas koja podloga to mi reci ona ima kompresija fabricka 10 znaci sa turbom ce bit na 0.5bara 11 nije veliko to a????????
Hoce da kazu da je ABF ili ti ga 2.0 16v iz G3 bolja podloga za turbo konverziju nego taj 1.8i
pun internet slicni projekata.. imas kod nas na forumu projekat od clana esso_sa 2.0 16v turbo. Nadji, procitaj i sve ce ti se samo kazati ;)
 
al imam videno sve po red kako ide na abf turbo a i imam iskustvo da je abf mnogo izdrzljiv motor moj brat je imao 980 000kmh i nije mu bilo nista trosio je 1.5l ulje na 100 :D i to on je dosta slab na konjazu tak da turbo ce mu jako doro doci naravno u granicu koristenja
al sijajnoi ide sa turbom abf to sam vec video ko raketa :D ja imam trkackom menjacu bregaste vrntile i red dr pa hvala drugovi onda ja praim to sto sam umislio a kad bude gotof vidi prv ti BMWscaneru kako ide to dobro!
 
Član
Nista nisam skonto...osim da si rekao da je ABF slab u konjazi...hmmm....i da ti je buraz imao auto koje je preslo kisu Bozju kilometara i da je trosio ulje ko moja majka u fritezi.... :S
 
e to vidis da si me razume hteo sam da kazem da je motor izdrzljiviji od 2.0 16 8v nije preoperecen za razliku od one sa 16v imaju vise snage i moc tako da tamo bih trebao biti vrlo oprezan je jos snage dodades i onda mkotor riknue jel tako a kod mene nema neka jaka snaga tako da turbo bice superiorno da bi nadminula moja ibiza bez niakve probleme 1.8 16v cak i 2.0 sa mojom menjacom sad idem ravno prema njima tad kad namestim turbo onda bice mn jako :D
 
Član
naravno da mozes prepraviti i tvoj motor na turbo e sad dali si spreman izdvojiti 2000-2500 eura za tu aplikaciju da se posteno napravi i da dignes snagu 50-80 konja ako ti se to isplati zasto ne...:icon_smile:
 
Član
ajd prvo malo pravopisa , ili nemoras pravopisa bar rijeci napisi kako treba da ljudi znaju o cemu pises
a to da cu vidjet kako ide uvjek spreman :D
 
ugradi ti njemu plin druze...pa za par godina od ustedjevine kupi turbaka...una npr.....salim se...skup je to projekat koji daje kratkotrajno zadovoljstvo
 
Top