turbo na 1.8i Golf MK3

turbo na 1.8i Golf MK3

IVAN VRANJO je napisao(la):
ja sam sad odlucio za nedelju dana cu ti poslat video pa eto vidi ti sam dali ja na prazno sam radio doneo od grcke turbo klipove i klipnjace uradio tako fini dikton da bi namalio kompresiju i neznam sad sta bi me ukocilo u sledecoj fazi : dobre klipove dobra turbina ubrizgavanje vrlo dobro fali jos koi senzor za protok vazduha kojai turbo sabija i to sam smislio vec sutra elektricar nacice nacin kako da to uklopi od nisan :D mozda se vas cini da ja tropam neke glupe stvare al ja sam bas lud po tome da cu urediti idealno raditi turbo na 1.8
i dr stvar radujeme to sto pokusam a ne samo da naprazno zborim , drugo volim da od nista uradim nesto ako je meni bilo toliko kefu da mestim turbo ja bih ubacio 1.8t 20v od ibiza ali nije to problem kod mene nego problem e sto volim da ja nesto uradim sam a ne kupim to uredno zavrseno u fabrike! pozzzz

kupi sebi keca golfa i rokni u njega vr-a..to nisu mogli zamisliti wagenovci 1978godine, znaci da si ti zajebao VW sto se toga tice... malo ga prochipuj i ima da prasis tur mnogo jacima ,a imat ces zvukacu koju ni jedan turbak od maloprije kroz dvije tvoje teme navedenih nemoze ni osanjati... ;)
poslusaj druga i okani se tih chuck norris projekata,jer je to prekupo da se radi jer sve to moze jace i kvalitetnij za doooosta manje para taman da ih kupujes u hypermarketu sa 50% rabatom na klubsku karticu u rasprodaji... :icon_biggrin:
 
ja nekazem nista lose za vr6 ZVUK NAJBOLJI STO NEKADA SAM CUO I NECE BOLJI OD NJEGA al eto ispucam semalo i saznat neke stvare koje su vazne pa onda cu da namestim vr6 meni je to najlako sve drzace samo spustim pod haube 1dan instalacija i on je gotov al dok ne uspem sa turbom ne pipam nista o VR6 ku ;) a i znas sta ovo se odnosi svih clanova ako neko nadze neku haubu jeftiniju neka kaze da je umem jer i onako ce mi trebat posle turbom nova hahahaha
 
HAHAHAAHAHAHAAH,ONDA SAMO PUUUUUUN GAS I PODERI TAJ MOTOR NEK NE OSTANE NI KOMADIC OD NJEGA,HAHAHAHHAHA
I TAJ VR6 UZMI MACOLU PA GA PODERI DOK JOS NIJE KO UZEO DA GA SEBI UBACI U HAUBU,HAHAHAHaaaaa......



Back to topic :D
 
ej rodzaci jer znate one motore od audi coupe GT stare sa turbo ta glava je 8v ima multipoint bar ja tako mislim i ekstra izduvne grane :D sad cu da uradim neka rekonstrukcija sa ubrizgavanje od njemu sta kazete za to?

meni je to sad palo na pametu video sam kod jednok manijaka kako to izgleda dok je vadio malopre motor
 
Član
monopoint je motor ;)

i garantujem al garantujem da ti se to ne isplati raditi na tom motoru... kupi 1.8 T, i stavi u auto...
 
Član
Na taj 1.8 motor se moze lako staviti turbo

Blok motora, glava, radilica, bregaste itd su ok do oko 300 konja

Ali klipnjace i klipovi nisu

Zamjeni ih za kovane ili , napravi izduvnu granu za turbo, nabaci usisnu granu od bilo kojeg motora sa istom glavom koji koristi 4 dizne. Ubaci dizne od audi tt 225 konja ili neke slicne od oko 350cc/min sa 4 bara regulatorom pritiska koje ce biti dovoljno protocne za tu snagu

Treba ti MAP senzor(pritisak vazduha u usisu), senzori za temperaturu vazduha i temperaturu vode, TPS( potenciometar na klapni), CPS(senzor radilice) itd

Onda ti treba elektronika koja moze kontrolisati i vrsiti kontrolu BOOST-a (pritiska)

Na toj bazi mozes odraditi taj motor za pouzdanu snagu

Ali ko sto ti drugi kazu mozda je jeftinije i pouzdanije ubaciti 1.8t 20v
 
Sambo je napisao(la):
Na taj 1.8 motor se moze lako staviti turbo

Blok motora, glava, radilica, bregaste itd su ok do oko 300 konja

Ali klipnjace i klipovi nisu

Zamjeni ih za kovane ili , napravi izduvnu granu za turbo, nabaci usisnu granu od bilo kojeg motora sa istom glavom koji koristi 4 dizne. Ubaci dizne od audi tt 225 konja ili neke slicne od oko 350cc/min sa 4 bara regulatorom pritiska koje ce biti dovoljno protocne za tu snagu

Treba ti MAP senzor(pritisak vazduha u usisu), senzori za temperaturu vazduha i temperaturu vode, TPS( potenciometar na klapni), CPS(senzor radilice) itd

Onda ti treba elektronika koja moze kontrolisati i vrsiti kontrolu BOOST-a (pritiska)

Na toj bazi mozes odraditi taj motor za pouzdanu snagu

Ali ko sto ti drugi kazu mozda je jeftinije i pouzdanije ubaciti 1.8t 20v


svaka cast ;) kratko objasnjeno a jasno ko dan :icon_biggrin:

s ovim sto si naveo je moguce dok svi drugi planovi na samoj bazi takvog monopoint sistema je tesko, pa mogu rec i nemoguce.
 
Član
samo kovano... :D

2LucyBlacksmithNNP_468x537.jpg


:D:D

1.8 8v nije masina na koju se isplati ulagati, a ti radi sta hoces...
i kad stavis turbo, i recimo uspijes da uduplas snagu motora... to ti je opet oko 160-180PS... a vec ima fabricki VW/Audi 1.8T 20V od 150 do 225 PS.. pa biraj ;)
 
Top