Turbo kitovi sa e-baya

Turbo kitovi sa e-baya

Član
čisto sumnjam da 700 dobiješ i kovane klipove i sve ono što si nabrojao..

od kineskih turbina možeš očekivat ida se raspadnu na mapiranju, a mogu te dobro služit dugo vremena...što se tiče ispušnih grana i intercoolera, ima jako dobrih kineskih proizvoda...

uvijek je bolje uzet nneku brendiranu stvar, ali ona i košta.
 
Član
HrSupra je napisao(la):
čisto sumnjam da 700 dobiješ i kovane klipove i sve ono što si nabrojao..

od kineskih turbina možeš očekivat ida se raspadnu na mapiranju, a mogu te dobro služit dugo vremena...što se tiče ispušnih grana i intercoolera, ima jako dobrih kineskih proizvoda...

uvijek je bolje uzet nneku brendiranu stvar, ali ona i košta.

a koliko kosta turbo kvalitetan? a ic, i sve ostalo uzmem kinesko, nema tu sta da ne valja... ispravio sam ciftu od 700$ za 900evra sa ugradnjom i svim...toliko... jedino ta kombinacija, kvalitetan turbo, ostalo aftermarket, ali koliko kosta kvalitetan turbo...
 
Član
SašaCRX je napisao(la):
HrSupra je napisao(la):
čisto sumnjam da 700 dobiješ i kovane klipove i sve ono što si nabrojao..

od kineskih turbina možeš očekivat ida se raspadnu na mapiranju, a mogu te dobro služit dugo vremena...što se tiče ispušnih grana i intercoolera, ima jako dobrih kineskih proizvoda...

uvijek je bolje uzet nneku brendiranu stvar, ali ona i košta.

a koliko kosta turbo kvalitetan? a ic, i sve ostalo uzmem kinesko, nema tu sta da ne valja... ispravio sam ciftu od 700$ za 900evra sa ugradnjom i svim...toliko... jedino ta kombinacija, kvalitetan turbo, ostalo aftermarket, ali koliko kosta kvalitetan turbo...

ovisi!garrett,CT,kkk,borg.sve sta ide preko 400konja i kosta od 800-1000 eura pa i vise.;)
 
Član
Sa E-baya je bolje uzeti polovan turbo koji je original nego jeftinu kinesku kopiju

Recimo neki turbo sa Mitsubishi Evo ili Subaru Wrx recimo TD05 ili IHI VF 24 ili VF34 ili VF22

Predobar turbo koji ako nije forsiran sa previse boosta ce trajati godinama

IHI VF turbine navedene gore su sa kuglagerima sto znaci da su skoro neunistivi Mogu se uzeti od 50 Eura pa do 200 zavisi sta naleti

Takodje polovni Intercooleri nalete kao i silikonske cijevi itd

Napravi izduvnu granu i izduv, namontiraj turbinu, napravi boost cijevi i u sustini je sistem gotov

Dodaj vece dizne i jos poneke stvari ako su potrebne i vecina motora moze podnijeti mali boost od recimo 0.5-0.8 Bari sa standardnim klipovima i klipnjacama

Ako hoces vise boosta i snage onda su kovane klipnjace moranje a mozda i klipovi ali to zavisi jer ima standardnih koji lako mogu podnjeti povecan pritisak i temperaturu

Ako je vec turbo masina jos bolje a ako nije uduplaj dihtung glave da smanji omjer kompresije

Iz mog iskustva jedino ovako se moze sloziti jeft(inji) turbo sistem da je pouzdan a da nekosta hiljadama Eura
 
Član
Sambo je napisao(la):
Sa E-baya je bolje uzeti polovan turbo koji je original nego jeftinu kinesku kopiju

Recimo neki turbo sa Mitsubishi Evo ili Subaru Wrx recimo TD05 ili IHI VF 24 ili VF34 ili VF22

Predobar turbo koji ako nije forsiran sa previse boosta ce trajati godinama

IHI VF turbine navedene gore su sa kuglagerima sto znaci da su skoro neunistivi Mogu se uzeti od 50 Eura pa do 200 zavisi sta naleti

Takodje polovni Intercooleri nalete kao i silikonske cijevi itd

Napravi izduvnu granu i izduv, namontiraj turbinu, napravi boost cijevi i u sustini je sistem gotov

Dodaj vece dizne i jos poneke stvari ako su potrebne i vecina motora moze podnijeti mali boost od recimo 0.5-0.8 Bari sa standardnim klipovima i klipnjacama

Ako hoces vise boosta i snage onda su kovane klipnjace moranje a mozda i klipovi ali to zavisi jer ima standardnih koji lako mogu podnjeti povecan pritisak i temperaturu

Ako je vec turbo masina jos bolje a ako nije uduplaj dihtung glave da smanji omjer kompresije

Iz mog iskustva jedino ovako se moze sloziti jeft(inji) turbo sistem da je pouzdan a da nekosta hiljadama Eura
Ovakvih postova nedostaje sve vise!
 
Član
SašaCRX je napisao(la):
HrSupra je napisao(la):
čisto sumnjam da 700 dobiješ i kovane klipove i sve ono što si nabrojao..

od kineskih turbina možeš očekivat ida se raspadnu na mapiranju, a mogu te dobro služit dugo vremena...što se tiče ispušnih grana i intercoolera, ima jako dobrih kineskih proizvoda...

uvijek je bolje uzet nneku brendiranu stvar, ali ona i košta.

a koliko kosta turbo kvalitetan? a ic, i sve ostalo uzmem kinesko, nema tu sta da ne valja... ispravio sam ciftu od 700$ za 900evra sa ugradnjom i svim...toliko... jedino ta kombinacija, kvalitetan turbo, ostalo aftermarket, ali koliko kosta kvalitetan turbo...

prodaje moj prijatelj novu holset turbinu za 350 eura, ali je malo prevelika za tvoj auto....
 
Član
moj ti je savijet skupi sve pa pocni da radis. Ako budes skupljao dio po dio dugo traje vijeruj mi na rijec.:D
 
Član
ne bih ja dio po dio, nego samo turbinu ovde neku kvalitetnu, nazovimo je, a ostalo sve sa e-baya, ic, cijevi, klipovi, klipnjace, sve u paketu, komplet, tako da nije dio po dio, nego u dva navrata kupim sve :icon_biggrin:
 
Član
SašaCRX je napisao(la):
steta, ako izleti kakva odgovarajuca a dobra, dobro bi mi dosla ;)

do koliko novaca si spreman dat za turbo?

ima i jedan drugi frend borg warner turbinu za 550 konja

imam ti ja stock turbine od supre

možda bi ti ova veća mogla pomoć
 
Član
ne bih ja isao na toliko, cilj mi je 300-350... a ne znam koliko novaca bih izdvojio za turbinu, jbg, najbolje daj mi podatke i cijene, pa cu ja malo da se informisem :icon_biggrin: jer to mi je najbolja opcija, dobar turbo, ostalo sa e-baya
 
Top