turbina

turbina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
eh posto bih uskoro trebao raditi reparaciju turbine trebao bi mi info ko se time bavi i cojene otprilike i da li je iko imao iskustva i da li je moguce tj koliko je isplaitvo staviti turbinu sa modela od 130ks i sta jos treba osim turbine(koliko kosta,dijelovi,isplativost,dugotrajnos i koliko bi dobio famoznih konjica stime),,,u mene je motor 1.9 81kw 98g...znaci savjeti informacije sve ama bas sve...
 
Član
Meni jeotišla prije nekih 3 mjeseca...Reparirana je u Mostaru i odlično je odrađeno.
Ja mislim da ti ne paše samo nosač od te od 130 ks...
Izišlo me 350 eura sve
 
Početnik
šole je napisao(la):
Meni jeotišla prije nekih 3 mjeseca...Reparirana je u Mostaru i odlično je odrađeno.
Ja mislim da ti ne paše samo nosač od te od 130 ks...
Izišlo me 350 eura sve

thx,a da li znas da li je samo nosac u pitanju ili se mora jos nesto radit jer mislim da nosac nije problem prepravit ali ostalo bi vec bila zeza al ljudi sve mogu uradit ..
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
šole je napisao(la):
Meni jeotišla prije nekih 3 mjeseca...Reparirana je u Mostaru i odlično je odrađeno.
Ja mislim da ti ne paše samo nosač od te od 130 ks...
Izišlo me 350 eura sve

thx,a da li znas da li je samo nosac u pitanju ili se mora jos nesto radit jer mislim da nosac nije problem prepravit ali ostalo bi vec bila zeza al ljudi sve mogu uradit ..

Nisam 100% siguran ali mislim da je samo nosač u pitanju i da nije nikakav problem to uradit...
 
Početnik
šole je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
šole je napisao(la):
Meni jeotišla prije nekih 3 mjeseca...Reparirana je u Mostaru i odlično je odrađeno.
Ja mislim da ti ne paše samo nosač od te od 130 ks...
Izišlo me 350 eura sve

thx,a da li znas da li je samo nosac u pitanju ili se mora jos nesto radit jer mislim da nosac nije problem prepravit ali ostalo bi vec bila zeza al ljudi sve mogu uradit ..

Nisam 100% siguran ali mislim da je samo nosač u pitanju i da nije nikakav problem to uradit...
hvala drug...


ajmo ljudovi imaj jos ko da je imo iskustva i da zna poo tom pitanju,,,help me

ajmo ljudi pa zar niko nista,hitno mi je u pitanju je zivot ili smrt
 
Član
Nedavno sam vec pisao.. kod mene isti motor, radio reparaciju nedavno.. kompres. dio od 115 KS su stavili, osjeti se razlika
Nista pretjerano al ima razlike i nema potreba potrebe da mjenjas sta osim ako nece jos snage
 
Član
najjisplativije i najpametnije ti je uradi tu reparaciju i čipuj auto ako več hoćeš da je brži, jer ne može se tu samo turbina zamijeniti, moraju i crijeva, interkuler, maf senzor i još nekih zajebancija, jer prelaziš sa obične turbine na varijabilnu, nije to kao zamijeniti prostirke u autu, druga opcija, naravno i najbolja, prodaj to i planirane pare dodaj za fabričku 130ku ;)
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
prelaziš sa obične turbine na varijabilnu, nije to kao zamijeniti prostirke u autu
Od koje godine se pocela ugradjivati varijabilna turbina na ove motore da neznas slucajno?

GTI TDI je napisao(la):
najjisplativije i najpametnije ti je uradi tu reparaciju i čipuj auto ako več hoćeš da je brži, jer ne može se tu samo turbina zamijeniti, moraju i crijeva, interkuler, maf senzor i još nekih zajebancija
Tu si upravu, nisam ni mislio o tome koji je turbo kod njega. Sve ovo sto si nabrojao sam ja ima u planu pa mi Srdjan rece da se neuvaljujem bezveze i ja odustanem.. samo ga na kraju chipujem :cool:
 
Član
Mrva je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
prelaziš sa obične turbine na varijabilnu, nije to kao zamijeniti prostirke u autu
Od koje godine se pocela ugradjivati varijabilna turbina na ove motore da neznas slucajno?

GTI TDI je napisao(la):
najjisplativije i najpametnije ti je uradi tu reparaciju i čipuj auto ako več hoćeš da je brži, jer ne može se tu samo turbina zamijeniti, moraju i crijeva, interkuler, maf senzor i još nekih zajebancija
Tu si upravu, nisam ni mislio o tome koji je turbo kod njega. Sve ovo sto si nabrojao sam ja ima u planu pa mi Srdjan rece da se neuvaljujem bezveze i ja odustanem.. samo ga na kraju chipujem :cool:

mislim negdje od 2001.
nema potrebe prejebavati nešto što je veča jako dobro, TDI 110ka je odličan motor, čipovan ide ko metak, a najbolji je i što se tiče kvarova i potrošnje, tako da čip je prava stvar za njega
 
Početnik
hvala vam svima na infu,cip sam ionako planirao raditi ali reko nesteti da pitam i za turbinu,
mrva@ da li se samo mijenja kompresor ili nesto drugo se stavlja od 115-ke
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top