Turbina - problem

Turbina - problem

Član
Imam problem sa turbinom na 1.9 TDI motoru, 85kw.
Naime, nakon sto je glava motora rastavljena radi mjenjanaja dihtunga, usput se i glava malo poravnala, kad se sve sklopilo, auto nece da vuce. Turbina ne daje odogovarajuci pritisak valjda. Da li je problem u senzorima nekim, vakumima? Da li je neko imao slican problem?
Pomoc dobro dosla!
;)

Btw auto je Ford Galaxy
 
Početnik
pogledaj ventil na turbini,u mene je to bilo,znaci imas vakum crijevo prokopcano na njega,pogledaj jeli zacepljeno ili iskopcano a najvjerovatnije je da je od garezi zablokirana pera i upravljacki mehanizam ventila pa zato steka,tacnije to je u mene bilo,no ja sam to rijesio uzeo dan pred sebe i lagano skinuo turbinu,rastavio i sve ocistio i oprao i eno je ko singerica radi ;) ;)
 
Član
Turbina skinuta, sve ocisceno, vraceno nazad, opet isto.
Sutra cemo staviti novu glavu motora da vidimo je li do toga i stavicemo novu turbinu da probamo. Majstor je sve pregledao, sva moguca crijeva, ama bas sve.
Hvala u svakom slucaju. ;)
 
Mozda ventil na tirbini nije dobro podesen ili onaj senzor na usisu koji daje turbii signal kad da se otvori je pokvaren...
 
Član
A jeste kopcali na diagnostiku? Mozda ne valja el. ventil, mozda ne valja protokomjer, svasta moze biti od elektricnih dijelova i tada turbina cijelo vrijeme stoji otvorena (safe mode). Glava nije, turbina ne vjerujem da ne valja, samo sto ostane otvorena je greska sad vidi dijagnostikom do cega je i mehanicki pregledaj ventil na turbini.
 
Član
Kopcano je na dijagnostiku, nikakvu gresku nije pokazivalo.
Problem je rjesen, kad se glava skidala, dizne se zaprljale i sad su stavljene nove i ide sve kako treba.
Hvala svima ;)
 
Top