Turbina Jumper 2.8 na motor 1.9 TDI

Turbina Jumper 2.8 na motor 1.9 TDI

Član
Pitanje za sve one koji bi mi mogli dati detaljnija upustva i objasnjene kako i sta uraditi. Da li je uopste moguce postaviti turbinu od Jumpera 2.8 HDI i sta je potrebno sve napraviti...Vise informacija i slike turbine u mojoj garazi..HVALA

http://www.bhtuning.com/golf-ii-1-9-tdi-fire-ice-t-65591-13.html
 
Član
Daj detalje sa turbine da provjerimo sta je u pitanju. Onda se moze naci mapa kompresora pa se moze moze detaljnije iztraziti kako bi pasovala na 1.9

Ja ocekujem da ce imati bolji protok kroz kuciste turbine jer bi trebao biti veci sto znaci malo vise turbo laga ali i vise maximalne snage. Isto takodje vrijedi za kompresor

A sto se tice montiranja, sve je moguce!

Napravi izduvnu granu i downpipe do auspuha, povezi uljne i vodene cijevi i tu si

Ali onda je u pitanju mogucnost stelovanja pumpe za pojacani dovod goriva, kako regulisati boost, da li ugraditi bolji interkuler ako inace imas jedan?

I naravno da li ce ti lamela moci izdrzati povecanje obrtnog momenta takodje isto vazi za prenose, mjenjac, kineticki zglobovi itd itd

Sve zavisi koliko duboko se zavlacis i sta ti je cilj ;)
 
Član
interesantna tema stvarno i mene interesuje koje bi bile pozitivne stvari stavljanja kompresora na TDI .a
 
Član
Sto se tice informacija o turbini to mogu pogledati slijedeci put kada odem kod druga u garazu,jer tamo je smjestena. Uz navedenu turbinu ide i njen originalni intercooler, Eh sad,sav taj posao oko pravljenja grane me interesuje,kao i oko toga kako regulisati gorivo i sam pritisak turbine...??? Ko moze napraviti tu granu.?
Nije mi u cilju izvuci maximalu postavljanjem ove turbine,tako da mislim da to ne bi se tako drasticno odrazilo na mjenjac i kineticke..mozda jedino da bi se trebala regulisati lamela, Zelim samo blag,ali pristojan porast snage..Mislim da je to izvodljivo...bar predpostavljam,,,
 
Top