Turbina - audi 90 2.0 TD

Turbina - audi 90 2.0 TD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izgleda da mi je turbo stradao na motoru, trosio ulje, nije se ukljucivala turbina nikako a kad sam je skinuo nisam mogao okrenuti krilca, kao da su lezajevi stradali... trebao bi ga nositi na reparaciju, po pretpostavci bice potrebno sve izmjenjati.. da li znate neki pouzdan i provjeren turbo-servis i kakva su vasa iskustva... i koliko ce me ova reparacija opaliti po dzepu :icon_question:

btw: kad sam kupovao motor, nisam provjeravao stanje turbine, greska u startu :icon_mad: motor je odlican :icon_smile:
 
Legend
koja turbina je fabricki na tom autu ?
moja preporuka ti je da trazis slicnu turbinu toj, u boljem stanju..
 
GOLF TZ je napisao(la):
mislim da je reparacija oko 600-800 maraka... neka me isprave ako grijesim...

ma da, i ja tako mislim.. ali mi je bitnije naci dobar servis.... jbg moze negdje biti jeftinije a da ne urade kako treba.. a koliko bi bilo pametno kupiti polovan turbo? ova je ja msm KKK 16.. da li odg i neki drugi tip turbine ili samo ova?

To je ta: http://cgi.ebay.de/Audi-100-TDI-Typ-44-Turbo-Turbolader-046145703F-KKK-16-/160531877617?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item2560720ef1#ht_2118wt_698
 
Legend
polovan turbo je pametno kupit, u slucaju da nije nesto pretjerano skup.. to je bar moje misljenje.. vjerovatno ce se javit i drugi i reci kupis nov, ili repariras taj, tu te najmanje glava boli, ali boli novcanik zato ;)

pa ti izaberi sta ti je ciniti..

eh sad, sto se tice slicnog turba, predpostavljam da se moze naci nesto slicno.. ako nista postavit malo vecu kkk 24 sa golfa mk2 :D
 
.nOKe je napisao(la):
polovan turbo je pametno kupit, u slucaju da nije nesto pretjerano skup.. to je bar moje misljenje.. vjerovatno ce se javit i drugi i reci kupis nov, ili repariras taj, tu te najmanje glava boli, ali boli novcanik zato ;)

pa ti izaberi sta ti je ciniti..

eh sad, sto se tice slicnog turba, predpostavljam da se moze naci nesto slicno.. ako nista postavit malo vecu kkk 24 sa golfa mk2 :D

ma najgore je sto je tesko naci turbo za ovaj motor, najblaze receno... zato sam pitao da li moze neki drugi ali da daje odgovarajuce perfomanse... nasao sam na jednom mjestu turbinu, na otpadu, cojka ga cijeni 400 KM, kaze da je dobra turbina, sad koliko mu je za vjerovati :icon_rolleyes: sta mislite? a nekako mi je i cijena malo veca nego sto bi trebala biti s obzirom da je reparacija turba malo skuplja :icon_question:

ma kakva nova, jbt skuplja bi bila nego motor :lol:
 
Član
kupovati polovnu je mačak u vreći, isto ko motor, neznas kakvi su ležajevi, piksne, osovina, geometrija,itd.
po mom mišljenju, skini turbinu i šalji za užice. Evo kontakt osoba, broj i mail.
Dejan Veljovic
Turbo ServisUzice - Serbia+381.31.562.333
dejan@turboservis.rswww.turboservis.rs
 
Član
Slazem se sa Tabom, polovno je uvijek macak u vraci

nemoze biti vise od 700 KM, ja sam vise puta radio reparacije ;)
 
Član
Ovo je komunikacija između mene i Dejana vezano za cjenu i pošiljku:

"Cena zavisi od ostecenja Vase turbine. Cena osnovnog remonta je 250eur.Ukoliko je rotor na turbini ostecen cena moze biti uvecana za cenu rotora. Garancija je 12 meseci. Vreme potrebno za remont turbine je 3 sata. Turbinu mozete poslati autobusom ili doneti licno i sacekati da se uradiremont. Ukoliko ide autobusom kad zavrsimo turbinu vi bi vozacu dali novac a on vamaturbinu. Takodje uplatu mozete izvrsiti i preko racuna po predracunu."
 
Član
Ja sam slao autobusom a imao sam i "priliku" da je odnesem (bilo mi usput) ja sam cekao 4 sata. Izasla me 350 E zato sto je bio tezi oblik ostecenja
 
TaBa je napisao(la):
Ovo je komunikacija između mene i Dejana vezano za cjenu i pošiljku:

"Cena zavisi od ostecenja Vase turbine. Cena osnovnog remonta je 250eur.Ukoliko je rotor na turbini ostecen cena moze biti uvecana za cenu rotora. Garancija je 12 meseci. Vreme potrebno za remont turbine je 3 sata. Turbinu mozete poslati autobusom ili doneti licno i sacekati da se uradiremont. Ukoliko ide autobusom kad zavrsimo turbinu vi bi vozacu dali novac a on vamaturbinu. Takodje uplatu mozete izvrsiti i preko racuna po predracunu."

u mene se krilca rotora tesko okrecu, sta mislis jel rotor stradao... covjek od kojeg sam kupio motor, slabo ga je odrzavao, ulje je samo dosipao.. koliko sam vidio rijetko ga je mijenjao sto je bilo za turbinu fatalno ali nisam provjeravao detaljno u kakvom je stanju :icon_mad: jbg radila je na potpuno uradjenom motoru ali izgleda da je bila na izdisaju... msm da bi bilo pametnije reparaciju uraditi jer onda znam kakva je, polovna je macak u vreci sto kaze TaBa..

btw: znaci, 250eur remont + rotor ako je stradao... kolika je cijena rotora... znaci 300-350eur je okvirna cijena?? ja bi to busom poslao... samo kojim :icon_question:

TaBa je napisao(la):
kupovati polovnu je mačak u vreći, isto ko motor, neznas kakvi su ležajevi, piksne, osovina, geometrija,itd.
po mom mišljenju, skini turbinu i šalji za užice. Evo kontakt osoba, broj i mail.
Dejan Veljovic
Turbo ServisUzice - Serbia+381.31.562.333
dejan@turboservis.rswww.turboservis.rs

Hvala za info ;)
 
Kontaktirao sam turbo-servis Uzice i traze mi 200eur za remont + 12 mjeseci garancije. Kazu za 3 h je mogu remontovati :123: Saljem je na remont kod njih.
Hvala vam na savjetu ;)

Moze lock!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top