Turbe 7 Brace - Pitanje za sarajlije

Turbe 7 Brace - Pitanje za sarajlije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ja isto tako znam da je ona MUŠKA VODA iz Kladnja pravo čudnovata:lol::lol:

Dobra kažu pravo kad se ''igraš'' naveče...:lol:
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
samo,stvar je u tome sto se mnogi mole pred turbetom,tj mole 7 brace za pomoc,a po islamu samim tim porede 7 brace sa Allahom dz.s. sto nije dopusteno...jedina pozitivna stvar u tome je da novac koji ubace u turbe,neko skupi i daje za pomoc,izgradnju vjerskih objekata i sl.
a sto se tice smog mjesta,nije ga tesko naci,nijer daleko od centra carsije (sebilja) tako da koga god upitas uputit ce te tamo :icon_smile:

To je ono sto ja najvise mrzim...osipam se na te stvari...nemam nista protiv vjere i vjernika al brate na svakom koraku dzamija kod nas kod njih crkva i samo nicu jedna za drugom...sto taj novac se nebi usmjerio ka socijalnoj pomoci najugrozenijim, porodici ratnih vojnih invalida koji zive od po 70-100km mjesecno, ili pomoc u razvijanju pogona nekih fabrika koje su pod stecajem, izgradnji djecijih terena skola i tako slicno da se djeca sklone s ulice...ne vidim nikaku pozitivnu stvar sto taj novac ide islamskoj zajednici i ona ga ulaze u pravljenje bruku nekih dazmija sa munarama od po 30-40metara...kurcenje i budalastina..
 
nodiash je napisao(la):
AldinShpura je napisao(la):
samo,stvar je u tome sto se mnogi mole pred turbetom,tj mole 7 brace za pomoc,a po islamu samim tim porede 7 brace sa Allahom dz.s. sto nije dopusteno...jedina pozitivna stvar u tome je da novac koji ubace u turbe,neko skupi i daje za pomoc,izgradnju vjerskih objekata i sl.
a sto se tice smog mjesta,nije ga tesko naci,nijer daleko od centra carsije (sebilja) tako da koga god upitas uputit ce te tamo :icon_smile:

To je ono sto ja najvise mrzim...osipam se na te stvari...nemam nista protiv vjere i vjernika al brate na svakom koraku dzamija kod nas kod njih crkva i samo nicu jedna za drugom...sto taj novac se nebi usmjerio ka socijalnoj pomoci najugrozenijim, porodici ratnih vojnih invalida koji zive od po 70-100km mjesecno, ili pomoc u razvijanju pogona nekih fabrika koje su pod stecajem, izgradnji djecijih terena skola i tako slicno da se djeca sklone s ulice...ne vidim nikaku pozitivnu stvar sto taj novac ide islamskoj zajednici i ona ga ulaze u pravljenje bruku nekih dazmija sa munarama od po 30-40metara...kurcenje i budalastina..

o tome ti pricam...samo nisam formulisao kako treba...neki dan Cericev sekretar zove NN osobu vezano za donaciju zaCericev objekat,kao "reis se ljuti ,kad ce aerodrom da da koju marku" a NN ga lijepo otjera u p.m. ,kaze sekratar "neka neka cut ce reis za ovo" haha ogulise koga stignu
 
Član
Zamolio bih pametne moderatore da ne brisu postove koje napisem,u kojima nisam nikoga uvrijedio.U postu koji sam napisao (a vi obrisali) samo sam posavjetovao dotičnu osobu sta ce uciniti tj. kakve koristi ima ili nema.Nisam poceo nikakvu vjersku raspravu niti bilo sta spomenuo sto bi nekoga omalovazavalo.Jedino ako neko od vas ima vecu religijsku naobrazu,bujrum brisite svaki moj post.
 
Član
ja bi samo jedno na ovo sve
naj veci grijeh u islamu je sirk a to je pripisivanje allahu sudruga i njegovih svojstava
niko drugi nemoze pomoci sem Allah u cemu god to bilo i za mene licno 7 brace to raditi na mezarju je beze moliti mrtve da ti pomognu nigdje veze
 
Član
Zerr je napisao(la):
ja bi samo jedno na ovo sve
naj veci grijeh u islamu je sirk a to je pripisivanje allahu sudruga i njegovih svojstava
niko drugi nemoze pomoci sem Allah u cemu god to bilo i za mene licno 7 brace to raditi na mezarju je beze moliti mrtve da ti pomognu nigdje veze

;););)
 
Član
sad odosmo na drugu temu, posjetiti nesto da bi vidio kako to nesto izgleda i cuo price je uvijek lijepo i pozitivno, ali vjerovanje da ti bilo sta moze donijeti neku srecu i dobro osim Boga je pogresno i sto je vec gore par puta navedeno, grijeh. kao sto su razne hamajlije, zapisi itd isl...
 
Član
OK, ukoliko ljude zanima "7 brace" kao neka turisticka destinacija i eventualna znamenitost grada... neka idu, mozda sebi i nadju nesto interesantno. Ali sama ova lokacija nema apsolutno nikakvu spiritualnu vrednost, kao ni druga turbeta i novonastala dovista.
Ukoliko covek sebi zeli dobro, neka poradi na svom ponasanju i postupcima, neka se pokaje za svoja losa dela i trazi oprost od Stvoritelja, a ne da posecuje kojekakva "carobna mesta" i carobne ljude koji satro "znaju". Dok se covek sam ne zauzme za sebe kako je propisano Bozijom odredbom, niko se za njega nece pobrinuti.



E sada :icon_exclaim:
 
Član
hvala vam svima na odgovorima..
kao sto rekoh, ne trazim od ovih posjeta turbecima, tekijama i ostalim mjestima neku pomoc. jer ne vjerujem u to. ne vjerujem ni salijevanju strava i ostalim tim pricama. nista drugo nego znatizelja i volja za upoznavanjem svakakvih coskova BH pa i ovako nebuloznim pricama nadarenim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top