Tuning -Toyota Celica 2000g.

Tuning -Toyota Celica 2000g.

Član
Pozdrav raja ovako evo kontam da promjenim auto ali ovog puta nesto zelim da sredim pa tako da kad idem u BIH da ne gledam kako me SVI PRESKACU :) ,kontam kupit Toyota Celica 2000g. dole je par informacija, ali gledo sam i cito dosta stvari,i na koji nacin bi mogo da pojacam motor ako je moguce na nekih 200-250CV , ovdje ima dosta profesionalni radnji(trgovina,firmi) koji to sredjuju pa sam naso ovaj forum i zelio bih da se malo informisem .Da li je ovo dobro vozilo ?,jer ipak mi dizajn djeluje po mom ukusu :) ,imaju i vozila od 190CV ali razlika je u Eurima heh,imam par ovih auta cijena je dobra i ostane mi nekih 2000 eura da pokusam nesto pojacati pa da vidimo :icon_rolleyes: ;)

Motor: 105 kW (143 CV)
Mjenac: Manuale
Brzine: 6
Cilindri: 4, 1794 cm³
Gorivo: Benzina
 

MTR

Član
Sunrise je napisao(la):
BlackPrince86 je napisao(la):
Pomnozi tih 2000 eura puta 5 pa ces dostic 250 cv ;-)

Da a sta da uzmem ?? koja vrsta djelova :icon_confused::icon_sad::icon_question:

druze ako ne znas , nemoj se u taj sport upustat , bolje se baci u vizuelu i nadjidjaj felge itd ....
 
Član
To ti je atmosferac....a ti zelis mnogo snage znaci slijedece sto trebas traziti je TURBO za to auto...vidi cjene..ugradnju..potrebne prerade...pa onda opet razmisli
 

MTR

Član
ev naprimjer ( posto nije GT ili GS od 170-180 KS )


bregaste : 350 - set
remenica : nema ispod 150
opruge ventila : 300 - set
ventil usisni : 32 - kom
ventil ispusni : 36 - kom
solje : 41 - kom
obrada glave : 500
obrada sjedista ventila i pojacavanje : 700
usisna grana sa vecim fi : od 250

turbo kit : ohooojjj
chip : najjeftinije

cijene su u EUR :D

sa ovim gore ( bez turba i chipa ) nes nista napravit mozda do 30-40 u najboljem slucaju ( a i to je pitanje )

znaci bez turba i chipa donji si u startu minimalno 3500 EUR , to su samo dijelovi a gdje je rad nece ti to niko djabana ugradjivat
 
Momak jedina solucija za tako malo para bi ti bio centrifugalni kompresor.Znam momka u Bologni koji ih prodaje,mozes dobit do 150 konja,mada bi sto posto trebao poradit na bloku.Btw,kit kompressor kosta 1100 eura.
Ipak,ja bit i preporucio Audi TT 1.8t 180 ili 225 cv,koji se moze za iste pare otprilike nac kao Celica,mnogo je laksi za nadogradjivat,tj. jeftinije je,jer je turbo motor.
 
Član
Zašto ne doplatiti tih 2000 i kupiš u startu Celicu TS (VVTLI-motor) sa 192 KS fabrički i napucavanje ti nije ni potrebno...
 
Član
2FAST je napisao(la):
Zašto ne doplatiti tih 2000 i kupiš u startu Celicu TS (VVTLI-motor) sa 192 KS fabrički i napucavanje ti nije ni potrebno...

Ma gledo sam i to ali nema u blizini ovdje mene takvog auta ima dole prema jugu oko rome itd... nece niko da dodje na sjever a meni se neide dole pa odozdo sa autom :S

Nacu vec neku opciju :D to sam konto ali jbg :icon_rolleyes::icon_question:
 
Top