trza u voznji golf 2 1.3

trza u voznji golf 2 1.3

Član
danas uzmem 4 svijecice da zamjenim, i zamjenim ih upalim auto trese drnda, mislio da nisu svijecice odgovasrajuce, stavim opet moje stare, isto se desava, ne znam sta je ali sumnjam na jedan kabal od svijecice da nije dobar, moze li do toga biti?:icon_question:
e da prije nego sto sam poceo to da radim sve je bilo ok. cisto sam htio da ih zamjenim jer nisam od kad sam auto kupio.
 
Član
pregledaj kablove obavezno, vrlo lako da neki probija, pa se desava to trzanje. kakav rad u leru ima
 
Član
nesto je do struje uglavnom, pregledaj obavezno kablove. skidaj jedan po jedan dok ne vidis koji je u pitanju

mozda si ostetio neki od kablova kad si skidao da promijenis svjecice, moglo se i to desit
 
Član
ArminM je napisao(la):
nesto je do struje uglavnom, pregledaj obavezno kablove. skidaj jedan po jedan dok ne vidis koji je u pitanju

mozda si ostetio neki od kablova kad si skidao da promijenis svjecice, moglo se i to desit

kako da znam, promjenice zvuk, spasce obrtaji, je li tako?;)
 
Član
Vjerovatno su kablovi,meni je sve bilo ok,odjednom probilo kablo,zamjenim,probije drugo,na kraju stavim novi set i ok,od dotrajalosti i temperature počne probijat :cool:
 
Član
shones1 je napisao(la):
Vjerovatno su kablovi,meni je sve bilo ok,odjednom probilo kablo,zamjenim,probije drugo,na kraju stavim novi set i ok,od dotrajalosti i temperature počne probijat :cool:
a vjerovatno, sutra cu provjeriti kablove i finger u razvoodniku, mozda je i do njega;)
 
Član
dami2580 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
nesto je do struje uglavnom, pregledaj obavezno kablove. skidaj jedan po jedan dok ne vidis koji je u pitanju

mozda si ostetio neki od kablova kad si skidao da promijenis svjecice, moglo se i to desit

kako da znam, promjenice zvuk, spasce obrtaji, je li tako?;)

tako ce biti ako je ispravan kabl, i ispravna svjecica. Ukoliko svjecica nije ispravna nista se nece desit,mozda samo malo, ali skontat ces to cim skines jednu ispravnu, vidjet ces razliku
 
Član
a sigurno si ostetio jedan kabal kada si skidao sa svjecica,jako su osjetljivi ti kablovi kad nisu orginalni,zacas se izvuku!

Upalis auto i skidas jedan po jedan kabal i kad skines osteceni auto nece promjeniti rad ni zvuk i znaces da je to to!
 
Član
provjeri da nisi zamijenio koji kabal to se meni jednom desilo i nije dobro radio trokirao i tako to neznam zasto valjda je sva struja ista na svakoj svijecici pogledaj da nisi otkinuo onaj prsten sa kabla koji ide na svjecicu pa nemoze struja da prolazi;););)
 
Član
arnes_c je napisao(la):
provjeri da nisi zamijenio koji kabal to se meni jednom desilo i nije dobro radio trokirao i tako to neznam zasto valjda je sva struja ista na svakoj svijecici pogledaj da nisi otkinuo onaj prsten sa kabla koji ide na svjecicu pa nemoze struja da prolazi;););)

ne znam provjericu...
 
Član
veceras sam gledo kablove i probao zamjenit mjesta onima koje sam mogo zamjenit i jos gore bilo, znaci nisam ih zamjenio, i primjetio sam da ispod 1 svijecice curi ulje, ima li to neke veze?:icon_question:
 
Top