troškovi pri kupovini u inozemstvu ?

troškovi pri kupovini u inozemstvu ?

BHT Ovisnik
pozdrav,ovako,u nedjelju ujutro idem po auto,vec je sve rijeseno,tamo ce me rođak cekati da sve u ponedjeljak ujutro rijesimo oko colki i papira jer moram cim prije nazad,koliko odprilike to sve kosta,znaci papirologija,tablice i to da znam odprilike koliko da se manje vise preracunam,jel placam sta u nas na carini kada tek dođem,tj. prijavim auto jer odmah bi ga nakon par dana carinio,isao sam u Volvo servis,valjda mi oni trebaju dati papir za homologaciju ?
i koliko kostaju vinjete,ne sjecam se jel imaju za austriju,za sloveniju znam da ima i koliko kostaju :)

Hvala :)
 
BHT Ovisnik
auto:D:lol:

mislio sam i nesto momacko,ali posto manje-vise preuzimam posao od mame trebalo mi je vece auto jer cu ja to voditi,trazio trazio i pade mi na pamet volvo v40 i nađem si jednog zanimljivog u mannheimu,rođak ga pregledao,sve super i reko kapariši:cool:

$%28KGrHqUOKiME3FSmp6TkBNz,!cEe-!~~_27.JPG


svidio mi se sto nije uobicajena boja,1.8 16v 122ks:cool:

rekao sam samo diesela necu,bilo ih je par jeftinih,al radije ovo pa plin:D
 
Član
E ovako koliko ja znam vinjete su samo u austriji ;)
A ako kontas autoputem ici imas dosta putarina i to trebas uracunati..onda colke tamo vamo..ima tu finoh para te put gorivo pa ako 500 jel kontas odavde sa busom ici ili?

sad ces vidit razliku u odnosu na dzetu koja je trosila fildzan na 100 :D
 
BHT Ovisnik
mislio sam na avion iz zadra,al komplikacija pa cu na bus i direktno tamo,bus mi je 150km,ima oko 1450km do ovamo,do Zagreba autoputem normalno,vjerovatno bih iz Zagreba otisao preko Bosne ovamo,to cu jos vidjeti,a vinjete koliko ja znam da u slovniji imaju,oko 30€ mescini,za austriju neznam,zato pitam odprilike da se preracunam:icon_smile:

ma dzaba sto je trosila ko fildžan ako ne ide :D
al i ona je samo otvoreno oko 5l,ako fino vozis i prazno auto,ovako ovo cu vjerovatno plin ubaciti pa mi jos jeftinije ;)
 
BHT Ovisnik
necu na povlasticu,ovo ja kupujem bas sebi,a do godine na povlasticu stari planira sebi nesto bolje ili novo auto
znam da carina ide 6% i porez 17%,i to cu u Grudama jer su ljudi "susretljivi":D
 
Član
CoL3 je napisao(la):
mislio sam na avion iz zadra,al komplikacija pa cu na bus i direktno tamo,bus mi je 150km,ima oko 1450km do ovamo,do Zagreba autoputem normalno,vjerovatno bih iz Zagreba otisao preko Bosne ovamo,to cu jos vidjeti,a vinjete koliko ja znam da u slovniji imaju,oko 30€ mescini,za austriju neznam,zato pitam odprilike da se preracunam:icon_smile:

ma dzaba sto je trosila ko fildžan ako ne ide :D
al i ona je samo otvoreno oko 5l,ako fino vozis i prazno auto,ovako ovo cu vjerovatno plin ubaciti pa mi jos jeftinije ;)

pa ja tako nesto oko 600€ bi i ja reko..pa sto bas volva :cool:
zar ti je bas tako jeftino ispao ili sta je rec :cool: :icon_question:
 
Član
kroz slo te u kosta 15 eur,15 dana cini mi se,kroz hrvatsku do zg imas oko 7-8 eur,a dalje mozes kroz bosnu,ak neces kroz bosnu oko 25 eur te izadje do orasja
kroz austriju oko 7.90 eur 10dnevna vinjeta,preporucujem da kupis odma,al odma na prvoj benzinskoj...ako budes isao preko graca u sloveniju,odma s desne strane imas da kupis vinjetu slovensku i tu je odma kupi,austrijsku isto tako na prvoj benzinskoj kupi.
kroz slo se pazi murije,jer su jako jako velike kazne,jos kad vide da si iz bosne,obraduju se...

i sretno sa novim autom ;)
 
BHT Ovisnik
e hvala mnogo,znam kada sam isao iz hamburga prije 2 god. da smo tako nesto na prvoj bezinskoj kupovali vinjete,a one mi i ne trebaju nego na 1 dan :D,planiram do Zg i dalje nastaviti Bosnom,vjerovatno na Banja Luku,a cuo sam i da su u Austriji nemilosrdni da se mora pridrzavati ogranicenja na autoputu:cool:

@skrabo
mislio sam focusa il nesto sl.,zatim mi i bmw izletio,momcako auto,al su se stvari promjenile,opet bih trebao neko vece auto i odlucim karavana,a neznam da se itko zalio na volva :) a izaci ce me u priliku kao neki golf 3,a ja mislim da ima razlike u ta 2 auta :D
 
Početnik
za Slo imas i 7-dnevnu vinjetu barem je bilo znam stari je kupovao kad je dovozio nesto ;)
 
BHT Ovisnik
aha,super,mislim da nije neka razlika u cijeni,al koliko god kad se nabere dobro je:cool:
hvala,svaka informacija je dobro dosla:cool:
 
Član
preko ljeta mozda imas 7dnevne,al zadnji put sam isao prije 3 mjeseca i bila je samo od 15 eur.
u austriji vozi slobodno 15-20 preko ogranicenja gdje je 130,gdje je 100 tu vozi 100,mene su sklepali na 115 a 100 bilo,presretaci.
 

MTR

Član
zavisi kuda ces ic , imas tunele ( da me jebes ne mogu se sjetit kolko sam sad platio jer sam karticom placao ) , vinjete nema na 1 dan nego 7 ili 15 , ( SLO i A ) , Zagreb-Brod 77-80 Kn .
Austrija do 150 km/h a sto kaze lover dje je ogranicenje zakuj ga i ne mrdaj

p.s. placas na ulazu propratne papire do odredisne carinarnice kod nas ( mislim od 80 KM pa na vise , zavisi kome carinik odnese )

za papire gore ti treba od 250 EUR pa na vise , sve zavisi sta ces pravit , imas odjavu , colovke itd , nemoj ni pod razno zaboravit odjavit auto na izlazu iz Slovenije , znaci da ti njihov carinik spuca pecat na izvozne papire , slobodno ih pitaj sta trebas nemoj da te bude stid pa da najebes , jes cuo momak :D
 
Top