trese se

trese se

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
krivi diskovi,ako ima jos "mesa" na njma ,mogu se tokariti,imam ja mashinu za te stvari,tokarenje na licu mjesta bez skidanja diskova,znaci veliki plus sto tokari na glavcini. Desavalo se da je glavcina kriva,pa stranka i kada zamjeni stare sa novim diskovima opet trese prilikom kocenja,zato prije nego ih stavis provjeri i ispravnost glavcine,da se nedesi ista stvar
 
Član
Pa Wade majka mu stara... ne živiš u Oteležanima, živiš u Konjicu... Nihad Alikadić, Varda...

Netrebam ti dalje ništa pričat, odvezite auto i nek čovjek to popravi... Kod nas svak živ u Jablanici zna da Niho radi diskove i pločice, vi u Konjicu nevjerujem da to niste znali :)
 
Član
antrax je napisao(la):
Pa Wade majka mu stara... ne živiš u Oteležanima, živiš u Konjicu... Nihad Alikadić, Varda...

Netrebam ti dalje ništa pričat, odvezite auto i nek čovjek to popravi... Kod nas svak živ u Jablanici zna da Niho radi diskove i pločice, vi u Konjicu nevjerujem da to niste znali :)

zna to svak....heh nije moje auto...od jarana mi...govorio sam mu ja da ode kod nihe da mu to uradi....ne znam jel iso...nisam ga odavno vidio...
 
Član
wade je napisao(la):
antrax je napisao(la):
Pa Wade majka mu stara... ne živiš u Oteležanima, živiš u Konjicu... Nihad Alikadić, Varda...

Netrebam ti dalje ništa pričat, odvezite auto i nek čovjek to popravi... Kod nas svak živ u Jablanici zna da Niho radi diskove i pločice, vi u Konjicu nevjerujem da to niste znali :)

zna to svak....heh nije moje auto...od jarana mi...govorio sam mu ja da ode kod nihe da mu to uradi....ne znam jel iso...nisam ga odavno vidio...

Slobodno ga uputi njemu, reci mu da mu niko bolje od Nihe neće riješiti barem te stvari.
 
Član
antrax je napisao(la):
wade je napisao(la):
antrax je napisao(la):
Pa Wade majka mu stara... ne živiš u Oteležanima, živiš u Konjicu... Nihad Alikadić, Varda...

Netrebam ti dalje ništa pričat, odvezite auto i nek čovjek to popravi... Kod nas svak živ u Jablanici zna da Niho radi diskove i pločice, vi u Konjicu nevjerujem da to niste znali :)

zna to svak....heh nije moje auto...od jarana mi...govorio sam mu ja da ode kod nihe da mu to uradi....ne znam jel iso...nisam ga odavno vidio...

Slobodno ga uputi njemu, reci mu da mu niko bolje od Nihe neće riješiti barem te stvari.

ma znam,govorio sam mu..pa sad ne znam jel ista radio...niho je glavni za to..
 
Član
Ja bih vam volio pomoci,ali ljudi su rekli sve.
Pri tolikoj brzini,kao sto i sami znate,nije preporucljivo(naglo)kociti,s tim da,ako su prednji ili zadnji diskovi ili zadnji dobosi imalo van centra(ose)mogu se desavati velike vibracije pri kocenju.
U 70-80% slucajeva,ako trese volan pri kocenju onda su prednji diskovi,a ako trse papucica kocnice oda su zadnji kocioni sistemi(dobosi i diskovi)
Jedini lijek za taj problem je,zamjena diskova i plocica,ili tokarenje istog,s tim da u nekim slucajevima i naba(glavcina)rukavca dobije krivine,pa ju je potrebno ili zamjeniti ili tokariti.
Jes da malo filozofiram oko ovog objasnjavanja,ali mislim da ce nekom biti od koristi:icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top