Trese na manjim obrtajima??

Trese na manjim obrtajima??

Član
E raja,imam jedan problem ima jedno 10 dana mi treska na manjim obrtajima i to u petoj brzini najvise od 60-80km/h prije nije nikada,onda ubacim u cetvrtu manje je ali se jos osjeti,sada ce te reci da su mi mali obrtaji da vozim u petoj..Ali sumnjam na lamelu ili nesto slicno,neki dan mi je malo proklizala bila,nekako mi i slabije ide ali ne znam je li na psihickoj bazi to..Kako cu znati je li lamela ?.pase li od golfa3 lamela na njega da usput upitam?
Sta mi je jos cudno ne trese u trecoj nikako,tek u cetvrtoj i petoj ;)..na vecim brzinama nije..

Lamela mi je proklizala i vozio sam dosta bez ikakvih znakova da je nesto,mozda je i do felga sada .(
 
Član
Nema veze lamela sa treskanjem, ona ili ide ili proklizava, nju ces ispitat tako sto ubacis u trecu povuces rucnu i pokusaj krenut sa malo gasa, ako hoce da se ugasi lamela je dobra. A ako si stavio druge felge, jel ti centralna rupa odgovarajuca, ako nije vidi mozda nemas one plastike u felgama.
 
Član
Ne znam,moze biti da je do goriva onda , naftni filter ??.Nisam ga mijenjao boga pitaj od kada ;)
 
Član
Nema veze lamela sa treskanjem, ona ili ide ili proklizava, nju ces ispitat tako sto ubacis u trecu povuces rucnu i pokusaj krenut sa malo gasa, ako hoce da se ugasi lamela je dobra. A ako si stavio druge felge, jel ti centralna rupa odgovarajuca, ako nije vidi mozda nemas one plastike u felgama.

Znam to sve drug,imao sam 20 pari felga,sto se tice lamele i to znam,ali kontam da je nesto okolo mjenjaca,sada sumnjam na filter od nafte,ubrzo cu mu raditi dosta stvari tako da cu i ovo promijeniti..
 
Član
Tesko da je filter, izrazenije bi bilo kad je pod opterecenjem, tad mu treba goriva, a filter zacepljen ne da. Kakve su ti gume ?
 
Član
jel ti trese volan ili se stresa auto?

Auto trese citavo,nije da valja,da valja znao bi da su felge krive,ono treska kao da mu fali nesto,goriva,zraka nesto tako,cim u trecu ubacim nista se ne osjeti,da su felge krive stalno bi valjda treslo i na 100km/h.
A volan igra pomalo,igrao je i na starim felgama,to je zbog letve jer je moram mijenjati ;).
 
Član
Moze lock!!

Hvala raja,podsjetili ste me da moze biti do nafte,pa sam dosao do zakljucka da filter nafte,

Auto dosta bolje ide i ne trese vise,ekstra..
 
Top